fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 696 hlasů
film / komedie, Česká republika,
Kinopremiéra v ČR 4.11.2004, DVD od 1.4.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2004, Český Lev, Divácky nejúspěšnější film


V TV televize st. 27.10. Filmbox 04.00
Filmbox 04.00
Ukázka
02:18Mrtvej sněhulák, dobrej sněhulák.
Rok co rok trávili vánoce s rodiči a jejich otravnými rituály. A den za dnem snili o svých vlastních nabušených vánocích. Ten den právě nastal. Rendymu a Jáchymovi je konečně šestnáct a můžou vyrazit na svou první skutečnou pánskou jízdu. Čeká je týden na horách, kde si budou užívat jak se dá. Naučí se jezdit na snowboardu, pořádně pařit a samozřejmě balit ženský. Zažijí prostě týden na který se do smrti nezapomíná...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Neviem, ale mne sa táto komédia nikdy veľmi nepáčila. A pomerne dlho mi trvalo kým som si ju vôbec pozrel celú, vždycky keď to išlo, tak som to po nejakom čase prestal pozerať. Jednoducho ma to nudilo... Hodnotenie: 3.5/10
Všechny komentáře k filmu 183+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Snowboarďáci

Rendy a Jáchym odjíždějí na hory, aby se naučili jezdit na snowboardu. Věří, že si užijí skvělý týden, oslaví Silvestra a také se konečně zamilují. Sny jsou sladké, ale realita krutá. Jáchym je rodiči donucen vzít s sebou také starší sestru Martu, která si libuje v jeho "terorizování". Ve Špindlerově Mlýně mají domluvené ubytování zdarma u Jáchymova bratrance Milana, správce horské chaty. Milan ale kluky uloží v provizorním pokojíku používaném současně jako sklad mycích potřeb a navíc si z nich udělá pomocné pracovní síly. Když se Rendymu a Jáchymovi konečně podaří dostat na sníh, zjišťují, že jízda na prkně není zdaleka tak jednoduchá, jak si představovali... Brzy se zařadí mezi největší nemehla z celého horského střediska. V chatě Inka jsou ubytovány také tři zkušené atraktivní a kamarádské snowboarďačky. Jenže kluci nejsou sami, kdo se o dívky zajímá. Snowboardové krásky už nějakou dobu svádí čtveřice "Sněžných Pantherů". Jsou to suverénní, pohlední krasavci a navíc - na snowboardu jsou skuteční profíci. Pokud mají mít Jáchym i Rendy vůbec nějakou šanci u dívek uspět, musí tak trochu podvádět. Začnou se vydávat za zkušené snowboardisty a Sněžné Panthery před dívkami znemožňují pomocí "promyšlených" sabotáží. Použijí všechno - včetně odposlechu, afrodisiak, lží a dalších lehce nekalých sváděcích metod. Zároveň se ale dostávají do stále složitějších, šílenějších a bláznivějších situací a trapasů.


O natáčení

obrazek
Natáčení filmu, který vzniká zároveň jako třídílný televizní seriál, proběhlo letos v lednu a v únoru (po několika dnech předtáček vloni na podzim) v interiérech a exteriérech populárního českého horského střediska Špindlerův mlýn. Od počátku se štáb režiséra Karla Janáka potýkal s nástrahami počasí, které nejen neustále měnilo natáčecí plán, ale bylo i příčinou několika zranění. Hlavní představitel Vojta Kotek si při pádu na zledovatělé vozovce způsobil lehký otřes mozku a jedna ze představitelek tří dívčích hrdinek, Martina Klírová dokonce film dotáčela s rukou v sádře, což bylo třeba důmyslně maskovat zvláště v milostných scénách.

Jinak se všichni shodují, že při natáčení panovala přátelská a uvolněná atmosféra, přesně podle přání režiséra Karla Janáka, který chtěl, aby všichni, kdo ve filmu hrají "byli tak uvolnění, jakoby hráli pro své známé." Karel Janák také zároveň vysvětluje, proč zvolil za místo děje horské prostředí: "Zimní atmosféra, romantika zasněžených hor a nevázanost života v horských střediscích už pomohla úspěchu nejednoho českého filmu. Anděl na horách, Sněženky a machři, S tebou mě baví svět - to všechno jsou filmy, které patří k těm nejúspěšnějším v celých dějinách české kinematografie. Zvolené horské prostředí výrazně přispělo k oblibě těchto filmů. Předpokládáme, že podobného efektu docílime i v našem příběhu."
obrazek
Počátkem dubna se všichni sešli na filmové dotočné, kde byl poprvé představen první krátký, ale velmi dynamický sestřih ukázek, který napověděl, že Karel Janák bude chtít za každou cenu dostát svému cíli: "Snažím se, aby ve Snowboarďácích nebyla ani vteřina nudy."

"Z prvních ohlasů mám dobrý pocit, myslím, že se povedlo vytvořit dynamický a vtipný film, alespoň na prvních projekcích se ti, kdo film viděli, upřímně smáli. Měla by to být příjemná záležitost na zimu. Osobně mám zatím ještě lepší pocit, než jsem po skončení natáčení čekal," říká s nadšením režisér. "Tým, který se při natáčení sešel udělal spoustu dobré práce. Moc dobře nám zahrálo prostředí, sníh je velmi výtvarný a dodává příběhu atmosféru. Působí to příjemně a to, co účinkovalo v mnoha starších českých " zimních" filmech, u nás také hraje. Pokoušeli jsme se udělat film moderní, našlapaný a dynamický," říká Karel Janák, ale hned dodává: "já jsem moc potěšený, ale nakonec to hlavní slovo stejně bude mít divák."
obrazek
Problémy, které štáb měl především s počasím, naštěstí podle režiséra nejsou na plátně vidět. Velkým úskalím bylo také obsazení dvou hlavních rolí. Vojta Kotek a Jirka Mádl vlastně musí odtáhnout většinu filmu. První jmenovaný už řadu zkušeností má a navíc je vnímán jako velký herecký talent. Pro Jirku Mádla byli však Snowboarďáci po všech stránkách křtem ohněm. " Kluci na plátně fungují naprosto skvěle, " pochvaluje si Karel Janák. " Nemají podle mě slabou chvilku, jsou přirození a všechny situace jim naprosto věříte, což se někdy nepovede ani zkušeným hercům. A navíc když tu také ´perlí´ Ester Geislerová, Jirka Langmajer nebo Pavla Tomicová ..."

Autorem hudby je Miroslav Chyška, který se autorsky či producentsky podílel na realizaci CD skupin J.A.R. a Sexy Dancers nebo na albu Dana Bárty Illustratosphere. Složil hudbu ke dvěma krátkým filmům a reklamám, ale na filmové hudbě pro celovečerní snímek pracuje poprvé.
obrazek
"Hudba do Snowboarďáků se skládá převážně z písniček, které by mohly eventuelně provázet dospívání hlavních protagonistů tohoto filmu," říká Mirek Chyška. "Vzhledem k tomu, že ve většině písních zní zkreslená elektrická kytara, dá se říct , že jde spíš o "rockovější'' styl, ale tato složka tvoří zhruba 65%. Zbylých 35 procent je jinak... Film obsahuje odhadem asi šest motivů instrumentálních a 9-11písní, na kterých se se mnou podíleli ''hudebníci a kolegové'', s kterými jsem se potkával při živém hraní či nahrávání různých projektů. Jmenovitě František Kop, Štěpán Smetáček, James Harries, Filip Jelínek, Oto Klempíř, Viktor Dyk, Lenka Dusilová, Daniel Bárta, Matěj Rupert, Roman Lomtadze, Jan Jakubec ... Dharma, L. A. Josh ..." dodává autor hudby. Úvodní písničku nazpívá Dan Bárta.

O hercích

Jiří Mádl
obrazek Sedmnáctiletý student Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Příležitostně hrál v mládežnických divadlech (s jednou hrou, kterou napsal vyhrál soutěž krátkých divadel vysokých škol), také v Jihočeském divadle a zahrál si i v jednom videoklipu. Píše scénáře a divadelní hry, skládá písničky a zajímáji ho vědy jako psychologie, astrologie a grafologie.

Lucie Vondráčková
obrazek Narozena na MDŽ v roce 1980 ve znamení Ryb, v muzikantsko-intelektuálské rodině překladatelky Hany Sorrosové a hudebníka Jiřího Vondráčka (díky dědovi Pedrovi proudí v jejich žilách česko-ecuadorská krev). Hraje v televizním seriálu Území bílých králů, vystupovala i v Národním divadle, ve hře P. Claudela Saténový střevíček. V roce 1993 vydává svoje první, dětské písničkové album Marmeláda, za které obdrží zlatou i platinovou desku, studuje jazyky. Hraje v televizním filmu Vikingové z Bronských vršků, za který dostala cenu Zlatý dudek za nejlepší herecký výkon na Festivalu v Ostrově n.Ohří. Studuje v 5. ročníku FFUK kulturologii, nazpívala CD Mayday. Miluje kočky, pruhovaná trička a huňaté svetry.

Barbora Seidlová
obrazek Absolventka brněnské konzervatoře Barbora Seidlová studuje pražskou DAMU. V patnácti letech ji obsadil režisér Karel Smyczek do titulní role svého filmu Lotrando a Zubejda. Od té době jsme ji mohli vidět v řadě televizních inscenací i filmů (např. Romeo, Julie a tma, 24, Let motýla ke světlu, Stín viny, Když chcípne pes).

Martina Klírová
Studentka 4. ročníku Střední grafické školy v Praze (obor propagační grafika). Snowboarďáci jsou jejím prvním hraným filmem, předtím účinkovala pouze v reklamách a má za sebou menší zkušenosti z modelingu. K jejím koníčkům patří bojové sporty, zejména kung-fu (je držitelkou černé šerpy).

Ester Geislerová
obrazek Ester, narozena roku 1984 v Praze, nejmladší sestra z tria umělkyň - herečky Ani Geislerové a malířky a zpěvačky Lenky Geislerové, studovala na výtvarné škole propagační design, ale věnuje se hlavně herectví a modelingu. Jako dítě si zahrála např. ve filmu F. A. Brabce Král Ubu. V roce 2002 se stala vítězkou Elite Model Look pro ČR. K jejím nejvýznamnějším rolím patří postava německé dívky z televizního filmu režiséra Viktora Polesného Hodina tance a lásky a hlavní role Agnes v experimentálním snímku F.A.Brabce Krysař.

Jiří Langmajer
obrazek Narozen 3. června 1966 ve znamení Blíženeců v muzikantské rodině v Plzni, je ženatý a dvě dcery. Seznámil se se životem v metropoli díky studiu na hudebně- dramatickém oboru pražské Konzervatoře. Zpívá, hraje na housle, kytaru, violu, stepuje, plave, lyžuje, jezdí na koni. Režisér Smyczek ho obsadil do TV seriálu Třetí patro. Následují "otazníkové" filmy Copak je to za vojáka? a Proč?.
Přes zákaz produkce absolvuje čtyři seskoky padákem z výšky 1 km - jen zázrakem se mu nic nestalo. Z toho důvodu za půl roku skáče bungee jumping z 54 m ...
V roce 2003 v rámci Shakespearovských slavností přijal roli Hamleta, kterého odehrál celkem 45 krát. Celkový počet jeho odehraných divadelních představení činí jenom za tento rok 236! "Normální člověk by tohle nedělal", říká. Natočil dvě TV inscenace - detektivku Vrah jsi ty a s Vlastou Chramostovou si zahrál ve filmu PF 77. Divadelní angažmá: krátce Divadlo na Vinohradech, věrně Divadlo pod Palmovkou (Peer Gynt - hraje 10 let/180 repríz, Caligula - 5 let/120 repríz, Amadeus - 4 roky/110 repríz, Ubohý vrah - nominován na Cenu Thálie za Nejlepší mužský herecký výkon, zatím poslední jeho role je Sofoklův Oidipus...), hostování: Národní divadlo, Hudební divadlo v Karlíně, Černé divadlo, Viola (s Miroslavem Moravcem hraje životní příběh Jeana Cocteaua a Jeana Maraisa - ve hře Modrý anděl) atd.

Braňo Polák
obrazek Narodil se ve Skalici na Slovensku. Absolvoval konzervatoř v Bratislavě a nastoupil na divadelní fakultu JAMU v Brně, obor herectví. Během studia dostal příležitost zahrát si ve filmech a televizních inscenacích (mimo jiné Konec velkých prázdnin). Jako člen Městského divadla v Brně má za sebou řadu vystoupení v zahraničí s muzikálem West Side Story. V současné době v Brně hostuje v muzikálech Babylon, Radúz a Mahulena, Hra o lásce a smrti a v činohře Cyrano. Popularitu získal také jako člen chlapecké skupiny A-TAK. Zpívá, tancuje a nechybí nikde, kde je dobrá zábava. Účinkuje v muzikálu West Side Story, který uvádí Hudební divadlo Karlín.

Pavel Nový
obrazek Narodil se 5. září 1948 v Plzni, je ženatý. Byl v angažmá v řadě divadel - Krajské divadlo Příbram, Divadlo V. Nezvala. Členem Studia Ypsilon je od roku 1989 dodnes. Hrál v inscenacích Bůh (Spisovatel Konigwald), Othello, Žert, satira, ... Ve filmu získal první velké příležitosti koncem sedmdesátých let ve snímcích Balada pro banditu a Postav dom, zasaď strom. Popularitu u širokého publika mu ovšem vynesla postava zvukaře Pepy z úspěšné české veselohry S tebou mě baví svět. Televizní publikum si jej zase oblíbilo díky seriálu Velké sedlo. Během své kariéry vytvořil několik desítek filmových rolí - například ve filmech Pytláci, Řetěz, Pěsti ve tmě, Fešák Hubert. Výraznou stopu v jeho filmografii posledních let zanechala spolupráce s režisérem Janem Švankmajerem na filmech Spiklenci slasti a Otesánek.

Valerie Zawadská
obrazek Absolventka pražské DAMU, několikanásobná vítězka ankety TýTý o nejoblíbenější dabérku. Působila v divadlech v Šumperku, Chebu a Městských divadlech pražských, od roku 1994 je a volné noze. Hrála v řadě televizních inscenací a seriálů. Z těch posledních připomeňme: Saturnin, Na lavici obžalovaných justice, Případ detektivní kanceláře Ostrozrak, Černý slzy nebo Kobova garáž.

O tvůrci

Karel Janák
Režisér a scenárista Snowboarďáků absolvoval ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou (1993) a hranou režii na FAMU (2001). Už jeho školní filmy si odnesly řadu cen - Kateřina sama doma (1995) získala Cenu Českého literárního fondu a čestné uznání Festivalu FAMU, Sad (1996) stejné ocenění a navíc Cenu poroty na MFF Eurofilm St.Etienne ve Francii. Jeho celovečerní televizní debut Vetřelci v Coloradu (2001) získal na nejvýznamnějším specializovaném festivalu v Německu - v Chemnitzu hned tři ocenění: Hlavní cenu dětské poroty, Zvláštní uznání hlavní poroty dospělých a Cenu diváků!
Kromě toho se věnuje reklamám a propagačním snímkům. Například pro TV NOVA realizoval kampaně a reklamní snímky k megafilmům Titanic, Den nezávislosti a Indiana Jones. (Za Titanic získal na festivalu Promax v Seville Golden Promax, cenu "Nejlepší filmové promo v Evropě", napodruhé získal Silver Promax v Kolíně nad Rýnem za film Den nezávislosti.) Právě v době natáčení filmu Snowboarďáci získal v Říme další cenu Golden Promax za upoutávku na filmy o Indiana Jonesovi. V této oblasti hojně spolupracuje i s HBO. Realizoval i reklamní kampaně pro Sazku (Vánoční kometa, GSM dobíjení, Keno, Jackpot), Opavii (Milionář), Nestlé (Jo-Jo) a Českou pojišťovnu.

Podobné filmy

(J)elita ze střídačky 2
(Benchwarmers 2: Breaking Balls) Ben je bývalý hráč baseballu, který musel kariéru skončit...
dnes 14.00
Nova Cinema
Zamilovaný Shakespeare
(Shakespeare in Love) Joseph Fiennes se vášnivě zamiloval do mladičké Gwyneth Paltrow. S l...
dnes 17.40
Nova Cinema
Madagaskar
(Madagascar) Lev Alex, zebří sameček Marty, hrošice Gloria a žirafák Melman si žijí poklid...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 10. 2021 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz