fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

77%
film / komedie, USA, , 81 min., od 12 let
South Park: Bigger Longer & Uncut
DVD od 5.10.2000 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:23Větší, delší a nevystříhaná porce drsné zábavy v celovečerním dobrodružství čtveřice nejsprostějších animovaných postaviček.
Celovečerní film natočený podle populárního amerického seriálu. Čtyři kamarádi (Eric, Kenny, Kyle a Stan) se tentokrát zapletou, do války Spojených států s Kanadou, kterou rozpoutaly jejich rozlícené matky, kvůli sprostému kanadskému filmu, který podle jejich názoru mravně ohrožuje jejich "hodné" děti. Kromě toho ještě uvidíte Satana v posteli se Saddámem Husseinem, smrt Billa Gatese, Kennyho bez kapuce, klitoris v nadživotní velikosti ... a ještě spoustu jiných věcí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu South Park posunul hranici humoru zase trošku jinam, alespoň co se týče komerční sféry multimédií. Narozdíl od seriálu film nikdy neztrácí tempo a servíruje neuvěřitelnou dávku všemožných jouků, které korunují písničky co mají doslova koule. P.S. I po dvacáté paráda!!!
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky (Belgie), Oficiální stránky USA    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Hasič je strašně šikovnej. Když mu hladíš helmu, plivne ti do oka. Ano říká se to v South Parku, tak to musí být pravda. A vyzvám cenzory z tohohle serveru, nehledejte za tím nijaký dvojsmysl, vy strejdomrdi.    Od první epizody přinášel původně televizní seriál (známe ho z HBO a Novy jako Městěčko Souht Park) v kontrastu se svojí animovanou podobou peprnou (v reálu ji získáte, když svého psa nadopujete feferonkami, necháte jeho exkrementy vysušit, drtíte spolu s červenou paprikou a potom teprve aplikujete) zábavu pro dospělé. Jeho hlavními hrdiny jsou čtyři malí chlapci, kteří ve svém rodném městě zažívají jedno šílené dobrodružství za druhým. Není divu, vždyť jejich spoluobčany jsou postavy jako Šéf (černý kuchař, proslulý svými chutnými slavnými koulemi a sexistickými písněmi), výchovný poradce s divným jménem a ještě podivnější výslovností (je si jist, že drogy jsou špatné Áno? , dokud si sám pořádně nešlehne), zdravotní sestra s přirostlým embryem na hlavě nebo Masák... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu South Park: Peklo na Zemi

obrazek
Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru.
obrazek
Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě.
obrazek
Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním "táboře štěstí" a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět.


O filmu

obrazek
Když před třemi lety dva mladíci, Matt Stone a Trey Parker, natočili kratičkou vulgární animovanou scénku o souboji Ježíše se Santa Clausem a rozeslali ji přátelům jako vánoční blahopřání, zcela jistě netušili, co tím způsobí. Všichni kopírovali videokazetu svým přátelům, ti zase svým přátelům, až se dostala do rukou jednoho z čelných představitelů televizní společnosti Comedy Central, který mládencům udělal nabídku na televizní seriál. A zbytek je historie.
Seriál "Městečko South Park" se stal modlou těch, kterým "Simpsonovi" připadali příliš umírnění a "Beavis a Butt-head" příliš fádní. Jinými slovy, stal se nejúspěšnějším animovaným televizním seriálem všech dob. A tak bylo jen otázkou času, kdy se dočká celovečerní podoby.

O tvůrcích

Matt Stone
Hlasy spousty postaviček ve filmu South Park, jako Kyle Broflovski, Kenny McCormick, Pip, Ježíš, Jimbo a dalších. Stone potkal spolutvůrce South Parku Treye Parkera na univerzitě v Coloradu, kde studoval matematiku. Natočil videofilm o dvou vánočních ikonách ameriky Frosty vs. Santa, aby produkoval a hrál v Parkerově snímku Cannibal the Musical. Vzal si na starost i produkci jeho druhého hraného filmu Orgazmo, ve kterém muž v plastové parodii na kostým superhrdiny pobíhá světem a zasahuje ženy svými erotizujícími paprsky. Dále se Stone objevil v komedii Davida Zuckera BASEketball a zahrál si hlavní roli ve filmu Le Petite Package. Stone žije v Los Angeles a protože ve volných chvílích holduje basketbalu, věří, že ho jednoho dne uvidíme jako hvězdu národní basketbalové ligy.

Trey Parker
Hlas spousty postav ve filmu South Park, jako Stan Marsh, Eric Cartman, pan Garrison, pan Klobouček, policista Barbrady a mnoha dalších. Parker potkal spolutvůrce South Parku Matta Stonea na univerzitě v Coloradu, když tam zabloudil při hledání toalety. A pokud to tak nebylo, je to škoda. Zatímco jejich spolužáci holdovali intelektuálním směrům jako film noire, Parker se Stonem začali točit bláznivé krátké filmy jako American History (Student Academy Award) a Frosty vs. Santa. Roku 1994 Parker napsal a zrežíroval svůj první hraný film Cannibal the Musical, snímek inspirovaný životem a dílem skutečného kanibala Alfreda Packera. Tento film, který si Parker se Stonem sami produkovali zaujal Briana Gradena, pozdější velké zvíře v MTV, který oběma navrhnul, aby vyrobili vánoční video přání. Ta měla být pod názvem Duch vánoc rozeslána jeho přátelům. Tak vznikl krátký film o souboji Ježíše a Santa Clause. Přání se stala hitem a byla ohodnocena cenou losangeleských filmových kritiků za animaci. Zanedlouho na to už se objevil pod záštitou skupiny specializované na televizní zábavu Comedy Central první díl Městečka South Park. Psal se 13. srpen 1997 a lidstvo bylo svědkem zjevení se nejúspěšnějšího seriálu v historii kabelové televize. Následovalo ocenění CableACE a nominace na Emmy. Parker je dále zpěvákem skupiny DVDA, která má na kontě například píseň I Am Chewbacca. Jeho druhý hraný film Orgazmo o osamělém mormonovi, který se stane hvězdou v losangeleském světě filmů pro dospělé, byl uveden na Sundance Film Festivalu. Trey Parker si také zahrál ve filmu Davida Zuckera BASEketball.

John H. Venzon
Pracoval jako střihač na filmech The Highwayman, I Shot a Man in Vegas, Almost Blue a Double Obsession. Jako asistent hlavního střihače pracoval na mnoha dalších snímcích včetně Zaříkávače koní a Takových normálních zabijáků.

Scot Rudin
Patří mezi zkušené producenty a hovoří za něj desítky filmů, na kterých se podílel: Truman Show, Žaloba, Svatba naruby, Výkupné, Klub odložených žen, Praštěná holka, Sabrina, Firma nebo oba díly Addamsovy rodiny.

Adam Schroeder
Podílel se na ceněném filmu Petera Weiera Truman Show, ve kterém hrál Jim Carrey, stejně jako na snímku A Simple Plan. Měl na starosti výrobu Klubu odložených žen a hitového snímku režiséra Franka Oze Svatba naruby. Podílel se na filmu Praštěná holka, Výkupné a v poslední době snímek Tima Burtona Sleepy Hollow.

Isaac Hayes
Byl prvním černým Američanem, který získal Oscara, když byl jeho muzikál Shaft nominován za nejlepší muzikálovou hudbu a nejlepší píseň (v této kategorii vítězil). Ústřední melodie z tohoto muzikálu také získala Zlatý glóbus, dvě Grammy, NAACP Image Award a Edison Award.
Hayes se narodil v Tennessee a začínal jako doprovodný hráč zpěváků a skupin jako Otis Redding, Brooker T. nebo Carla Thomasová. Brzy začal skládat a produkovat vlastní hudbu. Z jeho spolupráce s Davidem Porterem vzešlo mnoho hitů šedesátých let jako Soul Man nebo I Thank You. Počínaje rokem 1967, kdy natočil své první sólové album, byl Hayes hvězdou. V sedmdesátých letech se začal objevovat také ve filmech a v televizi. Hrál v titulech jako Truck Turner nebo Three Tough Guys a v seriálech jako Miami Vice nebo A-Team. S tvůrcem Beavise a Butt-heada Mikem Judgem napsal Hayes soundtrack k filmu Beavis & Butt-head Do America. Hayes pracuje v newyorském rádiu KISS-FM.

Mary Kay Bergmanová
Vytvořila hlasy většiny ženských postav filmového Městečka South Park včetně paní Cartmanové, Sheily Broflovské, paní McCormickové a Wendy Testaburgerové. Legenda praví, že Bergmanová začala pracovat ve svém oboru poprvé ve dvou letech, kdy se dorozumívala se psem od sousedů. Mezi její pozdější úspěchy patří Lví král, Herkules, The Rugrats Extreme Ghostbusters, Zombie Island nebo Batgirl v epizodě televizního seriálu o netopýřím mstiteli Batman and Mr. Freeze: Subzero.

Pam Bradyová
Potkala Treye Perkera a Matta Stonea když pracovala ve Fox Television v divizi zaměřené na záznam skutečných událostí jako P.o.l.i.c.a.j.t.i. nebo America's Most Wanted. Ve chvíli, Kdy uviděla na MTV sestřih jejich kanibalské muzikálu, bylo jí jasné, že toto jsou hoši, se kterými by ráda spolupracovala. Jeí divize dala Parkerovi a Stoneovi možnost vyrobit jejich vánoční video pohlednice a později s nimi spolupracovala na Městečku South Park jako producentka i scenáristka. Brzy získala Ace Award za scénář superúspěšné epizody nazvané Velký teplý Al. Mimo South Park také psala pro seriály The John Larroquette Show a Just Shoot Me. Dnes pokračuje ve své práci na Městečku South Park jako Creative Producer. Nikdo neví, co tato funkce znamená.

Marc Shaiman
Byl nominován na tři ceny Akademie za hudbu k filmům Americký prezident, Klub odložených žen a píseň A Wink and a Smile ve filmu Samotář v Seattlu. Byl také nominován na dvě Grammy a získal Emmy za práci na televizní podobě předávání cen Akademie za rok 1992.
Shaiman napsal hudbu k filmům jako Svatba naruby, Addammsova rodina, Misery nechce zemřít, Doktor Adams nebo Pár správných chlapů.

Podobné filmy

Vratné lahve
Učitel Zdeněk Svěrák nezvládá krizové situace se vzpurnými žáky a počítačům rozumí jako ko...
dnes 13.30
Nova Cinema
Muži v černém: Globální hrozba
(Men in Black: International) Muži v černém mají nyní na starosti celou zeměkouli, kam se ...
dnes 15.35
Nova Cinema
Krásná mimozemšťanka
(My Stepmother Is an Alien) Velvyslankyně vzdálené civilizace Kim Basinger byla vyslána na...
dnes 18.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 6. 12. 2023 Svátek má Mikuláš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz