fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 53 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 83 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR a SK 13.4.2017, DVD od 18.10.2017 Magic Box

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:43Bratři Igor a David chtějí se svým bratrancem Ondrou oslavit zlatou svatbu rodičů plavbou po Sázavě. Jejich manželky mají však už dost lhaní a slibů, a tak se sbalí a vyrazí samy s Ondrovou přítelkyní na kola. Tátové bez vědomí manželek vyjedou na vodu jen s dětmi vstříc dobrodružství a bláznivým zážitkům.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to příjemný a pohodový film na který se dá koukat.
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Špunti na vodě

Rodinná komedie o tom, co se stane, když tátové chtějí na vodu bez svých drahých poloviček. Tito muži mají skvělý plán, ale jako každý plán má i ten jejich své trhliny. Proto se ocitnou v kánoích sice bez žen, ale zato se svými dětmi. Rodiče bratrů Igora a Davida chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra, povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků.


Ludvík Mareček (rozhovor)
obrazek
Kolik kostýmů se namočilo?

Skoro všechny. Největším kostýmním oříškem bylo schovat neopreny pod trička s krátkým rukávem a kraťasy. Během natáčení totiž byla docela zima - obzvláště v červnu. A neopren se stal věrným druhem našich hereckých protagonistů. Mnoho záběrů proto končilo zoufalým výkřikem pana režiséra: "Stop, zase je vidět neopren."

Kolik lokací se vystřídalo?

Natáčeli jsme na 23 lokacích. Projeli jsme velkou část toku řeky Sázavy - od Stvořidel, přes Vlastějovice, Soutice, Kácov, Český Šternberk k Ratajím nad Sázavou. Sázavě jsme zůstali věrní, nekombinovali jsme ji s žádnou jinou řekou.

Která lokace byla největší, která nejmenší?

Nejmenší lokace byla čistírna, kde si Hynek měl vyzvednout šaty pro babičku. Byla tak malá, že jsme nakonec raději točili venku. Největší, co do historie či malebnosti, byl jednoznačně Šlakhamr. Jeho historie sahá do 14. století a v současné době slouží jako stálá expozice Technického muzea v Brně.

Kolik lodí bylo použito?

Měli jsme tři sady lodí pro každou posádku, tzn. stále bylo připraveno devět lodí. Největším peklem bylo natáčení na Stvořidlech, kde každý přesun na původní pozici trval déle než 30 minut. Všechny lodě se musely vyndat z vody a přenést po souši v kamenitém terénu na původní místo. Samozřejmě, pokaždé když bylo vše připraveno, došla baterie v kameře nebo se některé z dětí potřebovalo vyčůrat. Zároveň jsme měli několik podpůrných lodí pro kameru a štáb. Jednu s motorem, který však většinou pro malou hloubku nešel použít.

Kolikrát se sjížděl jez a kolikrát se na něm herci „udělali“?

Jez se sjížděl minimálně 20x. Posádka Jirky Langmajera se vykoupala minimálně 5x. Z posádky Hynka se připojil jen Filip Antonio, který po projetí šlajsny bez varování skočil do vody. Největší dobrodružstvím bylo skákání jezu v podání Pavla Lišky. Vsadil jsem se s režisérem o 100,-Kč, že to Lišák neudělá a samozřejmě prohrál. Pavel jez skočil 3x! A to i přes jasný zákaz koordinátora kaskadérů.

Kolik zvířat a jaká si ve filmu zahrála?

Ve filmu hraje několik kachen, čtyři koně, jeden křeček, jeden pes a nespočet hmyzích druhů. Největším oříškem bylo, jak vycvičit komáry k útoku na naše posádky. Nepodařilo se a tak jsme nakonec museli vzít zavděk hereckou akcí, bez komářích protagonistů. Dodávám, že během natáčení nepřišlo žádné zvíře k újmě. Ani beruška….

Jaké scény byly nejnáročnější?

Scény na divoké vodě - ztroskotání. Každou loď drželi 3 kaskadéři, byla zima, zkrátka klasická pohoda. Podobně příjemné bylo noční natáčení s dětmi. V jednu hodinu ráno nejmladší Karolínka usnula a už se nedala probudit.

Jakou nejvíce neobvyklou rekvizitu bylo třeba pro film zajistit?

Mrtvého křečka. Místo toho rekvizitáři přinesli hračku pro kočky - plastovou myš potaženou kůží. Bohužel i s ocáskem, kterého jsme si pak všimli až ve střižně. A jak každý ví, křeček ocas nemá... Proto nám nezbylo než přebytečný ocásek vymazat v postprodukci.

Kolik postav se nakonec ve filmu objeví?

Celkem je ve filmu ke třiceti postavám, včetně menších rolí.

V kolika scénách bylo třeba využít dubléry nebo kaskadéry?

Kaskadéři nám pomohli především při natáčení na vodě. Pomáhali s manipulací lodí a s jištěním našich dětských členů posádek. Dubly jsme potřebovali především pro naši dámskou jízdu. Poprvé při nočním pádu na kolech do rybníka, podruhé při jízdách na koních. Jana Kvantiková sice absolvovala kurz jízdy na koni, ale cval byl vysoko nad jejími jezdeckými schopnostmi. Na druhou stranu Táňa Vilhelmová zvládla zahrát pád z koně bez dubla.

Která kaskadérská scéna byla nejnáročnější?

Pád děvčat na kolech do rybníka. Byly tři v noci, teplota klesla k pěti stupňům a tři ženy-kaskadérky se bok po boku neohroženě vrhly na kolech do rybníka….velký zažitek.

Kdo byl nejvíc poštípán komáry?

Jednoznačně Hynek Čermák, který během pauzy usnul u vody. Maskérkám tak přidělal dost práce. Stalo se tak první natáčecí den, takže jsme si pomohli trikem s dlouhým rukávem. Triko potom Hynek musel nosit až do konce natáčení.

Jiří Langmajer (rozhovor)
obrazek
Liší se nějak natáčení rodinné komedie například od natáčení dramatu? Je na place uvolněnější atmosféra nebo se vyskytnou dramata i při filmování lehčích žánrů?

Já jsem žádné velké drama nikdy nenatáčel, ale když to srovnám například s natáčením filmu Na vlastní nebezpečí, tak tady to byl určitě větší klídek. Při podobném natáčení je hlavně důležité, jaký se sejde štáb. A díky tomu je to natáčení fajn. Atmosféra byla uvolněnější hlavně díky panu režisérovi.

Jak se vám spolupracovalo s Jiřím Chlumským? Už jste se někdy pracovně potkali?

Já jsem ze spolupráce s ním nadšený, až unešený. Kdysi jsme se s Jiřím Chlumským setkali a plánovali nějaký společný film, který se ale později bohužel netočil kvůli penězům.

Jezdíte na vodu i mimo natáčení? Jste příznivcem kempování, houbaření a podobných prázdninových kratochvílí nebo raději jedete někam k moři?

Já se ve svém volném čase jezdím potápět. To je moje forma spojení s vodou.

Jaká je vaše oblíbená rodinná komedie?

Moje oblíbená komedie je třeba Fotr je lotr. Ale podle jedné skvělé komedie jsme jednou dělali i divadlo - Když Harry potkal Sally. To je strašně starý film, který dostal Oscara za scénář, a byla to fantastická komedie, ale to už asi nikomu nic neřekne.

Jak jste zvládali takový houf dětí a dorostenců na place? Nebylo občas nutné vžít se opravdu do rodičovské role a trochu je zkrotit?

Mám být upřímný? Já mám už děti dospělé, takže mě to už trochu zmáhalo. Ten věčný křik, vrčení, pískání, kvičení, plácání - prostě mě to zmáhalo psychicky, nicméně děti mám rád. Ale tady jich bylo trochu víc, než bych normálně dokázal snést.

Hynek Čermák (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Jak se vám spolupracovalo s režisérem Jiřím Chlumským? Už jste se někdy pracovně setkali?

Spolupráce na filmu byla skvělá, sešla se výborná parta v čele s panem režisérem, který je neuvěřitelný pohodář. Takže mi natáčení připadalo skoro jako letní dovolená. Už jsem měl příležitost pracovat s Jiřím Chlumským na nějaké kriminálce v televizi, jinak ne.

Jaké letní aktivity máte rád?

Já s dětmi dříve jezdil na vodu, když byly menší, vodáctví mám rád. Teď už mi kvůli pracovnímu vytížení na sporty nezbývá tolik času.

Jaká je vaše oblíbená rodinná komedie?

Já vlastně nemám žádnou oblíbenou rodinnou komedii…napadá mě třeba Grinch, ten mě baví.

Nezmáhal vás ten velký houf dětí na place?

Ano, chvílemi už to bylo dost náročné, bylo tam spousta hluku a křiku…Ale dalo se tomu vyhnout uzavřením se do sebe.

Koho byste rád pozval na film do kina?

Určitě Bořka a Hedviku, to jsou moje děti.

Pavel Liška (rozhovor)
obrazek
Jak se Vám natáčelo s panem režisérem Chlumským?

S Jiřím jsem se setkal poprvé právě tady na Špuntech. Spolupracovalo se mi s ním velmi poťouchle, a to v nejlepším slova smyslu. Přece jen jsme točili komedii. Herec, který jej nezná dobře, nepostřehne, kdy s vámi vtipkuje a kdy už režíruje. Ve všem jsem jej poslechl, tedy pokud budu dobrý, chvála patří především Jiřímu. Na druhou stranu, musím říct, že pokud budu plytký, nevtipný až nezajímavý, v tomto případě za to nebudu úplně moci.

Jezdíte rád na vodu?

Na vodu už nějaký ten rok nejezdím, ono je to totiž pro mě zdravé. Měli jsme v Brně takovou partu kamarádů, okolo HaDivadla - herci, doktoři a architekti, bylo to krátce po studiu na JAMU. To jsme jezdívali téměř každý rok. Vlastně dneska nechápu, jak jsem to mohl tenkrát vydržet. Byla to voda... se vším všudy.

A jak jste to zvládali s tolika dětmi na place?

Natáčení s dětma je vydaná energie navíc, to je jasný. Ale má to i svoje výhody. Děcka dokážou zapomenout, že natáčí a prostě jen tak jsou, hrajou si, jsou vlastně úplně přirozený. No a my dospělí tak máme laťku hodně vysoko, abychom se jim dorovnali. A my jsme měli ty děcka hodně šikovný, což je strašně důležitý, protože ten film je o nich. A navíc byly všechny krásný, krásný bytosti, a to v tom filmu taky musí být cítit., to se taky počítá.

Jaká je Vaše oblíbená rodinná komedie?

Na hromnice o den více. No ale tady by se nabízelo říct i S tebou mě baví svět. On ten náš film by vlastně mohl být takový hold této české komedii století, jen v letním hávu. Jeden takový základní motiv totiž mají obě komedie společný. Ale samozřejmě je to úplně jiný film a my se nechceme, a ani nemůžeme, porovnávat s touhle úžasnou komedií. To bychom si mohli taky pěkně rozbít hubu. Ono totiž, jak vidíme poslední léta české kinematografie, natočit dobrou komedii není žádná sranda. Ale já za sebe můžu říct, že ten první důležitý krok, scénář, se Marcelu Bystroňovi povedl. Tak jen doufám, že jsme to my nijak nepokazili nebo teda Jiří.

Tatiana Vilhelmová (rozhovor)
obrazek
Jak jste si užila natáčení filmu? Už jste někdy točila s Jiřím Chlumským?

Bylo to skvělé! Výborná parta, zábava, krásná místa jsem viděla… Byla to moje první spolupráce s panem Chlumským a byla jsem překvapená, jak umí být zábavný a jakou umí nastolit přátelskou atmosféru.

A jak jste byla spokojená se svými filmovými dětmi?

S těmi jsem byla spokojená velmi, i když my se jich jako mámy vlastně zbavíme a oni připadnou tatínkům.

Ve filmu máte scény s jízdou na koni, dokonce z něj i spadnete…

Kůň si dělal, co chtěl a já jsem na něm jen seděla. Ale nakonec koně pochopili, že by měli poslouchat, takže nám to docela šlo.

Anna Polívková (rozhovor)
obrazek
Co vás přesvědčilo k účinkování ve filmu Špunti na vodě?

Ten scénář byl hrozně hezký a samozřejmě také zajímavá parta kolegů a pohodový pan režisér Chlumský, který umí hodně vtipně vyprávět různé historky. On jedná s herci hodně taktně, takže je na place skvělá atmosféra. Já si navíc mohla i vyzkoušet jaké to je být matkou čtyř dětí . Ta děcka skvěle hrála, úplně přirozeně, postupně se z nich stala taková organická partička.

Nechává pan režisér herce na place improvizovat?

Pan režisér věděl přesně, co ve filmu chce, ale občas herci začnou dělat něco jiného, takže se to vždycky musí nějak skloubit.

Jak se vám hrálo s Hynkem Čermákem alias vaším filmovým manželem, který je obvykle obsazován do rolí drsňáků?

Hynek Čermák je rozený komik, on nemá žádné ohraničení žánrů. Já tedy nemám televizi, takže moc nemám přehled, neznám ty jeho drsné role. On výborně fungoval s Arnoštem Goldflamem, což byl ve filmu jeho tatínek, oni jsou takové podobné typy.

Nelly Řehořová (rozhovor)
obrazek
Jak se ti spolupracovalo s režisérem Jiřím Chlumským a s dospělými herci? Naučila ses něco, co třeba využiješ při dalším filmování?

Na tohle natáčení vzpomínám moc ráda, protože to bylo opravdu hodně zábavné, přirovnala bych to třeba k vodáckému táboru. Celé léto u vody a na vodě, co víc si přát. Myslím ale, že to pan režisér s námi dětmi měl kolikrát dost těžké a musel mít velkou trpělivost, protože udržet na place tolik dětí, aby se soustředily a dělaly to, co mají, nebylo jednoduché. Poprvé jsem zažila noční natáčení, na to často vzpomínám, protože nebylo zrovna ideálně teplo. Točilo se v lese, na sobě jsme museli mít promočené věci, takže nejenže kolem 3 hodiny ranní už jsme všichni usínali a padali únavou, ale ještě nám byla šílená zima, takže jsem se naučila při natáčení trpělivosti, která je u natáčení všech filmů pro herce důležitá. Naštěstí všichni dospěláci tátové nám strašně moc ve všem pomáhali, jsou to opravdoví profesionálové a kamarádi. V roli tatínků se objeví Jiří Langmajer, Pavel Liška a Hynek Čermák. Ale i ostatní, prostě celý štáb byl taky fajn a my si užívali spoustu legrace.

Jaká je tvoje oblíbená rodinná komedie?

Tady nemusím dlouho přemýšlet, z českých to je S tebou mě baví svět. V něčem si Špunti budou podobné, třeba v tom, že si tatínkové vezmou na starost své děti. Tady jen s tím rozdílem, že je to v létě a sjíždí se voda.

Co nejraději děláš v létě? Jezdíš na kole, na vodu, na hory nebo k moři?

To je přesně to, co mám v létě ráda. Všechno tohle najednou, ale jestli mám říct jen jedno, co mám nejraději, tak asi právě tu vodu. Od malinka s rodiči totiž na vodu jezdím. Jen teď poslední dobou na některých řekách je docela rušno a plno lidí a to se ztrácí ta pravá vodácká atmosféra. Na kole také často jezdím a hory a moře mám taky moc ráda, i když hory asi víc v zimě a v létě moře.

Jak si rozuměla vaše dětská parta? Scházíte se spolu ještě po natáčení?

My jsme byli opravdu správná parta a moc jsme si rozuměli a natáčení celkově užívali. O pauzách jsme točili různá videa, selfie, dokonce dvě videa mám na Youtube na svém kanále. Lidi mi říkají, že je z toho vidět, jak moc jsme si to užívali a že si to tam dospěláci s námi asi museli užít. Jen škoda, že už jsme neměli po natáčení čas se vidět. Každý bydlíme jinde, máme své aktivity, moc času není, tak si s někým aspoň píšu a těším se, že se všichni uvidíme na premiéře v dubnu.

Arnošt Goldflam (rozhovor)
obrazek
Jak se vám spolupracovalo s Jiřím Chlumským? Už jste se někdy pracovně potkali?

Ó ano! Před lety mě režíroval v pohádce Zmrazený Vasil! Myslím, že to bylo jeho první dílo. A teď teda zas po mnoha letech, doufám naopak, že to není naše poslední setkání.

Jaká je vaše oblíbená rodinná komedie?

To jsou ty, ve kterých hraji.

Už jste měl v minulosti možnost pracovat s paní Danou Syslovou, která ve Špuntech hraje Vaši manželku? A jaká je Vaše ideální „filmová manželka“?

Ne, s paní Syslovou, kterou jsem si samozřejmě oblíbil, jsem doposud netočil. Filmových manželek jsem měl víc, já ovšem jsem věrný, tak miluju všecky.

Máte rád velké oslavy, jakou byla ve filmu vaše zlatá svatba?

Chraň Bůh, já velké oslavy nemám vůbec rád, pokud se týkají mě! Mimo jiné také z lakoty... Ale cizí oslavy mám ovšem rád, i když se jich účastním jen zřídka. Jen ty filmové jsou dobré.

Filip Antonio (rozhovor)
obrazek
Jak se ti spolupracovalo s Jiřím Chlumským? Už jste se někdy pracovně potkali?

S panem režisérem Jiřím Chlumským se mi pracovalo skvěle. Vždy věděl, co chtěl a šetřil naším i jeho časem. Doufám, že jemu se se mnou taky natáčení líbilo. Špunti na vodě bylo moje první natáčení s panem režisérem a doufám, že ne poslední. Pan režisér měl kolem sebe skvělý tým lidí. Všichni mě moc bavili, ale měli jsme obzvlášť skvělou pomocnou režisérku Míšu. Ta s námi v náročných scénách lezla dokonce i do vody a přesto měla dobrou náladu. Ve vodě vlastně nebyli jen “Špunti”, ale i kamera, všichni pomocníci, režisér, naši filmoví tátové Hynek Čermák, Jiří Langmajer i Pavel Liška. Kdo má rád vodu, tak se má opravdu na co těšit.

Jaká je tvoje oblíbená rodinná komedie?

Moje oblíbené rodinné komedie jsou například s Tomášem Holým Jak vytrhnout velrybě stoličku, nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, S tebou mě baví svět, Marečku podejte mi pero, Jáchyme, hoď ho do stroje anebo Jak utopit doktora Mráčka. Na tyto filmy se opravdu rád s rodinou dívám. Ale nejlepší rodinné komedie jsou u nás doma.

Co nejraději děláš v létě? Jezdíš na kole, na vodu, na hory nebo k moři?

Prázdniny si vždy nějak užiju. Ať už pracovně, nebo když mám úplné volno, mě prázdniny baví. Natáčení Špuntů bylo prázdninové tím, že jsme byli na vodě a i s přáteli. A nejen s přáteli, ale i naším Bertem - to je náš pejsek. Na natáčení nám ale pěkně v lese zdredovatěl, tak jsme ho pak museli ostříhat. Prostě hlavní je užít si zážitky s někým blízkým. Špunti byli vlastně takové rodinné natáčení. Jinak samozřejmě v létě rád provozuji sportovní aktivity jako jízda na kole, plavání + bruslení na inlinech, pádlování, lezení na skály, nebo i nějaké vycházky. Nebo taky rád jezdím k moři. Ale nejradši o prázdnínách spím, a táta říká, že mi to jde opravdu dobře.

Jak si rozuměla vaše dětská parta? Scházíte se ještě po natáčení?

Naše dětská parta mě strašně bavila a vycházeli jsme velice dobře. Hodně jsme si ve věcech rozuměli a hned od začátku natáčení z nás byli dobří kamarádi. Zatím jsme se sešli jen s Tondou, který nám hrál bráchu. Jeli jsme dokonce spolu do Německa, do velkého zábavního parku Europapark plného až neskutečných atrakcí, kde jsme si to fakt moc užili a rádi na to vzpomínáme. Doufám, že se uskuteční i nějaké hromadné setkání.

Radil jsi nějak svému bratrovi, který ve filmu také hraje?

Ano. Viktor mi hrál bráchu a já, ale hlavně mamka jsme mu radili a pomáhali, když si nevěděl rady. Většinou to ale bylo tak, že věděl přesně, co se po něm chce. Myslím, že je sice živější než já, takže se hodí na sporty, ale má i veliký talent pro umění, herectví, zpěv a klavír. Šíleně rád se směje, pořád dělá nějaké blbiny a je s ním hrozná sranda. Mám ho moc rád.

Podobné filmy

Švadlena
(The Dressmaker) Za sladkou pomstou přijíždí vyzbrojena šicím strojem a znalostmi haute co...
zítra 00.10
ČT2
Hrdina až do konce
(The Hero) Lee Hayden, bývalá hvězda westernů, má časy své slávy už desítky let za sebou. ...
zítra 05.15
Nova Cinema
Zlodějská komedie
Ladislav Mrkvička a Jana Preissová v malé televizní komedii o tom, že není zloděj jako zlo...
zítra 15.15
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 1. 12. 2022 Svátek má Iva
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz