fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 4184 hlasů
film / science fiction, akční, dobrodružný, fantasy, USA, , 136 min., od 12 let
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Kinopremiéra v ČR a SK 9.2.2012, DVD od 1.11.2001 , Blu-Ray od 16.9.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:26Největší sága všech dob se vrací na plátna kin ve velkolepém 3D!
Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Myslím, že je to jeden z těch lepších Star Wars filmů. Je velice barvitý. Planety vypadají úžasně, je tu spousta vesmírných raket a je i velice bohatý na rozmanitost postav-od všech možných rytířů Jedi po skvělého Jar-Jar Binkse. Jedibé zklamání je, že už do dalšího filmu nepokračuje postava Liama Neesona.
Všechny komentáře k filmu 72+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Vyškrábněte z koutu mozku vzpomínku na chvíli, kdy jste se poprvé vrhli pod zářící vánoční stromeček a místo samopalu značky Heckler und Koch jste v útrobách balíčku našli ponožky s tančícími Šmouly. Zklamání, co? A to byly jenom Vánoce. Teď si představte, že k podobnému šoku dojde při něčem opravdu důležitém. Třeba při návštěvě nového dílu Star Wars. Tutaj už končí veškerá sranda, to zavání krchovem. Abych snížil procento očekávání sebevražd na rozumnou mez, přicházím s antitěšící kůrou a návodem jak vidět Star Wars a přežít.    Jediný způsob jak sledovat Skrytou hrozbu, je zapomenout, že jde o součást mýtu. Zapomenout na pocit, který se vás zmocňuje, když jen zaslechnete jméno božské trojice a vnímat první epizodu jako samostatnou scifárnu. Pak máte šanci.    Prvním zásahem do krvácející duše fanouška Hvězdných válek je, že Lucas tentokrát zacílil na podstatně mladší věkovou skupinu a podřídil tomu absolutně všechno. Někam zmizel inteligentní humor, který v druh... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

obrazek
Kdysi dávno, v galaxii velmi vzdálené zmítají mezihvězdnou republikou nepokoje kvůli zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Válečné kosmické lodě Obchodní federace zahájily blokádu mírumilovné planety Naboo a nejvyšší kancléř vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt urovnali. Mistr Qui-Gon Jinn a jeho žák Obi-Wan Kenobi přistanou na velitelské lodi, místokrál Nute Gunra je však na rozkaz tajemného Dartha Sidiouse má zabít a napadne je s pomocí bojových droidů. Jediové se ubrání a podaří se jim uniknout na povrch planety Naboo. Zatímco královna Amidala žádá ukončení blokády a Gunray odpoví zahájením invaze, Jediové zachrání upovídaného Gungana Jar Jar Binkse a vyjednají se zpupným vůdcem Gunganů Nassem zapůjčení transportního člunu. S ním se skrz jádro planety dostanou do paláce královny Amidaly, který je již pod kontrolou útočníků. Osvobodí zatčenou královnu i její doprovod a přesvědčí ji, aby odletěla do hlavního města Republiky Coruscantu a přestoupila před senát. Podaří se jim sice proniknout blokádou planety, ale jejich loď je poškozena a musí nouzově přistát na planetě Tatooine. Qui-Gon, Jar Jar, robot R2-D2 a královnina služebná Padmé se vydají do přístavu Mos Espa, aby tu sehnali součástku potřebnou k opravě lodi.
obrazek
Nemají však potřebnou měnu, kterou by byl šmelinář Watta ochoten přijmout. Seznámí se s devítiletým Wattovým otrokem Anakinem Skywalkerem, který jim nabídne úkryt před blížící se bouří v domě, kde žije se svou matkou. Darth Sidious mezitím zjistí, kde královna přistála a pošle za ní svého učně Dartha Maula. Qui-Gon najde jediný, i když poněkud riskantní způsob jak získat potřebnou součástku. Využije k tomu Wattovy slabosti pro místní závody kluzáků a uzavře s ním sázku na Anakina, který závodí na vlastnoručně vyrobeném kluzáku. Jedi v Anakinovi cítí velkou sílu a v jeho krvi zjistí mimořádně silnou koncentraci midi-chlorianů. Proto ještě před závodem zvýší sázku tak, aby mohl vykoupit chlapce z otroctví. Přestože závod pro Anakina nezačne dobře, jeden z jeho soupeřů totiž úmyslně poškodí jeho kluzák, podaří se mu v dramatickém závodě zvítězit.
obrazek
Amidala a její doprovod získají součástk, opraví loď a bezpečně doletí do Coruscantu. Zatímco královna jedná se senátory, Qui-Gon přesvědčí radu Jediů, aby mu povolili vycvičit Anakina. Zatímco na Naboo se bojuje, zástupcům Obchodní federace se daří zdržovat jednání senátu. Amidala se rozhodne vrátit domů. Podaří se jí získat pomoc Gunganů a společně s nimi se ve velké bitvě postaví válečným droidům Obchodní federace. Celá bitva je ovšem jen záminkou, která má zastřít riskantní pokus skupiny odvážných, kteří chtějí proniknout do královského paláce a zajmout místokrále. V cestě jim však stojí nejen bojoví droidi, ale také smrtící Darth Maul.


O filmu

obrazek
Původní trilogie Hvězdných válek, natočená v letech 1977 - 83, tvoří dějově uzavřený celek, ale její tvůrce George Lucas se už od fenomenálního diváckého úspěchu první (tedy ve skutečnosti čtvrté) epizody netajil tím, že má připraveny náměty na další tři samostatné části. Děj první z nich s podtitulem Skrytá hrozba se vrací o jednu generaci zpět a vypráví o rodičích Lukea Skywalkera, tedy o Anakinu Skywalkerovi a princezně Amidale z malé nezávislé planety Naboo, která se postaví politickým intrikám nenasytné Obchodní federace. Centrum pozornosti však na sebe ve Skryté hrozbě strhávají především dva stateční rytíři Jedi - zkušený Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) a jeho mladý učedník Obi - Wan Kenobi (Ewan McGregor), kteří velmi dobře rozpoznají neobyčejné vlohy malého Anakina (Jake Lloyd).
obrazek
Lucas s natočením další trilogie čekal víc než patnáct let proto, aby mohl bezezbytku a podle svých představ realizovat trikově náročné sekvence a nemusel se uchylovat ke kompromisům, jak k tomu několikrát došlo při natáčení epizod IV až VI. Mezi hlavními hrdiny snímku se tak poprvé objevuje postava zcela vytvořená počítačem - rtuťovitý Gungan Jar Jar Binks, který spolu s oblíbenými roboty R2-D2 a C-3PO obstarává především humorné odlehčení efekty nabitého příběhu. Stejně jako v původní trilogii, tady Lucas kombinuje mytologii pradávných příběhů se svojí vlastní, vycházející z různých pop-kulturních odkazů. Epizoda I měla premiéru v roce 1999 a slavila divácké úspěchy po celém světě. Připravila tak půdu (a rovněž potřebné finance) pro realizací dalších dvou epizod. Druhá bude mít světovou premiéru letos v květnu a závěrečná třetí je plánována na rok 2005.

Podobné filmy

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí
(Star Wars: Episode 2 - Attack of the Clones) Ve vzdálené galaxii jsou tajně oddáni Natali...
dnes 11.10
Nova Cinema
Báječná Angelika
(Merveilleuse Angélique) Byla krásná a hrdá, dovedla stejně silně milovat i nenávidět. Fra...
dnes 17.05
ČT2
K-9 2: Můj přítel se studeným čumákem
(K-911) Detektiva Jamese Belushiho a jeho psa teď čeká nejtěžší úkol. Musejí dokázat svému...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 29. 7. 2021 Svátek má Marta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz