fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 135 hlasů
film / komedie, drama, muzikály, romantický, Československo, , 89 min.
Kinopremiéra v ČR 1.8.2016, DVD od 28.5.2007 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:53Nejslavnější a dosud nepřekonaný český filmový muzikál o první lásce a chmelové brigádě.
Student Vladimír Pucholt prožívá na chmelové brigádě svoji první velkou lásku. Zdá se, že učitelský sbor ale nemá pro jeho city pochopení.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dalsi krasny dokaz toho, ze najlepsie diela ceskoslovenskej kynemtagorafie vznikali v 60. rokoch! 88 %
Všechny komentáře k filmu 26+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Starci na chmelu

obrazek
Příběh, který se odehrává během jedné chmelové brigády začíná v okamžiku, kdy se namyšlený frajírek Honza pokusil během večeře zesměšnit spolužačku Hanku, do které je už dlouho zamilovaný samotářský Filip. Ten dívku brání a s Honzou se porve, za což je pokárán profesorkou, která má studenty na starost. Zatímco Honza a jeho kumpáni marně pátrají, kde Filip přespává, protože jeho slamník v tělocvičně zůstává prázdný, Hanka jeho "komfortní" bydlení na půdě snadno objeví. Filip nadšený její návštěvou nevnímá její výtky a z přemíry radosti začne hrát na harmonium, což ovšem přiláká na půdu další dívky. Ty se domnívají, že Filip a Hanka jsou milenci, což se jim dívka marně snaží vymluvit. Když vidí zbytečnost svého vysvětlování, tak trochu natruc přijme Filipovu nabídku a nastěhuje se k němu na půdu.
obrazek
Když zakrátko objeví jeho úkryt také Honza s kumpány a chtějí Filipa obtěžovat zakročí Hanka. Honza, Filipovi dívku závidí. Jeho plán jak se Filipa zbavit a vetřít do přízně Hanky však opět díky rázné Hance a dobře mířené facky nevyjde. Předseda družstva oznámí profesorce, že mu ztratila řada věcí a Honza, který to slyší, ví, že si je vypůjčil Filip pro Hanku. Napíše anonymní udání, podle něhož předseda společně s profesorkou objeví Filipův úkryt. Z jeho chování pochopili, že není sám, Filip se však rázně postaví na obranu své společnice a neprozradí o koho jde. Během následujícího vyšetřování se marně snaží přesvědčit profesorku, že dívka u něj pouze bydlela a prosí ji, aby po její totožnosti nepátrala.


O filmu

obrazek
Nezapomenutelný a nestárnoucí muzikál Starci na chmelu natočil v roce 1964 podle námětu Vratislava Blažka režisér Ladislav Rychman. Jednoduchý příběh první lásky spolužáků na chmelové brigádě, lásky vystavené nepochopení a pokrytectví dospělých, je organicky doplněn písničkami (dnes již evergreeny) v podání Karla Gotta, Josefa Zímy, Jany Petrů, Jany Malknechtové a Karla Štědrého. Znamenité jsou i hromadné baletní výstupy v choreografii Josefa Koníčka. Hudební složku připravil Jiří Bažant, Jiří Malásek a Vlastimil Hála, texty napsal Vratislav Blažek. Režisér do rolí studentů vybral ze známých osobností jen Vladimíra Pucholta, který zazářil ve Formanových komediích, ostatní role obsadil neherci. V roli dospělých se však objevily hvězdy - Irena Kačírková, Josef Kemr a Libuše Havelková.
Film se diváckou návštěvností řadí k nejúspěšnějším českým filmům vůbec - po premiéře jej viděly bezmála tři miliony nadšených diváků.

Podobné filmy

Ženy v pokušení
Úspěšná psycholožka Lenka Vlasáková vždy dokáže svým pacientům fundovaně poradit. Když ale...
dnes 17.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pták na drátě
(Bird on a Wire) Pokud přežijí, mohou vykročit na společnou cestu životem. Mel Gibson s no...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Loupež století
(The Forger) Když padělateli Rayovi zbývá do konce trestu ve vězení deset měsíců, dozví se...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 28. 1. 2021 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz