fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

63% 33 hlasů
drama / krimi / mysteriozní, USA, , 108 min.
The Judge / Steve Martini's The Judge

Režie:
Herci: , , , , , více...

Nekompromisní okresní soudce Armando Acosta obviněn z vraždy korunního svědka.
Nekompromisní soudce Armando Acosta, známý svou tvrdostí, právě shromažďuje fakta o největší policejní korupci v historii města. V momentě, kdy hodlá otevřít vyšetřování před velkou porotou, je nejprve zatčen za svádění k prostituci a posléze obviněn z vraždy policistky Brittany Hillové. Za své obhájce si vybere právníka Paula Madrianiho, kterého nedávno zavřel pro urážku soudu a chtěl mu zrušit licenci, a Catherine Rosettiovou, jež donedávna spolupracovala s protistranou. Chápe, že ho nemají v lásce, a ani on je nezbožňuje. V jeho očích jsou to ale jediní právníci ochotní utkat se s policejním sborem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziser s mirnou nadsazkou mistrne zobrazil situaci v soudnictvi, a to nejen v autorove domovine ale i jinde na svete. Velice obdobne si predstavuji praci nasi justice a policie. Snimek doporucuji ke shlednuti.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Soudce

Brilantní pedantský soudce Armando Acosta je znám nejen svou arogancí a nekompromisní tvrdostí, ale také tím, že stejně opovrhuje zločinci i policisty. Ve chvíli, kdy nashromáždí dostatek informací o rozsáhlé korupci v řadách baltimorské policie a chystá se případ otevřít před velkou porotou, je nečekaně zatčen a obviněn z navádění k prostituci, když se nechal nalákat do hotelového pokoje, kde nabídl peníze za sex přítomné pohledné mladé ženě v oblečené pouze v prádle. Netušil v tu chvíli, že jde o policistku Brittany Hill, která vše okamžitě ohlásila úlisnému žalobci Colemanu Kleinovi, svým kolegům, poručíku Gusovi Lanovi a jeho pomocníkovi, strážníkovi Tonymu Rosettimu, a značně přikrášlenou verzi vyprávěla také náměstkyni prokurátora Catherine Rosettiové, která je Tonyho sestrou a současně také bývalou přítelkyní brilantního idealistického obhájce Paula Madrianiho, který v soudní síni svedl s Acostou řadu tvrdých právnických bitev. Jejich vzájemná nesnášenlivost došla tak daleko, že ho nedávno Acosta odsoudil pro urážku soudu a chtěl mu zrušit právnickou licenci. Acosta obvinění odmítne, ale situace se stane mnohem vážnější v okamžiku, kdy je Brittany brutálně zavražděna a soudce je obviněn z vraždy, protože všechny důkazy ukazují přímo na něj. Ví, že se ocitá v téměř beznadějné situaci a zachránit ho může jedině brilantně vedená obhajoba. Najme si jako obhájkyni Catherine, která byla ze své funkce na prokuratuře propuštěna a získá také Paula. Ví, že ho ani jeden z nich nemá rád, stejně jako on je, ale stejně tak ví, že jsou nejlepší, neúplatní a udělají pro obhajobu maximum. Pro Paula Madrianiho je případ soudce Acostiho nečekaně obtížnou výzvou. Nejen proto, že ještě stále soudci neodpustil jeho poslední nespravedlivý rozsudek v případě jeho klientky, týrané ženy, která zabila svého manžela, ale také proto, že se soudcův případ zdá beznadějný bez ohledu na to jestli v jeho vinu věří nebo ne. Acosti má motiv a nemá žádné alibi, a jeho agresivní povaha a náladovost jsou stejně známé jako jeho skandální slabost pro sex s prostitutkami. Soudcova manželka Lily však trvá na tom, že je její manžel nevinný a tak nakonec Madriani neochotně souhlasí, že se obhajoby ujme. Postupně on i Acosta zjišťují, že ačkoli stojí na opačných stranách právního systému, jsou si více podobní, než by byli ochotni připustit. Při práci na případu však musí Paul čelit nejen nespolupracujícím svědkům, spletité policejní korupci, nebezpečně ambicióznímu žalobci, a také výhrůžkám, které se ho pod hrozbou smrti snaží od Acostiho obhajoby odradit. Navíc se ukáže, že Catherinin bratr Tony nejenže patří ke zkorumpovaným policistům, ale měl se zavražděnou policistkou poměr a je nějakým způsobem přímo zapleten také do Acostiho případu.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 9. 2020 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz