fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 2236 hlasů
film / drama, akční, dobrodružný, fantasy, USA, , 126 min., od 12 let
Snow White and the Huntsman
Kinopremiéra v ČR a SK 31.5.2012, DVD a Blu-Ray od 3.10.2012 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:39Pohádka skončila!
Zapomeňte na Sněhurku, jejímuž líbeznému zpěvu v legendární disneyovce naslouchá celá příroda. V téhle verzi křehká princezna neváhá vlézt do brnění a na zlou machechu vyrazit s mečem v ruce. Sněhurka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy, která možná paradoxně odpovídá původní verzi bratří Grimmů víc než Disneyho film. Alespoň to tvrdí její režisér Rupert Sanders. A oč tu vlastně běží? Mocná čarodějnice Ravenna se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce, který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ, jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. Trpaslíky hraje britská herecká elita, až na výjimky představitelé drsných typů. "Původně jsem chtěl točit gangsterku, a když jsem dostal nabídku na Sněhurku, jen jsem oprášil svou představu o jejím obsazení a z mafiánů udělal trpaslíky," vysvětluje Sanders hrubý naturel sedmi statečných pidimužů, kteří jsou i přes drsnou slupku v tomto výpravném dobrodružství zdrojem komických momentů, a to i v tak vypjaté chvíli jakou je velkolepá finální bitva o královský hrad.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.
Všechny komentáře k filmu 73+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Sněhurka a sedm trpaslíků patří k nadčasovým pohádkám, podobně jako třeba Perníková chaloupka nebo Šípková Růženka, Hollywood však lační po nových filmech a tak se i my můžeme podívat na zbrusu novou verzi starého příběhu.    Základní linie je podobná. Sněhurka je terorizována svou macechou a proto před ní utíká do lesa. Zlá královna za ní pošle lovce, který ji má zabít. Ten selže a nakonec dojde i na trpaslíky….    Ale popořadě. Sněhurka žila původně šťastně se svými rodiči, než jí matka umřela a otec se zamiloval do vězenkyně tajemné nemrtvé armády, kterou král samozřejmě porazí. Byla to ale pouze lest nebezpečné a krásné čarodějky, kterou si král okamžitě bere za ženu a ona mu o svatební noci odejme nejen život, ale i království.    Sněhurka je pak držena doslova pod zámkem, než uteče do temného lesa. Stejně jako byla bitva se zvláštní vyčarovanou armádou velmi temná a nepohádková, ani les si v ničem nezadá. Naopak, scény, které v lese zpočátku zažijeme... Celá recenze
moviefan, 8 z 10

Popis filmu Sněhurka a lovec

Príbeh pojednáva o vzťahu medzi lovcom a Snehulienkou. Najprv je lovcovi kráľovnou Ravennou nariadené, aby vzal Snehulienku do lesa a tam ju zbavil života. Ale on sa rozhodne ísť inou cestou a Snehulienku nechá nažive, pretože zistí, že sú k sebe niečím pripútaní, a tak spolu naplánujú útek.


O filmu Sněhurka a lovec

obrazek
Sněhurka a lovec přináší novou dech beroucí verzi proslulé pohádky. Kristen Stewart je jedinou ženou v celé zemi, která je krásnější než zlá královna Ravenna, jež se ze všech sil snaží ji zničit. Zákeřná královna ale neví, že mladá dívka, které se povedlo uniknout z jejího područí a nyní ohrožuje její moc, je zběhlá v bojovém umění, ke kterému ji vycvičil lovec jménem Eric, nyní pověřený, aby ji zajal a přivedl zpět.

Sam Claflin doplňuje hvězdné herecké obsazení coby William, mladý vévoda dlouhodobě očarovaný Sněhurčinou vzpurností a vrozenou ryzostí. Spolu s trpaslíky doprovázejí Sněhurku a Lovce na jejich dobrodružné výpravě. Trpaslíky ztvárnili nejslavnější britští herci: Ian McShane jako Beith, zahořklý vůdce klanu; Bob Hoskins jako Muir, slepý vysloužilý politik; Ray Winstone coby Gort, permanentně špatně naladěný pijan; Nick Frost jako Nion, Beithova pravá ruka; Toby Jones je Coll, nejhouževnější voják ze všech; Eddie Marsan jako Duir, Colleův stín; Johnny Harris coby Quert, Muireův muzikální syn a Brian Gleeson jako Gus, nejmladší z trpaslíků, který ztělesňuje lásku celého království ke Sněhurce.

Herecký výčet doplňují zkušení i začínající herci, jsou to Sam Spruell coby Finn, Ravennin pomstychtivý bratr, který ji podporuje v jejích temných kouzlech; Vincent Regan je kníže Hammond, Williamův otec, který stojí v čele odboje; Lily Cole představuje mladou služebnou Gretu; Noah Huntley je král Magnus, Sněhurčin otec odsouzený ke zkáze; Liberty Ross, princeznina prozíravá matka a ve svém celovečerním hereckém debutu Raffey Cassidy jako malá Sněhurka.

obrazek
O natáčení

Od Alenky ke Sněhurce:
Předělání epických pohádek

Joe Roth, bývalý ředitel filmových studií 20th Century Fox a Walt Disney Studios a producent velkého hitu Tima Burtona Alenka v říši divů, věděl, že objevil něco mimořádného, když mu na stole v Los Angeles přistál scénář Evana Daughertyho, ze kterého měla vzniknout Sněhurka a Lovec. Spolu s Palakem Patelem se rozhodli najít někoho, kdo jim pomuže zrealizovat tento inovativní pohled na starou pohádku bratří Grimmů, která byla poprvé publikována v roce 1812.

Rupert Sanders si svoji pozici nahoře vydobil nezvyklými, vizuálně poutavými reklamami. Byl jediný, komu producenti poslali scénář s nabídkou k posouzení. Ten ji přijal s vizí, že příběh přetvoří a vizuálně poutavě upraví pro diváky obou pohlaví. Všichni cítili, že Sandersova idea a schopnosti jsou zárukou úspěchu.

Producent Rorth souhlasí, že se mu líbila myšlenka obrátit prověřený příběh vzhůru nohama. “Po Alence v říši divů jsem věděl, že když máte dobrý příběh, dáte na něj vizionářského režiséra, který má oko a máte k dispozici technické vymoženosti moderního světa, máte vše, co potřebujete k úspěchu.” Sám britský režisér ale připouští, že nabídku nepřijal hned. “Hledal jsem zajímavý projekt, o několika jsem rozmýšlel. Když mi přišel scénář ke Sněhurce, říkal jsem si ´Děláte si ze mne legraci?´ Když jsem si ale scénář přečetl, napadlo mě, že je to jedinečná příležitost vytvořit svět, jaký diváci ještě neviděli.” Navíc ho lákala možnost “udělat s příběhem něco víc mužského”. “Pořád máme kouzelné zrcadlo, červené jablko a zlou Královnu, ale uvrhli jsme je do těžkých bitev a nepokojů. Jde tu o víc, je to souboj na život a na smrt.”

Ve svých návrzích producentům ukázal Sněhurku ne jako křehkou dívku, kterou zachrání někdo jiný, ale jako zarputilou hrdinku, která je na svůj cíl upnutá stejně jako její sokyně.”

Režisér vnímal symboly ve verzi bratří Grimmů mnohem hlouběji. “Jablko je symbolem života. Příběh o Sněhurce nám pomáhá rozumět smrtelnosti a nabádá nás, abychom se neutopili v žárlivosti a vzteku, který nás ochromuje. Říká nám, že si máme užívat života a nehledat něco, co je nedůležité.”

Další producent Mercer vysvětluje, že důvodem, proč se chtěl na tomto projektu podílet, byl fakt, že moderní verze příběhu stále ctí přetrvávající kouzlo hlavní postavy. “Sněhurka je na výpravě, ale ještě to nepřijala za své. Musí ovládnout království a pokračovat v tom, co její otec začal.”

obrazek
Herecké obsazení

Roth, Mercer a Sanders chtěli natočit film, který bude nadčasový a zároveň zachytí náladu, styl a tón bratří Grimmů, tak jak si je snad před dvě stě lety představovali. Jako první měla být obsazena postava nejzlejší: královna Ravenna. Tato dcera čarodějnice se pomalu přesouvá na temnou stranu. V dětství byla unesena krutým čarodějem a jedinou silou, kterou byla obdařena, je její nadpozemská krása. Ačkoliv nad ní matka rozprostřela kouzlo, které mělo její vzhled uchránit před vlivem času, Ravenna si může svůj vzhled uchovávat jen odebíráním životů nevinným pannám. Poté, co zaklela a zabila Sněhurčina otce, krále Magnuse, oddálila Ravenna svoji smrt a vypustila zlo, které se po království rozpíná jako rakovina. Její krutost tím ale nekončí. Aby se stala navěky nesmrtelná, musí ve chvíli, kdy se Sněhurka stane nejkrásnější v celé zemi, sníst její srdce…

Královna symbolizuje smrt, sama zkouší příchod vlastní zastavit. Hledá nesmrtelnost a tím je všechno v království vyvedeno z rovnováhy. Oproti tomu Sněhurka je plná života a úkolem Lovce je jí život vzít. Pokud Královna neuspěje, život a smrt se dostanou zpět do souladu a království se navrátí tam, kde bylo.

Volbu obsadit do této role Charlize Theron vysvětluje Sanders takto: “Charlize je mimořádná herečka a zároveň je neuvěřitelně krásná. Víc než kdokoliv v herecké branži spojuje sílu a krásu dohromady. Je jako spojení Margaret Thatcher a Kate Moss.”

Sama herečka vysvětluje Královninu minulost: “Matka ji ve velmi raném věku vštípila, že jedině když zůstane mladá a krásná, bude mocná a silná. Ravenna si uvědomuje, že tato síla je její šance na přežití. A proto se danou cestou vydá.”

Přestože má podle Theron Ravenna “brutální instinkty” a “trpí posedlostí, že potřebuje Sněhurčino tlukoucí srdce, které jí zajistí nesmrtelnost”, neztratila královna úplně všechnu svoji lidskost. “Ravenna si moc dobře uvědomuje, že chce něco, co by mohla mít, kdyby se dřív v životě rozhodla jinak. Ale protože si vybrala určitou cestu, není to možné.”

obrazek
Když zemře Sněhurčina matka a otec se znovu ožení s Ravennou, mladá princezna zjistí, že její nevinnost a povaha jsou nové královně trnem v oku. Dalších sedm let stráví zamčená ve věži, odkud trpce sleduje, jak vražedkyně jejího otce vládne království železnou pěstí. Mladé krásce, která se potají začala zdokonalovat v jízdě na koni, střelbě lukem a sokolnictví, se nakonec povede z vězení uniknout a začne bojovat s nelehkou sokyní. Nastal čas, aby ochránila svůj lid před tou, která ho ničí.

Producenti věděli, že při volbě představitelky Sněhurky, jsou na tenkém ledu. V původní verzi je Sněhurka mladá dívka, která je spíš obětí než bojovnicí. Problémy, se kterými se potýká, jsou vlastní dívkám a ženám po celém světě i dnes: osamocení a zrání, plus problém s důvěrou, láskou a sílou (a nezadržitelným uvadáním) krásy.

Obsazení Sněhurky bylo komplikovanější než obsazení její protivnice. V případě princezny filmaři hledali herečku, které by zosobnila archetyp nevinnosti, naivity a něhy, kterou Sněhurka ukazuje v první části filmu a houževnatou bojovnicí, kterou se stane v části druhé. Našli spoustu mladších hereček, které skvěle zvládaly první tvář, ale těžko byly uvěřitelné v roli bojovnice. Na druhou stranu o roli stály starší herečky, které by skvěle ztvárnily bitvami zkoušenou bojovnici, ale byly nepřesvědčivé jako tichá vězenkyně, která byla požadovaná v prvních scénách.

Do role byla nakonec obsazena Kristen Stewart, známá postavou Belly Swanové ze ságy Twilight. Producent Sanders vysvětluje tuto volbu: “Kristen má mimořádný talent. Její dosavadní práce je skvělá, ale tato klasická role jí otevírá možnost oslovit ještě širší publikum. Je to její šance zazářit a proslavit se.”

Roth přibližuje detail výběru: “Všichni jsme chtěli, aby naše Sněhurka nebyla plachá, ale naopak útočná, asertivní, typově něco jako Johanka z Arku. Původně jsme stejně jako v Alence v říši divů, kde jsme objevili Miu Wasikowskou, chtěli obsadit někoho neznámého, ale pak jsme se vydali za Kristen na natáčení Twilight a moc se nám líbila. Hodně se na tuto roli připravovala. Čtyři měsíce se učila jezdit na koni a další čtyři měsíce trénovala anglický přízvuk.”

obrazek
Kristen Stewart představuje svoji podobu Sněhurky: “Nechceme ji úplně změnit. Zachovali jsme to, čím opravdu je. Je připomínkou toho, jak se k sobě lidé mohou chovat.” Stejně jako Charlize Theron, i jí se líbí přístup scénáristů k tématu krásy a síly: “Sněhurka nemá ponětí, co je ješitnost. Žádnou nemá. Skoro v každé roli, kterou hrajete, máte minimálně tušení, kdo jste a jak vypadáte a se svojí ješitností se potýkáte, jak postupně dospíváte v ženu.”

Další postavou je Lovec. Eric, který zná Zakletý a temný les jako své boty. Kromě toho, že má respekt ke zvěři, kterou pronásleduje, dokáže myslet jako zvířata. Poté, co jeho žena Zara zemřela, stal se z něj žoldák a pijan. Teď byl pověřen, aby v lesích vystopoval Sněhurku a dovedl ji zpět k Ravenně, která potřebuje sníst její srdce. Když ale prohlédne královninu proradnost, rozhodne se postavit na druhou stranu a začne mladou dívku, která je rozhodnuta skončit, co Ravenna začala, trénovat k boji. Eric vidí ve Sněhurce naději na ukončení temna, které pohltilo království a začne opět věřit, že na zámku zaplápolá královská standarda.

Postava Lovce měla být původně mnohem starší než Sněhurka. Jako kandidát na tuto roli si pozornost filmařů získal Chris Hemsworth svojí nejslavnější rolí nordického boha Thora ve stejnojmenném filmu.

Co by to bylo za pohádku, kdyby v ní nebyl prince. Zde se jmenuje William, je to Sněhurčin nejbližší kamarád z dětství a syn býválého králova poradce. Když byla Sněhurka uvězněna, prchnul William s otcem a jejich lidem do lesů, osídlených trpaslíky, trolly a vílami. Roky dávali dohromady armádu, která by ochránila to, co z království zbylo. A když William zjistí, že jeho dětská láska stále žije, vyšle zkušeného střelce, aby Sněhurku vypátral a nezpustil ji z očí.

William je navíc přesvědčen, že život v exilu za vysokými zdmi je málo, a na rozdíl od svého otce je přesvědčen, že stojí za to riskovat, aby se jim i lidem v království žilo lépe.

Vedlejší role hrají Sam Spruell jako ničemný Finn, bratr Ravenny, který udělá cokoliv, co mu sestra nakáže. Vincent Regan hraje statečného vévodu Hammonda, králova pravou ruku (a Williamova otce), který odvede svůj lid do okolních lesů. Noah Huntley hraje zrazeného krále Magnuse, jehož předčasná smrt uvrhne zemi do hlubokého zoufalství, zatímco Liberty Ross hraje královu časně zemřelou ženu, matku malé princezny. Lily Cole hraje služebnou Gretu, jejíž mladí je vysáváno Ravennou. Konečně Raffey Cassidy hraje malou Sněhurku.

Do rolí trpaslíků byla obsazena smetánka britských herců. Díky kombinaci efektů a triků staré školy byste těžko uvěřili jejich velikosti.

Důležitou součástí nové verze pohádky o Sněhurce jsou kostýmy. Za jejich zrodem stála oscarová návrhářka Colleen Atwood. Kostým Sněhurky je přizpůsoben její bojové povaze. Na začátku má dlouhé šaty, jak se ale v průběhu filmu stále víc připravuje na soboj, její oblečení se zkracuje a je doplňováno úzkými kalhotami.

Lovec má na sobě po celou dobu prakticky jeden oblek. Pohodlný kostým, který mu plně umožňuje bojovat a má dostatek prostoru pro uchovávání zbraní. Nejnáročnější postavou, co se kostýmu týče je královna Ravenna. V průběhu příběhu obleče 12 různých kostýmů. Každý byl ušit ručně, dohromady zabraly stovky hodin práce. Nejnáročnější byl Ravennin havraní plášť, díky kterému se může proměňovat. Jeho výroba trvala čtyři týdny a stála 20 000 liber!

Podobné filmy

Danielle Steelová: Jednou za život
(Danielle Steel´s: Once in a Lifetime) Ovdovělá spisovatelka Daphne zasvětila život svému ...
dnes 10.10
Prima
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder
(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back) Nastaly temné časy pro Povstání. I přes t...
dnes 13.55
Nova Cinema
Princ a Večernice
Český film na motivy pohádky O Měsíčníkovi, Slunečníkovi a Větrníkovi (1978). Hrají: L. Ša...
dnes 14.00
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 10. 5. 2021 Svátek má Blažena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz