fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 161 hlasů
film / komedie, akční, krimi, USA, , 118 min., od 15 let
Lethal Weapon 3
DVD od 1.2.2005 Warner, Blu-Ray od 24.11.2010 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize út. 31.5. Kabel1 00.45Ukázka
00:15Třetí filmové dobrodružství dvou detektivů, tentokrát v boji s bývalým poldou, který stojí v pozadí několika zločinů.
V sérii o dvou policistech, která proslavila Mela Gibsona, pobaví akčními zápletkami i humorem také třetí pokračování. Sedm dní před svým odchodem do penze nehodlá policista Roger Murtaugh už nic riskovat. Avšak jeho partner Riggs na to nebere ohledy. Při zneškodňování bomby v automobilu sáhne na špatný drát a vyhodí do povětří celý obytný dům. Oba policisté jsaou degradováni, rozhodnou se však na vlastní pěst případ vyřešit. Stopy vedou k bývalým kolegům.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Třetí vydatná porce esenciální akční buddy movie. Zatímco ve dvojce k titulní dvojici přibyl typický legrační sidekick (výborný Joe Pesci), zde už (zákonitě) došlo i na výraznou ženskou hrdinku (R. Russo sem pasuje náramně a její a Gibsonova společná "sváděcí" scéna patří mezi nejstylovější a nejoriginálnější, jaké znám). ___ Na celé sérii mi vlastně trochu vadí jen neustále se zvětšující žánrový posun z drsné akční krimi s občasnými humornými vložkami na mírně nadprůměrný rodinný akční sitcom (který se už naplno projeví v trošku problematickém čtvrtém díle). Mám takové tušení, že kdyby byla pětka, tak tam by akce a kriminální zápletka snad už ani vůbec nebyly... Ovšem v porovnání s tím, jaké velké hollywoodské akční filmy se točí dnes (2016), je i třetí "Zbraň" ve všech směrem perfektně fungující mainstreamová podívaná, která neomrzí ani při desáté projekci (už jen ty dialogy plné skvělých hlášek je velká radost poslouchat i po několikáté). 90 %
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Smrtonosná zbraň 3

obrazek
Rychlé tempo vyprávění, napětí, ostře pointované epizody, prodloužené finále, honičky, přestřelky, exploze. To všechno jsou typické znaky pro akční filmy patřící zejména od poloviny osmdesátých let k divácky nejoblíbenějším žánrům. Mezi špičkové ukázky jeho současné podoby patří i tetralogie Smrtonosná zbraň, vyznačující se kromě gradace napětí, eskalace a vrstvení dramatických zápletek, okázalých přehlídek pyrotechnických kouzel a kaskadérských výkonů také humorem, v němž nechybí ani parodování sebe sama. Zdrojem zábavy jsou především rozdílné povahy a postoje hrdinů, losangeleských policistů Martina Riggse, vznětlivého rváče s duší romantika, a jeho parťáka Rogera Murtaugha, spořádaného otce rodiny s jediným přáním, dožít se v klidu důchodu. To však s Riggsem není vůbec jednoduché.
obrazek
Když se kupříkladu nachomýtnou k náloži v podzemí jedné z mnoha luxusních kancelářských budov, je výsledkem Riggsovy horkokrevnosti hromada trosek a vzápětí degradace na obyčejné pochůzkáře. Tak si Murtaugh určitě poslední týden před důchodem nepředstavoval. S Riggsem se však ani na ulici nenudí. Hned první den se připletou k přepadení banky, které se změní ve zběsilou honičku. Oba detektivové dostanou šanci na případu pracovat a okamžitě se proto pohádají s temperamentní agentkou Lornou Cole, která na případu také pracuje. Zatímco se přou, je jediný zdroj informací, zadržený lupič Phelps, přímo v policejní budově zavražděn bývalým policistou Travisem.
obrazek
Do případu se samozřejmě zaplete také starý známý užvaněný Leo Getz, živící se teď jako realitní agent. Prozradí dvojici detektivů, že Travisovi obstaral permanentku na hokej a vydá se společně s nimi na stadion. Tady skutečně Travise objeví, ale jemu se podaří uprchnout. Vztahy mezi sebevědomou Lornou a oběma policisty se pomalu oteplují, a to nejen při vyšetřování, ale zejména pokud jde o Riggse, také v soukromí. Vyšetřování provázené řadou dramatických honiček a přestřelek zavede detektivy až na Travisem financovanou stavbu domků v Mesa Verde, kde se rozpoutá finální přestřelka, při níž musí Riggs, Murtaugh i Lorna prokázat nejen odvahu a přesnou mušku.


Podobné filmy

Bohatství chudých 2
(Poveri ma ricchissimi) Tucciovi jsou zpátky.Když se vrátí do své vesničky v domnění, že p...
dnes 05.25
Nova Cinema
Bláznivá dovolená v Evropě
(National Lampoon´s European Vacation) Chevy Chase s rodinou se vydal na cestu do Evropy. ...
dnes 06.50
Nova Cinema
Žabí princ v New Yorku
(Prince Charming) Princ Sean Maguire, který se má oženit s princeznou ze sousední země, se...
dnes 12.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 5. 2022 Svátek má Vladimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz