fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    Podobné filmy    

62%
film / drama, mysteriózní, Československo, , 96 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Filmová alegorie na motivy středověkých satir zpracovaná režisérem Jurajem Herzem. Snímek vznikal v roce 1983, jeho výroba byla na základě udání kvůli obscénnosti zastavena přímo během natáčení..., film by dokončen až po pěti letech.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Skvělý experimentální film! Z hlediska výstavby děje maximálně zhuštěná, dynamická, mnohovrstevnatá dramaturgie, je to celé opravdu punk - nevím, jak k tomu Herz došel. Estetika škaredých osmdesátek, vynikající hudba - tady bych si rýpnul do uživatele raroh - Miloš Štědroň je proti Kocábovi bezzubý páprda - košer není ani jeden, Kocáb je zloděj a Štědroň typický přishnilý akademik, ale Kocáb v osmdesátkách udělal skvělou hudbu k hodně věcem (včetně Olmerové), kdežto Štědroňova hřivna je pouze a jen v Baladě pro banditu - a opět - poněkud bezzubé ve srovnání s tím, co se hudebně děje tady. Jinak - Straka hodně připomíná Jancsóa - námětem (zloděj obírá zloděje, který je obrán ještě větším zlodějem), ale i zpracováním - skvělé komparzy, skvělé choreografie. Neokoukané, působivé, sežral jsem to i s navijákem.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Straka v hrsti

Ve filmu se střetávají tvůrčí síly osobností ze tří sfér umění. Podtitul "Hra o lásce a nenávisti" odkazuje k motivaci staročeskou středověkou satirou, námět patří Antonínu Přidalovi, odborníku na tuto tématiku. Jeho spoluprací s Jurajem Herzem vznikla koláž minulosti a přítomnosti, aktualizovaná, ostrá satira a podobenství o střetu lidských vlastností, které nemohlo neskončit v trezoru. K útočné provokativnosti filmu přispěla i hudba Pražského výběru - Michaela Kocába a Michala Pavlíčka - film byl jedním z důvodů jejich úplného přesunu do undergroundu. Taneční sbor středověkých občanů připomíná spíše změť dlouhovlasých mániček, do prostoru středověkého tržiště vtrhává okraj současné skládky, mezi minulým a aktuálním oscilují i postavy, ať už svým zevnějškem, symbolikou či jednáním.


Podobné filmy

Matrix Revolutions
(The Matrix Revolutions) Stroje se snaží dobýt Sion a agent Smith se chystá zničit svět li...
zítra 01.00
Nova Cinema
Strážce
(The Sentinel) Osobní strážce první dámy Michael Douglas dostane od informátora šokující z...
zítra 03.20
Nova Cinema
Inferno
Známý symbolog Tom Hanks se probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici. Tady vkládá na...
zítra 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 4. 2024 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz