fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 28 hlasů
film / drama, Československo, , 84 min.
DVD od 1.3.2011 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:56Osudy, sny a přání pěti dívek jsou rozdílné, všechny ale touží po lásce a štěstí.
Velký obchodní dům je plný zákazníků, které s úsměvem obsluhují mladé prodavačky. Každá z nich má svůj osud a každá jde vlastní cestou za štěstím. Lehkomyslná Helena doufá, že si ji vezme Viktor, který ji vydržuje. Ten se však ožení s jinou. Rozvážná Anna, poznamenaná tragédií prvního manželství, najde nový smysl života ve sňatku s ovdovělým Klementem. Milena obtížně šetří spolu se snoubencem, aby se mohli vzít. Martin je sveden vidinou rychlého zisku a obviněn z defraudace. Milena ho však neopustí a pomáhá mu začít znovu. Ztřeštěná Fanynka touží po filmové slávě, ale smíří se i s místem švadleny ve filmových ateliérech. Učednice Boženka má zatím vše před sebou - budoucí zklamání i radosti. Dívky se loučí a na jejich místa přicházejí nové prodavačky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Štěpničková, mnohonásobná filmová selka, v roli téměř vampa, Gollová tak trošku zrůdička s kokrhély na hlavě, Kohout coby darebák a Jedlička jako nekokrhající číšník. Četná překvapení však nemohou stačit na to, aby tento film mohl být nadprůměrný. Co lze pochválit, je krásná prvorepubliková atmosféra, ale tím mé pochvaly končí.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šťastnou cestu

obrazek
Velký obchodní dům, to není jen místo plné zboží a zákazníků, kteří vybírají, zkoušejí a nakupují, ale také místo plné lidských osudů.
Například osudů mladých prodavaček, které s úsměvem obsluhují početné zákazníky. Píše se rok 1932 a každá z nich má své starosti i radosti, své sny o štěstí a představy o budoucnosti. Většina z nich touží po prostém lidském štěstí, lásce, manželství a poklidném rodinném životě, i když ne vždy vědomě. Tak například lehkomyslná, morálně značně "pružná" Helena Truxová si nedělá příliš hlavu s budoucností, protože věří, že si ji vezme komisionář Viktor Zych, který ji tajně vydržuje. Tomu jde však hlavně o peníze, takže se bohatě ožení s jinou a Helena, která byla pro nedochvilnost propuštěna z práce, spáchá sebevraždu. Jejím opakem je Anna, moderní žena, rozvážná, citově založená, přesto však odhodlaná bojovat s nepřízní osudu. Má za sebou tragédii prvního manželství a nový smysl života najde ve sňatku s ovdovělým průmyslníkem Klementem. Také je tu Milena, která se svým snoubencem, číšníkem Martinem, snaží našetřit, aby se mohli vzít a když je Martin obviněn z defraudace, dodává mu odvahu začít znovu. Nejen sňatků a manželství se však týkají sny mladých prodavaček. Tak třeba ztřeštěná Fanynka sní o filmové slávě, byť se nakonec smíří i s místem švadleny ve filmových ateliérech.


Podobné filmy

Danielle Steelová: Střípky vzpomínek
(Danielle Steel´s: Remembrance) Krásná Serena nemá v lásce příliš štěstí. Prvnímu manželov...
dnes 10.10
Prima
Vzkaz v láhvi
(Message in a Bottle) Kevin Costner nechá vkročit do svého života novinářku. Ale musí se n...
dnes 17.35
Nova Cinema
Šíleně bohatí Asiati
(Crazy Rich Asians) Rachel doprovází svého dlouholetého přítele Nicka na svatbu jeho nejle...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 5. 2021 Svátek má Pankrác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz