fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57%
film / akční, drama, science fiction, thriller, USA, , 104 min., od 11 let
Volcano

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:33Žhavá láva a sopečné erupce uprostřed Los Angeles v americkém katastrofickém filmu.
Uprostřed Los Angeles se probudí k životu nebezpečná sopka. Jediný, kdo se živlu odváží postavit, je šéf záchranářů Tommy Lee Jones. Co ale zmůže s holýma rukama proti žhavé lávě?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tento katastrofický film jsem vyhledal, protože v něm hraje můj oblíbenec Tomy Lee. Bohužel ani jemu se zázrak nepovedl a my tak dostáváme značně průměrnou podívanou, která je obklopena množství klišé, jež v takových filmech prostě jsou.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Teď už si to plést nebude. Když jednou v Los Angeles na přechodu pro chodce láva drtila důchodce, vytekly jeho střeva z kanálu spolu s rožhavenou horninou. No nedivte se, že Petr šel s důchodci po přechodu. Od dob, kdy se zrodil tento verš už uteklo v sopečných řekách spousta magmatu, Petr nám zvrásčitěl, belhal se o holi a čas od času nejen, že neudržel svojí sopkoidní znalost o Popocatepetlu, ale ani moč. Takže fakt, že se v té lávové břečce rozpustil jak kostka cukru, pro něj byl nejspíš vysvobozením.    Ale co dělá sopka na přechodu pro chodce v Los Angeles. Tak to rozhodně nečeká na zeleného panáčka. Jak praví slogan filmu: Na zemi je 1,500 aktivních vulkánů, o kterých víme...a jeden, o kterém nevíme. Rok 97 byl prostě ve znamení lávy. Sotva se na Pierce Brosmana vytasilo Rozpoutané peklo se svým povolením zabíjet (nudně a nezáživně), už se něco podobného stalo na pobřeží Spojených států Tommy Lee Jonesovi. Naštěstí mnohem zábavněji. Ono ničení měst je od dob Gamery vžd... Celá recenze
Archinek, 4 z 10

Popis filmu Sopka

V Los Angeles je zemětřesení běžná věc, a proto je zde úřad krizového řízení, jehož vedoucím je Mike Roark. Roark má právě dovolenou a má u sebe na prázdninách dceru Kelly, když přijde další zemětřesení a on musí do práce. Doktorka Amy Barnesová ze seismologického ústavu oznámí, že šlo jen o mírné zemětřesení, ale sleduje Asfaltové jezírko, v němž stoupla teplota, a je tím znepokojená... Záhy nato zemřou kvůli extrémnímu žáru pracovníci v kanálu pod MacArthurovým parkem. Mike Roark vleze do tunelu ještě se svým pomocníkem a nechápe, kde se tam mohl takový žár vzít. Do parku přijede i Amy Barnesová a chce kanál prozkoumat, ale park je hlídán policií a Roark ji nechce do kanálu pustit. Amy mu začne vysvětlovat, že se možná jedná o sopečnou činnost, ale aby mohla varovat obyvatele, musí mít důkaz. A ten může nalézt jen v podzemí. Roark ji tam stejně nepustí, ale Amy s kolegyní Rachel do kanálu vlezou tajně před úsvitem. Jenže v tu chvíli dojde k dalšímu zemětřesení a Rachel zahyne... Amy měla pravdu o sopečné aktivitě. To uzná i Roark, který se nedostane do úřadu krizového centra, protože z Asfaltového jezírka začala tryskat láva. Roark pošle svou dceru Kelly se zraněnými a lékařkou Jaye Calderovou do nemocnice a zůstává, aby mohl řídit záchranné akce. Amy se k němu připojí... Amy řekne Roarkovi, že je potřeba lidi evakuovat, lávu není možné zastavit, jen zpomalit. A to sopečná činnost ještě neukázala vše. Roark nechá postavit železobetonové zábrany, o něž se láva na chvíli zastaví a hasiči na ni podle rady Amy stříkají hektolitry vody. Láva vytvoří škraloup, nepřelije se přes zábrany a všichni se radují. Jenže Amy je přesvědčená, že láva teče i pod městem, v tunelu metra. Jeden vlak tam uvízl, takže to chce jít prověřit. Zavolá Roarka, který se sám přesvědčí a zjistí, že láva se řítí na čtvrť, kde je nemocnice, kam Roark všechny posílal do bezpečí - včetně své dcery..


Podobné filmy

Inferno
Známý symbolog Tom Hanks se probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici. Tady vkládá na...
dnes 20.00
Nova Cinema
Smrtelné lži
(Arbitrage) Newyorský obchodní magnát Robert Miller se chystá prodat svůj finanční fond s ...
dnes 22.30
Nova Cinema
Hartova válka
(Hart´s War) Stačí jediná jízda lesem, aby se Colin Farrell ocitl s dalšími americkými voj...
zítra 00.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz