fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

86% 6057 hlasů
film / akční, dobrodružný, fantasy, science fiction, USA, , 121 min., od 11 let
Star Wars / Star Wars: Episode IV - A New Hope
Kinopremiéra v ČR 25.7.1991, DVD od 1.10.2004 Bonton, Blu-Ray od 16.9.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1977, Oskar, Vizuální efekty, Hudba (J. Williams), Film


Ukázka
01:50Před dávnými lety v předaleké galaxii začíná první kapitola mýtické ságy Star Wars. Vracíme se v čase od filmu Star Wars asi tak o 30 let. Epizoda I. nám představuje ještě mladého Anakina Skywalkera-chlapce intenzivním vnímáním Síly. Ten vůbec netuší, že cesta kterou se vydává, ho přemění na krutého Dart Vadera. Moudrý starý Jedi Obiwan Kenobi, je teprve odhodlaným mladým žákem a Palpatine, známý jako zlý císař je ambiciozním senátorem v galaktické republice. Je to čas, kdy Jediové jsou ještě stále opatrovníci míru v neklidné galaxii a mladá královna musí bojovat o svobodu svého lidu. Ve stínu ale číhá hrozivá temná strana síly, která čeká na ten pravý okamžik, kdy zaútočit...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Filmu trošku ubírá natočení 1-3 epizody. Když sága začínala 4, diváci se dozvídali spolu s Lukem o rytířích Jedi a o jeho rodině. Myslím, že tak se s ním víc sžili a bylo v tom stále jakési tajemství. Nicméně je to skvělý a kultovní film. V čj je naprosto strašný nový dabing. Původní se dá bohužel dost těžko sehnat.
Všechny komentáře k filmu 67+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Princezna Leia, vůdkyně povstalců proti Impériu, cestuje s ukořistěnými plány v naději, že se podaří objevit její slabinu. Je ovšem zajata a posléze na Hvězdě smrti i uvězněna. Předtím ještě stačila ukrýt plány do droida R2-D2, který společně se svým společníkem C3PO odletěl v záchranném modulu na zapadlou a chudou planetu Tatooine. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se tak dostane až k obyčejnému farmáři Lukovi Skywalkerovi. Na planetě potkává Luke starého Bena Kenobiho, který zde žil po léta v odloučení. Když vojáci Impéria vypálí Lukův domov a zabijí jeho tetu a strýce, Ben neboli Obi-Wan Kenobi ho začne vyučovat v umění Jediů a společně s pašerákem Hanem Solo, jeho společníkem Chewbaccou a s roboty C-3PO a R2-D2 se pokusí zachránit princeznu z rukou Impéria. Dokáže tato nesourodá skupina aktivně zasáhnout do zuřících bojů a zasadit spolu s povstalci Impériu rozhodující úder? USA 1977, sci-fi, akční, dobrodružný.


O filmu

obrazek
Ani sám George Lucas netušil, co rozpoutá svým třetím snímkem, jehož natočením si splnil svůj dětský sen. Vědecko-fantastická pohádka Hvězdné války (1977) se stala fenoménem, který uchvátil diváky všech generací a trvale poznamenal vývoj sci-fi na dlouhá léta dopředu. Čistě napsaný příběh s jasně definovanými protipóly dobra a zla, čerpající z comicsové poetiky i tradic ostatních populárních žánrů (např. westernu), se obrací k širokým diváckým vrstvám, ale nijak se jim nepodbízí. Podněcuje fantazii, ústrojně do děje zapracovává dávné legendy a mýty, představuje exotické kraje i postavy, kterým však dává jednoznačně lidské rozměry. Hlavní postavy filmu vešly ve všeobecnou známost, možná také proto, že je ztělesnili relativně málo známí herci (v době premiéry byl i Harrison Ford jen jednou z mnoha nadějných hereckých tváří).
obrazek
Teprve ohromující komerční úspěch Hvězdných válek umožnil Lucasovi vytáhnout z šuplíku náměty dalších dvou dílů, jež do "bezproblémově" pohádkového ladění první části přidaly i temnější filozofické podtóny. S odstupem dvaceti let se Lucas rozhodl celou trilogii restaurovat. Bylo doplněno několik scén, jejichž natočení původně znemožnily omezené možnosti trikových technologií. Řada původních vizuálních efektů byla digitálně vylepšena a digitálních úprav se dočkala i zvuková stopa.

Podobné filmy

Souboj Titánů
(Clash of the Titans) Křehká Andromeda má být obětována, ale zamilovaný Perseus dokáže por...
dnes 15.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Batman
Zvítězí dobro nad zlem? Ochrání statečný Michael Keaton v netopýří masce Gotham City před ...
dnes 17.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Námořní pěchota
(Navy Seals) Speciální komando amerického námořnictva je vysláno na záchrannou misi. Teror...
dnes 22.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 2. 4. 2020 Svátek má Erika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz