fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 1578 hlasů
film / thriller, akční, krimi, drama, Velká Británie/USA, , 126 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 21.3.2002, DVD od 10.11.2003 Universal, Blu-Ray od 6.2.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:23Robert Redford jako veterán výzvědných služeb, který se pustí do riskantní hry proti vlastním lidem, aby zachránil život svého kolegy.
Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film je o špionáži tak, jak má být.Složitý, komplikovaný a plný nečekaných zvratů. Přitom zajímavý se skvělými herci a perfektně natočený a zrežírovaný.
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Spy Game

obrazek
V čínské věznici se humanitární pracovníci pokouší zastavit šířící se choleru. Jeden z lékařů způsobí výpadek proudu, který ho zasáhne. Když je jeho tělo odvezeno do prázdné cely ožije a muž se pustí do prohledávání cel, které jsou vinou výpadku proudu otevřené. Najde koho hledal a společně s kolegou se ho pokusí dostat z vězení. Velitel věznice však pozná, že něco nehraje a nechá sanitku zastavit a prohledat. Mezitím si ve Spojených státech užívá posledního dne v práci zkušený veterán Nathan Muir. Dostane vzkaz od přítele z Hong Kongu, že jeho přítel Tom Bishop se dostal do průšvihu.

obrazek
Byl zatčen v Číně a druhého dne ráno má být popraven. Problém je, že právě v tu chvíli se americký prezident chystá na přátelskou návštěvu Číny a Muir pochopí, že vláda i CIA se rozhodly Bishopa obětovat. Protože to byl právě Muir, kdo Bishopa kdysi ve Vietnamu objevil, získal pro špionáž a byl jeho nadřízeným v řadě nebezpečných akcí. Rozhodne se mu pomoci, i když to znamená, že musí jít proti svým lidem. Postará se, aby se v televizi objevila reportáž o zatčení Američana, který se pokusil osvobodit vězně z čínského vězení, čímž chce zabránit vládě, aby případ zametla pod stůl. Vzápětí se však televize zprávu dementuje. Nathan tedy musí najít jiný způsob jak Toma zachránit a přitom oklamal nadřízené, kteří se ho pokouší od případu a informací izolovat.

obrazek
Prozradí, že Bishop hledal ve vězení svou lásku Elizabeth Hadleyovou, humanitární pracovnici, která se kdysi podílela na atentátu na čínskou ambasádu. Zručně hraje o čas za pomoci důmyslných a věrohodných výmluv, současně však horečně připravuje záchranou operaci, na kterou obětuje své celoživotní úspory. Dokáže ji dotáhnout do úspěšného konce navzdory všem překážkám?


O produkci

obrazek
Je tomu už pět let, kdy se původní scénář filmu SPY GAME autora a scenáristy Michale Frosta Becknera poprvé dostal k producentům Douglasovi Wickovi ze společnosti Red Wagon Entertainment a Marcu Abrahamovi, prezidentu společnosti Beacon Communication. SPY GAME - smyšlený příběh o přátelství mezi dvěma muži -, se odehrává na pozadí komplexní přeměny organizca CIA, která proběhla v letech 1975 až 1991, a tehdy také došlo k řadě proměn na všech světových frontách. ,,Chtěl jsem zkoumat druhou polovinu studené války prostřednictvím veterána organizace, který se ohlíží na tuto část své kariéry těsně před odchodem do penze a porovnává ji z hlediskem svého mladého chráněnce." říká Beckner, který se zabýval organizací CIA po dlouhou dobu a vytvořil z materiálů, získaných tímto průzkumem, televizní seriál THE AGENCY. ,,Také jsem se chtěl podívat na patriotismus v morálně dvojjaké době, a ukázat, že vlastenectví je nakonec soukromou záležitostí, jde-li o to, udělat správnou věc ve správnou chvíli."

obrazek
,,CIA v roce 1991, v porovnání s dneškem, jsou dvě rozdílné organizace," zdůrazňuje Beckner, ,,a SPY GAME není v žádném případě myšlen jako učebnicový řád této organizace. Film je humanistickým příběhem o záležitostech, pro něž lidem stojí za to nejen žít ale dát i své životy v sázku." Tento příběh rezonoval se záměry producentů Wicka a Abrahama. ,,Vnímal jsem příběh SPY GAME jako metaforu, historku o jistém splacení dluhu, o hrdinovi, který v mladém muži objevuje jako v zrcadle sebe sama, a jemuž postupně vyšlapává cestičku, aby se stal špičkovým agentem CIA," říká Wick. ,,Scénář byl velice vzrušující," souhlasí Abraham. ,,Způsob, jakým zkoumá prostřednictvím CIA situaci ve Vietnamu, v Berlíně a Bejrutu, mu dodává epickou hodnotu. Titul SPY GAME je myšlen ironicky, protože ve skutečnosti je to příběh o životě a smrti. Tématem je přátelství, bolest a desiluze, k níž dochází, když se toto přátelství zhroutí. Je to velice silný a působivý příběh."

obrazek
Scénář také nabízel zajímavé akční scény v exotických lokalitách, aktraktivních pro Tonyho Scotta, který režíroval takové akční thrillery, jako je TOPGUN, CRIMSON, DAYS OF THUNDER a NEPŘÍTEL STÁTU. ,,Je to divoká jízda," souhlasí Scott. ,,Příběh se otvírá v Číně, pak pokračuje ve Vietnamu, kde se hlavní postavy poprvé setkávají. Přenášíme se do Berlína, kde Muir zaučuje svého žáka Bishopa, a pokračujeme v Bejrutu, kde vojenský konflikt vrcholí. Vypravujeme zde, většinou ve flashbacích, 16tiletý úsek americké historie. Nalezeli jsme vizuálně vděčné lokality a scény v nich natočené, navazují v ostrém střihu na přítomný děj. Film má navíc vynikající charaktery, výborně hrané jejich představiteli. Nabízí divákovi pestrou škálu hádanek, plnou rozmanitých barev a emocí, přitažlivých míst i zvuků. Opravdu je možno vychutnat si tuto bohatou nabídku."

O vzniku filmu

obrazek
Již v roce 1998 oslovil tento projekt Roberta Redforda. Projevil svůj zájem o scénář a o postavu Nathana Muira. To znamenalo velký přínos pro producenta i celkové obsazení filmu. ,,Jakmile Bob projevil svůj zájem a bylo možno počítat s jeho účastí, byli jsme si jisti, že připravujeme něco významného." říká Abraham. ,,Myslím, že z hlediska filmové historie je jedním z nejvýznamějších špionážních filmů snímek TŘI DNY KONDORA. Bob vnesl do své postavy velkou autentičnost a charisma. Všichni jsme si přáli vidět ho znova v podobné roli." Redford přispěl i svými povahovými rysy. ,,Jsou dvě věci, které Robert Redford umí lépe, než jakýkoli jiný herec," říká Wick. ,,Jednou z nich je projev přátelství, a tento film je o přátelství dvou mužů, představovaných Redfordem a Pittem. Druhou věcí je, že Robert Redford patří k hercům, kteří vždycky působí jako osobnosti, které s sebou přinášejí jisté tajemství.

obrazek
Kdykoli ho spatříte, máte pocit, že je něčemu na stopě. Jeho plánem je, pohybovat se o krok vpředu před ostatními úředníky CIA, protože on je lepší než oni, ale oni zas chtějí vědět, čemu on je na stopě. A právě to je na příběhu tak vzrušující. Myslím, že ve filmu SPY GAME mohou diváci vidět Roberta Redforda v úplnosti jeho hereckého talentu, tak, jak ho neviděli ještě nikdy předtím." I Redford se těšil ze své role. ,,Základní myšlenkou filmu je akční příběh inteligentního muže. Povolání, které vykonává Nathan Muir, vyžaduje plnou oddanost věci. Ze samé podstaty této práce vyplývá, že je třeba neustále hrát riskantní hru, v níž jde o bezpečnost státu. Nathan také ví, že být dobrý ve své práci, znamená být tvrdý a nekompromisní a nepoddávat se citům, a to ani tehdy, jde-li o osobní záležitosti. Nathan vykonává svou práci už velmi dlouho s tak dobrými výsledky, že si ani si neuvědomuje, kolika perspektiv se ve svém osobním životě k vůli ní vzdal. A nakonec, navzdory tomu všemu, pochopí, že jedinou hodnotou je lidský život."

obrazek
Ve chvíli, kdy k projektu přistoupil Robert Redford, vznikla vážná otázka: kdo bude schopen vnést do postavy jeho partnera, skauta Toma Bishopa, veškerou závažnost, humor i fyzické aktivity, které tato role vyžadovala. Producent Abraham znal odpověď na tuto otázku. ,,Kdo by mohl být absolutně nejlepším střelcem ve Vietnamu a má předpoklady stát se dobrým špionem" Kdo je s to být spoluhráčem Roberta Redforda v tomto perfektně snovém světě" Nestává se to často, ale máme štěstí, že Brad Pitt, který si přečetl scénář, se okamžitě zamiloval do představy, že by mohl tuto postavu ve filmu ztvárnit v partnerství s Redfordem."

Pitta také přitahoval inteligentní rámec příběhu. ,,Je to svým způsobem šachová hra," vysvětloval. ,,Tah je proveden a nikdo si nemůže být jist tím, jaká strategie se za ním skrývá. To zůstává tajemstvím. Záhadnost příběhu posiluje Tonyho pohotovost a rychlost, jakým nás přivádí k provedení dalšího tahu." Pitt uvítal příležitost představovat postavu nováčka v CIA. ,,Tom Bishop je trochu idealistou. Tento chlapík akceptoval skutečnost, v jaké se nachází a snaží se rozplést záhadu svého postavení v CIA i možnosti svého učitele Nathana Muira."

<>Obrázek nenalezen<> ,,Když člověk pracuje pro CIA je vlastně stále pod maskou," pokračuje Pitt. ,,Uvědomte si, že tito lidé nenavazují kontakty. Je to právě ta situace, jíž Bishop čelí, když srovnává styl života agenta CIA s normálním lidským životem. Existuje tu konflikt, který začíná otázkou a nutí člověka, aby si vybral mezi dvěma odlišnými možnostmi." Pitt byl nadšený, že dostal příležitost pracovat znova spolu s Redfordem. Setkali se ve vztahu režisér - herec na filmu TEČE TUDY ŘEkA, a to dodalo postavení učitele a žáka ve filmu SPY GAME zcela zvláštní příchuť. ,,Protože jsem Brada režíroval, bylo to zcela mimořádné přát elství," souhlasí Redford. ,,Na filmu TEČE TUDY ŘEKA jsme si byli velice blízcí a dokázali jsme tuto familiérnost vnést i do tohoto filmu." Vztah Redforda a Pitta byl i mimo filmování velmi srdečný. Během natáčení, kdy společně sledovali projekci denních prací, se jejich vztah vyvinul podobně jako kdysi vztah Newmana a Redforda - jen s tím rozdílem, že Redford byl nyní tím starším, obdařeným charakterovými vlastnostmi jako rozhodnost, moudrost a zralost, zatímco Pitt byl mladším, impulsívním a horkokrevným chlapíkem.

obrazek
,,Nemohl jsem si přát lepší herce pro tyto dvě role," říká režisér Tony Scott. ,,Jako Muir je Bob přemýšlivý, rozvážný, všechno řeší čistě, bez jakýchkoli následků. Brad jako Bishop naproti tomu jedná spontánně podle svých instinktů, a nechává se ovlivnit pouze svými city." Vedle ideální dvojice Redford - Pitt, je ve filmu zajímavá postava Elizabeth Hadleyové, humanitární pracovnice v Bejrutu, která ohrozí nejen přátelství, ale také profesionální partnerství Muira a Bishopa. ,,Najít představitelku pro tuto roli nebylo snadné," říká Scott. Musela to být osoba, které uvěříme, že opravdu dělá svou práci a stará se o tábor uprchlíků v Bejrutu, ale také musíme uvěřit, že tu jde o oboustranný milostný vztah mezi ní a Bishopem. Jen málo hereček se na tuto roli hodilo.obrazek
Catherine McCormacková ten pocit důvěryhodnosti skutečně poskytuje, je velmi autentická a také velmi krásná." McCormacková byla potěšena, že se dostala do společnosti tak vynikajících partnerů. ,,Zbožňuji Tonyho Scotta. Je tak soustředěný a schopný vytvořit na place při natáčení tu správnou atmosféru." Redford a Pitt rovněž inspirovali hereckou partnerku. ,,Brad se velice snažil o navázání skutečného přátelství mezi našimi dvěma postavami, což vytvořilo reálný základ, aby divák uvěřil, že pro ni bude riskovat i svůj život," vysvětluje Cormacková. ,,Jsem dlouholetou obdivovatelkou Boba Redforda - je to herec, jehož zbožňuji. Šance spolupracovat s oběma je pro mě úžasnou příležitostí."

O natáčení

obrazek
Natáčení filmu SPY GAME vyžadovalo intenzivní práci na místě a naprosto přesný střih. ,,Film je vyprávěn zevnitř, ze sídla CIA," poznamenává Scott, ale dvě třetiny děje se odehrávají ve flashbacíh. Chtěl jsem dostat do kontrastu klidné úřední zákoutí CIA s chaosem, jaký panuje na horkých místech světových konfliktů, které se během uplynulých 16 let odehrály na světě. Velkou předností pro skladbu filmu byla možnost používal flashbacky a podle libosti střídat přítomnost s minulostí." Byly tu samozřejmě i jiné výhody. První velkou lokalitou bylo opuštěné vězení ze 16. století v Oxfordu v Anglii, které ve filmu představovalo čínské vězení, v němž je Tom Bishop zadržen. ,,Nevěřím, že v Číně existuje vězení, které by vypadalo tak hrůzně" připouští Scott. ,,Je z Viktoriánské doby - a chcete-li diváky přesvědčit, musí věřit tomu, co vidí."

obrazek
Výtvarný návrhář Norris Spencer úsilovně pracoval na tom, aby tyto scény byly přesvědčivé. ,,Neměli jsme žádné informace o možnosti natáčení v Číně," vysvětloval. ,,Nefunkční anglické vězení v Oxfordu nám poskytlo řadu možností, a stalo stalo se vhodnou základnou pro vznik takového zařízení, jaké jsme potřebovali." Herci a štáb se pak odsunuli do Maďarska, do Budapešti, kde byly nalezeny lokality, představující Berlín. ,,Pátral jsem v Berlíně," říká Scott, ,,jenže ten současný už nevypadá tak, jako v roce 1975. Budapešť má daleko více z této atmosféry, trochu omšelá, upadající, ale krásná." Většina z budapešťských scén se odehrávala v exteriérech, což vyvolávalo velký zájem kolemjdoucích o natáčení, tím spíše, že zde mohli vidět živé současné filmové legendy a také je bavilo jen pozorovat filmaře při práci. ,,Při budapešťském natáčení jsme použili dvě helikoptéry při snímání dialogových sekvencí, kdy kamera sleduje hrdiny na domovní střeše a zabírá jednotlivé detaily obou herců.


obrazek
Město je efektní a to jsme potřebovali. Ale nešlo o krásné pohledy," zdůrazňuje režisér. ,,Jde tu o narůstání strachu, kdy každý z hrdinů má jiné pocity. Stále je třeba hledat cesty, jak ukázat něco jiným způsobem, aby to podpořilo obsah scény - a tato scéna je o zradě." Pro děj, odehrávající se ve Vietnamu a Bejrutu, byly vybrány exteriéry v Maroku. Scéna vojenského tábora byla snímána v Quarzazate, což je malé městečko na pokraji Sahary a hostilo již vícekrát velké filmové produkce, např. THE LIVING DAYLIGHTS, SPIES LIKE US, THE FOUR FEATHERS, GLADIATOR a MUMIE SE VRACÍ. Na cestě k tomuto území, než se dostanete k zelené, živé oáze s palmami, musíte projet suchou vyprahlou pouští. Zde došlo k prvnímu setkání obou hrdinů, Muira a Bishopa. Byla zde natočena také velká helikoptérová scéna, která ukazovala Pittovu střeleckou akci, a moment, kdy se ocitne v křížové palbě.


obrazek
Štáb se pak přemístil do Casablanky, největšího marockého města. To představovalo válečný Bejrut, byly zde natočeny scény na střechách domů, na bazaru, v chudinské čtvrti, na uličkách i zákoutích i ve slavném přístavu. ,,Casablanca je největším námořním přístavem v Africe," poznamenal Scott. ,,Je to divoké, exotické místo a považovali jsme to za dar prozřetelnosti, že jsme zde mohli pracovat." Po skončení veškerých exteriérových scén se štáb vrátil do Velké Británie a natáčel v blízkost Londýna a ve studiích Shepperton, kde byly realizovány veškeré scény, odehrávající se uvntiř úřadu CIA. Vytvořit svatyni CIA bylo velkým úkolem pro výtvarníka Spencera, k němuž přistupoval s nadšením i obavami.


obrazek
,,Tony Scott mě žádal, abych vytvořil prostředí, které bude co nejpřesněji odpovídat originálu. Znamenalo to pro mne tedy podrobnou rešerši. Scott opatřil dokumentaci z kanálu Discovery o tom, jak CIA pracuje. Považoval jsem to za velmi poutavé. Okolo CIA existuje velká mystika. Jde zřejmě o značnou odpovědnost ve všech záležitostech, v nichž je každodenně podřízena přímo prezidentovi." Ústřední scény z CIA byly navrženy a zfilmovány ve studiích Shepperton. Ostatní záběry, např. hlavní přístupová brána a chodby, jsme nalezli v jedné farmaceutické firmě na sever od Londýna. Bylo to poprvé, co dovolila filmařům pracovat v jejích prostorách.


obrazek
Letecké akce
Dalším úspěchem byla koordinace leteckých akcí ve filmu SPY GAME, - což zahrnovalo odvážné akce s helikoptérou. Aby se dosáhlu maximálního účinku, vyžádal si režisér Scott odborný plán od leteckého koordinátora a kaskadérského pilota Marca Wolfa, s nímž před dvěma lety spolupracoval na některých reklamách. Wolf si od té doby vysloužil uznání za spolupráci na leteckých akcích ve filmech INDIANA JONES, ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA, MISSION IMPOSSIBLE a seriálu HVĚZDNÉ VÁLKY. Wolf popisuje svůj úkol na SPY GAME: ,,Dříve než s čímkoli začnete, musíte si vytvořit přesný koordinační plán," zdůraznil. ,,Spolupracuji s dobrým týmem, který kontroluje bezpečnost akce ze země. Přesně jsme označili místa, kde si režisér přál, abychom byli, a ujistili jsme se, že je tam dostatečné místo pro vrtuli.

obrazek
Bylo to nutné, protože někdy byla mezi vrtulí a stromy, nebo vrtulí a budovami vzdálenost pouhých metr dvacet. Pozemní bezpečnostní hlídka dbala o to, abych se neuchýlil od vyznačené trasy ani o píď." ,,Natočili jsme opravdu několik pěkných sekvencí s použitím vrtulníku U.S. Huey a Laotian M1.2 při přistání na střeše vězení," pokračuje Wolf. ,,Prováděli jsme tu operaci ve tmě, v mlze a za deště. Také jsem létal s Bradem vietnamské scény." ,,Model vrtulníku M1.2, který jsme ve filmu použili, je z roku 1962, což působí velmi dobře a režisérovi se velmi líbil. Velkou výzvou pro nás byla scéna, kdy jsme ztroskotali. Stroj se neřídí snadno v takové situaci a bylo těžké udržet ho pod kontrolou. Museli jsme ho dostat do rotace na místě, což nebylo zrovna jednoduché, ale byla to velká zábava."

obrazek
Letecké sekvence poskytly Wolfovi příležitost pracovat bezprostředně s oběma hlavními představiteli. ,,Oba, jak Brad, tak Bob, byli úžasní. Bob miluje létání helikoptérou a tak se choval naprosto přirozeně a pro Brada to bylo jako cesta na pouťové horské dráze a moc se mu to líbilo." Pitt si také na tyto scény zavzpomínal: ,,Hrozně rád hraju vojáky. Připadám si, jako bych byl znova sedmiletý kluk. Byla to bezvadná spolupráce." Po několikaletém plánování a čtyřech měsících natáčení štáb zakončil film SPY GAME 16. března 2001.

O hercích

Robert Redford
obrazek Získal mezinárodní ohlas za svou hereckou, režijní i producentskou práci i za podporu nezávislého filmu a boj o lepší životní prostředí. Redford získal Cenu Americké Akademie - Oscara, Zlatý Globus i Cenu Guildu amerických režisérů za svůj režijní debut, jímž byl film OBYČEJNÍ LIDÉ, který líčil drama citové krize jedné rodiny. Své další filmy FAZOLOVÁ VÁLKA V MILAGRU a TEČE TUDY ŘEKA (nominace na Zlatý Globus za Nejlepší režii), vedle režie i produkoval. Film QUIZ SHOW získal dvě oscarové nominace: jako Nejlepší film i za Režii a také nominaci na Zlatý Globus. Film ZAŘÍKÁVAČ KONÍ vynesl Redfordovi čtvrtou nominaci na Zlatý Globus. Jako herec získal Redford nominaci na Oscara za roli ve filmu PODRAZ.

Aktivně podporuje nezávislý film, v roce 1980 založil Institut Sundance, který věnoval ,,podpoře a rozvoji nadaných začínajících autorů a režisérů a národní i mezinárodní prezentaci nové americké nezávislé kinematografie." Tento institut sponozoruje každoroční festival Sundance, který se koná v Utahu. Ze skromných začátků se přehlídka stala nejprestižnějším festivalem nezávislého filmu v Americe. Redford se narodil v Santa Monice v Californii. Studoval na prestižní Americké Akademii dramatických umění v New Yorku, po jejímž absolvování začal svou hereckou dráhu. První role hrál na Broadwayi, postavu ze hry Neila Simona BOSÉ NOHY V PARKU ztvárnil pak i ve stejnojmenném filmu Gena Sakse po boku Jane Fondové, a získal za ni uznání kritiky i obecenstva. Z dalších filmů, v nichž hrál, si uveďme alespoň několik titulů: WAR HUNT, INSIDE DAISY CLOVER (s Natálií Woodovou), THE CHASE, THIS PROPERTY IS CONDEMNED, TELL THEM: WILLLIE BOY IS HERE.

V roce 1969 hrál po boku Paula Newmana ve westernu BUTH CASSIDY AND THE SUNDANCE KID v režii George Roy Hilla. Tento film se stal klasickým dílem a upevnil Redfordovu pozici špičkového herce. Později se všichni tři znova sešli na filmu PODRAZ, který získal sedm Oscarů, mezi nimi za Nejlepší film a Redford byl nominován jako Nejlepší herec. Vytvořil vynikající postavy ve filmech jako byl JEREMIAH JOHNSON, TAKOVÍ JSME BYLI, VELKÝ GATSBY, TŘI DNY KONDORA, BRUBAKER, PŘIROZENÝ TALENT, VZPOMÍNKY NA AFRIKU, ORLÍ PRÁVO, NESLUŠNÝ NÁVRH aj.

Nedávno vystupoval ve filmu THE LAST CASTLE a objevil se i ve filmech, které produkovala jeho společnost WILDWOOD ENTERPRISES, kterou založil v roce 1968. Jsou to filmy SJEZDAŘ, KANDIDÁT, ELEKTRICKÝ JEZDEC a VŠICHNI PREZIDENTOVI MUŽI - tento film obdržel sedm oscarových nominací včetně té za Nejlepší film. Nedávno vznikl v jeho produkci film A CIVIL ACTION s Johnem Travoltou v hlavní roli.

Brad Pitt
obrazek Svými hereckými výkony v tak rozdílných filmech jako byl KLUB RVÁČŮ, SEDM LET V TIBETU, LEGENDS OF THE FALL, SEDM a DVANÁCT OPIC se vypracoval do pozice jednoho z nejvýraznějších představitelů své generace. Postavou stopaře-svůdce v kontroverzním filmu Ridleye Scotta THELMA A LOUISA získal mezinárodní ohlas. Dále ztvárnil postavu masového vraha ve filmu KALIFORNIA, charismatického Paula MacLeana v Redfordově filmu TEČE TUDY ŘEKA a také upíra Louise v Neil Jordanově filmu INTERVIEW S UPÍREM. Za vedlejší roli ve filmu Terryho Gilliama DVANÁCT OPIC byl odměněn Oscarem i Zlatým Globem. Nominaci na Zlatý Globus získal též za roli Tristana ve filmu LEGENDS OF THE FALL.

Narodil se v Oklahomě, ve městě Shawnee a vyrostl ve Springfieldu v Missouri. Navštěvoval univerzitu v Missouri, (v Columbii), obor žurnalistiky se zaměřením na reklamu. Těsně před absolvováním odešel do Los Angeles, kde chtěl studovat obor reklamy a grafického designu, ale místo toho se začal věnovat studiu herectví. Brzy získal role v některých televizních projektech. Z filmů, v nichž hrál, to byl JOHNNY SUEDE, který získal v r. 1992 cenu Zlatý Leopard jako nejlepší film na Filmovém festivalu v Locarnu, dále CHLADNÝ SVĚT rež. Ralph Bakshi, TRUE ROMANCE, SLEEPERS, THE DEVIL"S OWN, SEDM LET V TIBETU, SEZNAMTE SE: JOHN BLACK a KLUB RVÁČŮ. Tento film ho svedl ke spolupráci s režisérem Davidem Fincherem. Následují filmy Guye Ritchieho SNATCH a MEXIČAN, v němž byla jeho partnerkou Julia Robertsová, která spolu s ním a s herci Georgem Clooneym a Mattem Damonem hraje i ve filmu Stevena Soderbergha OCEAN 11.

Catherine McCormacková
obrazek Představitelka humanitární pracovnice, která se ve filmu SPY GAME zaplete s oběma vládními agenty, je jednou z nejžádanějších mladých britských hereček. Vystudovala na Oxfordské dramatické škole a největšího úspěchu ve filmu dosáhla jako partnerka Mela Gibsona ve filmu BRAVEHEART, oceněného v roce 1995 Oscarem jako Nejlepší film. Od té doby vytvořila postavy ve filmech LAND GIRLS, DANGEROUS BEAUTY, DANCING AT LUGHNASA - kde byla partnerkou Meryl Streepové, dále THIS YEARS"S LOVE, SHADOW OF THE VAMPIRE, WEIGHT OF WATER, BORN ROMANTIC a THE TAILOR OF PANAMA režiséra Johna Boormana.

O tvůrcích

Tony Scott
Od filmu THE HUNGER, který natočil v roce 1983 - což je upírská historka, v níž hrají Catherine Deneuve, David Bowie a Susan Sarandonová, ho provází úspěch. Natočil následně film TOP GUN, s Tomem Cruisem v hlavní roli, pak BEVERLY HILLS COOP II, REVENGE, DAYS OF THUNDER, THE LAST BOY SCOUT a kritkikou oceněnou PRAVDIVOU ROMANCI. V roce 1995 se mu dostalo rozhněvané reakce na napínavý filmový thriller CRIMSON TIDE, v němž hrál Denzel Washington a Gene Hackman. Následoval film THE FAN, s herci Robertem de Nirem a Wesleym Snipesem. Tony Scott je též autorem nedávno uvedeného filmu NEPŘÍTEL STÁTU, v němž hrají Will Smith a Gene Hackman.

Michael Frost Beckner
Autor mnoha scénářů, přijatých velkými filmovými studii je žádaným scénáristou v Hollywoodu. Je autorem a přidruženým producentem seriálu televize CBS - THE AGENCY. Napsal scénář thrilleru OFFICIAL ASSASSINS, situovaného do poválečného Berlína na začátku studené války, který bude dalším filmem režiséra Paula Verhoevena. Spolupracuje s oscarovým režisérem Sydneyem Pollackem na adaptaci bestselleru Johna LeCarrého THE NIGHT MANAGER a na svém původním scénáři THE THIRD FATE.

David Arata
Pochází z třetí generace obyvatel San Franciska. Vyrostl v Millbrae - malém předměstí SF. Studoval původně malířství na University of California v Santa Cruz, protože ho zajímalo vizuální umění. Nakonec začal režírovat hry a odtud ho přivedla cesta ku psaní. Jeho první prací byl BROKEDOWN PALACE, o dvou Američanech, uvězněných v Thajsku. Podařilo se mu přesvědčit studio, aby ho vyslalo do Bangkoku, kde se dostal až do vězení, aby tam nasbíral potřebný materiál. SPY GAME je jeho druhým scénářem. V současné době dokončuje práci na scénáři DREADNAUGHT pro Douga Wicka a píše script pro Seana Conneryho.

Podobné filmy

Mrchožrouti
(Morfalous, Les) Jean-Paul Belmondo bojuje za vlast a své peníze ve válečném africkém písk...
dnes 13.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Stříbrný vítr
Oslava mládí a lásky ve filmovém přepisu stejnojmenného románu Fráni Šrámka (1954). Hrají:...
dnes 14.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Rozpoutané peklo
(Dante´s Peak) Do idylického městečka Dante´s Peak na úpatí již dlouhou dobu nečinné sopky...
dnes 14.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 26. 9. 2020 Svátek má Andrea
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz