fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 658 hlasů
film / thriller, drama, USA, , 118 min., od 12 let
Extreme Measures
DVD od 29.5.2000 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:08Operace se podařila, pacient zemřel aneb lékařský thriller o smrtících experimentech na bezbranných pacientech.
Příběh se Odehrává se v současném New Yorku a jeho hlavní postavou je mladý anglický lékař Guy Luthan, který se díky záhadnému úmrtí bezdomovce, jehož před smrtí ošetřoval, dostává na stopu nepřístojných lékařských pokusů na lidech. Ty na nic netušících bezdomovcích provádí úspěšný neurolog dr. Myrick s cílem najít lék pro regeneraci nervů a léčbu paraplegiků. Pracuje pro společnost Triphas, financovanou rodinami paraplegiků, kteří jsou nejednou ochotni pro zdraví svých blízkých dokonce i zabít. Není divu, že se i dr. Luthan ocitá v nebezpečí života, když se pokusí tajemství záhadných úmrtí odhalit. Nejprve se ho protivníci, sledující každý jeho krok, pokusí odstavit, když ho zapletou do obvinění za přechovávání narkotik, ale když se propuštěný lékař ani po ztrátě zaměstnání svého pátrání nevzdá, pokusí se ho dokonce zabít.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Fajnový thriller. Těžká rozhodnutí pro hlavního hrdinu a ještě těžší až bezvýchozí situace. Do toho ještě banda slušných herců. Také bych si dovolil tvrdit, že je to film pro celou rodinu (samozřejmě ne ty úplně nejmenší). No a závěrečné rozhodování bych rozhodně nezávdiěl, ale to argumentování s hlavním záporákem nebylo vůbec špatně napsané.
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Smrtící léčba

<>Obrázek nenalezen<> Dr. Guy Luthan pracuje na pohotovosti jedné nemocnice, kam sanitka dopraví ClaudaMinkinse. Ten má nespecifikovatelné záchvaty a jeho tlak se téměř nedá určit, je každou vteřinu jiný. Luthan nabere krev k laboratornímu vyšetření, ale než jsou výsledky hotové, Minkins zemře. Před smrtí ještě stačí Minkins požádat Luthana, aby našel Teddyho Dolsona a pak opakuje slovo "triphase"...
obrazek
Luthanovi není jasné, proč vlastně Minkins zemřel, když laboratorní výsledky neukázaly žádnou nemoc, a nemůže zjistit, co to je "triphase". Agent FBI Frank Hare hledá Teddyho Dolsona v útulcích pro bezdomovce, jelikož pracuje pro neurologa Myricka, který se zabývá výzkumem léčení ochrnutí po úrazu a své výzkumy zkouší na bezdomovcích. Luthan požádá patologa o zaslání pitevní zprávy, aby zjistil, na co Minkins zemřel, ale to se nelíbí Myrickovi a jeho lidem. Telefonicky mu sdělí, že Minkins zemřel na plicní embolii.
obrazek
Luthanovi se toto vysvětlení nezdá, a když zajde za patologem osobně, dozví se, že patolog mu nevolal. Luthan zjistí, že Minkinsovo i Dolsonovo laboratorní vyšetření neodpovídá tomu, proč na pohotovost přišli. A tak pátrá dál, což se nelíbí Morickovi. Musí Luthana nějak zastavit...


O filmu

Thriller Smrtící léčba (Extreme Measures), 1996, je prvním filmem produkční společnosti Simian Films, založené partnerskou dvojicí Hugh Gram a Elizabeth Hurleyová, která se však ve filmu neobjevuje. "Dostal se mi do rukou skvěle napsaný scénář; vzrušující příběh s hluboce znepokojivým morálním dilematem pod povrchem,"' říká Grant. "Bylo to přesně to, co jsem hledal po sérii pěti komedií, které jsem předtím natočil." Rovnocennou nosnou postavou je i hlavní záporná postava příběhu Lawrence Myrick, nositel Nobelovy ceny za Iékařsví, jenž je ve své poct statě vylíčen jako ušlechtilý člověk s dobrými úmysly: vynikající lékař a upřímný humanista, ale ve své snaze posunout medicínské znalosti jako by nevědomě překročil neviditelnou hranici mezi dobrem a zlem. <>Obrázek nenalezen<> Tato role si vyžadovala silnou hereckou osobnost s velkou inteligencí a odvahou vstoupit na nebezpečnou půdu. Režisér Michael Apted (Gorily v mlze) řekl: "Neznám jiného amerického herce, takového jako je Gene Hackman, proto jsem ho tak moc chtěl získat. On dodává tomuto filmu autoritu a vážnost."
obrazek
Smrtící léčba je nejen šokujícím filmem z lékařského prostředí, ale i filmem zabývajícím se skutečnými otázkami morálky. Reálnost příběhu i prostředí jsou velice důležité, aby mohlo vzniknout přesvědčivé dílo. Producentka Liz Hurleyová k tomu dodává: "Michael Apted dával velký pozor, aby vznikl nejen atraktivní, ale i realistický film. Výsledkem je, že nemáte pocit, že jste ve vymyšleném filmovém světě."

Podobné filmy

22 výstřelů
(22 Bullets) Bývalý mafián vede klidný život v ústraní a věnuje se své rodině. Jednoho dne...
zítra 00.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Co je šeptem...
(Rumor Has It) Přestože vede Jennifer Aniston spokojený život, stále jí ke štěstí cosi chy...
zítra 00.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
To
(It) Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a ...
zítra 02.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 24. 1. 2021 Svátek má Milena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz