fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 412 hlasů
film / drama, mysteriózní, USA, , 88 min., od 7 let
Snow White / Snow White: The Fairest of Them All

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:11Moderní zpracování klasické pohádky o krásné Sněhurce a úkladech, kterými se ji chystá sprovodit ze světa její zlá a závistivá nevlastní matka.
Johnovi a jeho ženě se splnil sen. Narodí se jim krásná holčička s plnými rudými rty, černými vlasy a pletí, co září jako jabloňový květ. Dají jí jméno Sněhurka. Johnovu radost ale záhy střídá žal. Manželka umírá a statečnému muži nezbývá než se vydat v kruté zimě obstarat dítěti jídlo. Spása neočekávaně přichází v momentě, kdy jeho slzy skanou na hrobě začarovaného netvora. Ten mu výměnou za svobodu splní tři přání: mléko pro dceru, království a královnu po jeho boku. Johnova je šťastný jen chvíli. Démon totiž promění vlastní sestru Elspeth, znetvořenou babiznu, v krásnou, ale zlou a krutou královnu, kterou za pomoci kouzel vtiskne do Johnovy náruče. Zdánlivý klid v říši panuje do chvíle, než se objeví na hradě mladý princ a zlá královna ve svém zázračném zrcadle zjistí, že nejkrásnější na světě není ona, ale půvabná šestnáctiletá Sněhurka.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Americké pohádky nemám ráda, ale filmovou výpravu jim prostě nelze upřít. Ale na druhou stranu, Němci na tom nejsou o moc lépe. V tomhle případě se jim docela povedlo herecké obsazení. Obvzvláště u téhle pohádky. Je to sice opět trochu pomícháno, jak je to u nich zvykem, ale zřejmě už toho moc vymyslet nejde, tak kombinují více pohádek do jedné. Naštěstí u téhle je to docela stravitelné. Není nad zlou a krutou královnu...Nakonec jen musím říci, že není nad naše klasické pohádky...některé nové už taky nejsou ke koukání.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sněhová královna

John a jeho manželka Josephine žijí šťastně v prosté chalupě a těší se na prvního potomka. V den, kdy se narodí krásná Sněhurka, Josephine zemře. Zoufalý John se s miminkem vydá sehnat mléko, a když padne vyčerpáním, jeho horoucí slzy rozpustí led a osvobodí Černokněžníka, který mu slíbí splnit tři přání. Zaskočený muž si nejprve přeje mléko pro Sněhurku, a potom chce, aby se mezi živé vrátila jeho žena. Černokněžník však nedokáže vrátit mrtvé, a tak místo toho dá Johnovi celé království i s novou královnou Elspeth, je to jeho šeredná sestra, kterou sice proměnil v krasavici, její zlá povaha jí však zůstala. Tak uplyne šestnáct let, ze Sněhurky vyroste krásná dívka se zlatým srdcem, a když se na zámku objeví princ Albert, na první pohled se do ní zamiluje. O princovy city však usiluje i zlá Elspeth, a když Albert odmítne její flirtování, promění ho v medvěda. Králi náhle z oka vypadne úlomek kouzelného zrcadla a zjistí, že Elspeth vůbec není tak krásná a dobrotivá, jak ji viděl. Také kouzelné zrcadlo prohlásí, že nejkrásnější je Sněhurka. Zuřící královna přemluví dvořana Hectora, aby dívku vylákal do lesa a zabil. Ten však toho není schopen a nechá Sněhurku uprchnout. Po dlouhém bloudění se dostane k chaloupce trpaslíků. Královna díky zrcadlu zjistí, že Sněhurka je stále naživu. Krutě potrestá Hectora a sama se vydá do lesa, aby se dívky zbavila. Kanada-USA 2001, rodinná fantasy.


O filmu

obrazek
Moderní převyprávění příběhu bratří Grimmů hýří jedinečnými zvláštními efekty a stejně jako v klasické pohádce se v něm za záchranu krásné dívky a procitnutí jejího očarovaného otce zasadí sedm malých skřítků. Nejsou to ovšem obyčejní trpaslíci, ti totiž stojí zkamenělí v zahradě zlé královny, ale jednotlivé dny v týdnu.

Podobné filmy

Čarovné střevíce
(Die Galoschen des Glücks) Střevíce, které svému majiteli plní přání, udělají z panského s...
dnes 06.50
Nova
Lístek do památníku
Blanka Waleská a Karel Höger v legendárním televizním filmu Jiřího Hubače o nepomíjející s...
dnes 07.00
ČT1
Zloba - Královna černé magie
(Maleficent) Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrh...
dnes 15.35
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 9. 2021 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz