fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 1091 hlasů
film / thriller, akční, Peru/USA, , 110 min., od 15 let
The Specialist / El Especialista
Kinopremiéra v ČR 26.1.1995, DVD od 29.4.2009 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:55Drama pomsty, která se stane posedlostí.
May Munroo v sobě nosí od dětství touhu po pomstě za smrt rodičů. Ve chvíli, kdy nadešel čas, si najímá specialistu na výbušniny Raye Quicka, aby se za ni vyrovnal s příslušníky klanu Leonů, odpovědnými za smrt jejích rodičů. Ray sám má však nevyřízené účty s lidmi pohybujícími se kolem mocné gangsterské rodiny. Jeho hlavním protivníkem je Ned, bývalý parťák a pyrotechnik...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Sly a Sharon - sázka na jistotu... Ale když to nefunguje, ani supersexy scény v koupelně nepomůžou. Záporák nudný, zápletka ohraná, zbytečné sledovat.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Specialista

<>Obrázek nenalezen<> Hrdinou je specialista na výbušniny a exploze všeho druhu Ray Quick. Před lety pracoval pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí a obětí jím nastražené bomby se vedle obchodníka s drogami stala také malá holčička. Nyní se nechá najímat jako specialista na výbušniny. Najme si jej atraktivní May Munro, aby zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi přímo před očima zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a stane se svědkem toho, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá "sbalit" jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne také svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození z CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. <>Obrázek nenalezen<> Ray zavolá May, že práci bere a zanedlouho dobře propočítanou explozí odpraví prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední z mužů, Tomas. Ray se domnívá, že při explozi nešťastnou náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že žena smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví také Ned Trent, který prohlédl falešný pohřeb. <>Obrázek nenalezen<> May sice Nedovi prozradí, kde je Ray, ale pak specialistu telefonicky varuje a tomu se podaří za pomoci další efektní exploze uniknout. May je zajata a má posloužit jako návnada k dopadení specialisty. Je zřejmé, že se blíží rozhodující střetnutí.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Akční thriller Specialista (1994) je šitý na míru oblíbenému představiteli akčních hrdinů Sylvesteru Stalloneovi, který v něm vytváří postavu špičkového odborníka na výbušniny Raye Quicka. Samotářský muž, který před lety odešel od CIA, je kontaktován svůdnou May Munroovou (Sharon Stoneová) a požádán o zlikvidování mafiánských vrahů jejích rodičů. Ray nebezpečný úkol přijímá hlavně proto, že dostává možnost si vyřídit účty se svým bývalým učitelem u CIA Nedem Trentem. Další děj se řídí základními pravidly žánru a po nezbytných přestřelkách a explozích spěje k dramatickému finále, v němž, jak už to ve filmech bývá, je zlo potrestáno a dobro zvítězí. V rámci žánru se Specialista určitě řadí nad obvyklý průměr, jednak poměrně logicky a přehledně vystavěným scénářem (zajímavé je, že jeho autorem je žena - Alexandra Serosová) a pak souhrou obou hlavních představitelů, kteří spolu ve filmu účinkují poprvé. <>Obrázek nenalezen<> Obě herecké hvězdy mají rovněž kvalitní spoluhráče v rolích padouchů, a sice Roda Steigera (mafiánský šéf Leon), Erica Robertse (Leonův zhýčkaný synek Tomas) a zejména specialisty na zlosyny všeho druhu Jamese Woodse (Trent). Režisér peruánského původu Luis Llosa získal praktické znalosti filmového řemesla u proslulého nezávislého režiséra a producenta Rogera Cormana a Specialista se stal jeho prvním úspěšným hollywoodským filmem.

Podobné filmy

Na hraně zítřka
(Edge of Tomorrow) Zemi napadli vetřelci z vesmíru a snaží se vyhladit lidstvo. Vojenský d...
dnes 16.05
Nova Cinema
Shazam!
Zásluhou starého kouzelníka se z velkoměstem protřelého chlapce Billyho Batsona stává dosp...
dnes 20.00
Nova Cinema
Když se setmí
(After the Sunset) Špičkový zloděj Pierce Brosnan se na popud krásné společnice Salmy Haye...
zítra 06.50
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz