fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

47% 40 hlasů
drama / komedie / rodinný, Dánsko, , 95 min.
2 ryk og 1 aflevering / 2 Moves and a Pass / Kick'n Rush
Kinopremiéra v ČR 31.3.2005 v SK 6.9.2007, DVD od 21.11.2005

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:59Film o tom, co je nejdůležitější - láska nebo sex?
Fotbal je světovým náboženstvím a Beckham je jeho prorokem. A trojice dánských teenagerů se tomuto kultu bezmezně klaní. Hrají spolu v amatérském fotbalovém klubu, trénuje je otec hlavního hrdiny Jakoba a před každým zápasem si dodávají sebevědomí tím, že si dávají jména slavných hráčů. Na místním trávníku se tak prohání Figo, jindy zas Ronaldo nebo právě Beckham. Sní o fotbalové kariéře, ale je jasné, že naději proniknout výš dostane jen někdo. Nebo nikdo. Kromě fotbalu je samozřejmě zajímá i opačné pohlaví. Jakob, který je pronásledován až obsedantními představami až příliš vyvinutých slečen, prožívá první lásku se svojí spolužačkou Mathildou a jejich vztah je plný očekávání, nedorozumění, nešikovností, opětovného smiřování a nadějí. Dospívání s sebou však přináší i první morální dilemata, zkoušky charakteru, střety s každodenní realitou a nutností rozhodnout se, například mezi fotbalem a kamarády a mezi vztahem. Filmoví fandové si jistě vybaví i nesmrtelný Amarcord, zvláště ve scénách, kdy trojice kamarádů tráví čas fascinovaným zíráním do výstřihu vnadné prodavačky v místním bufetu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pro mně nezajímavá nepodívaná. Marně hledám co by se mi alespoň trochu zamlouvalo, protože mně nebyl nikdo sympatický ani vizáží , a to je bída.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šup sem, šup tam

obrazek
Jakob se poflakuje kdesi na předměstí se svými nejlepšími kamarády Mikkelem a Boim. Chození na střední školu je jenom přítěž, a když se z celého města nabízí jen videopůjčovna, stánek s hamburgery nebo fotbalový plácek, je pro kluky velkou výzvou najít jiné způsoby zábavy.
"Soustřeď se!", křičí Jakobův táta, který chlapce trénuje ve fotbale. Ovšem soustředit se je vážně těžké, když se vaše hormony každý víkend úplně bouří. Bo, hvězdný útočník týmu, se už vidí jako profesionální hráč. Doma se mu moc nevěnují, a tak se potuluje stále častěji s starším Jaggerem a jeho prohnanou partičkou přátel. Mezitím Jakob a Mikkel stále víc a víc šílí ze svých prsou. Jakob se beznadějně zblázní do své spolužačky Helene a Mikkel nemůže spustit své oči z Mette, dívky z občerstvení s hamburgery, a hlavně z její podprsenky 85C.

Aby si okořenili svoje jednotvárné každodenní životy, mají kluci jistý rituál. Vypůjčí videokazety a jedou na kolech do místní chatové oblasti. "Půjčí si" chatu, koukají na filmy a opíjejí se. Poslední dobou se ale zdá, že se Bo víc stará o své nové kámoše než o expedice svaté trojice do chat. Jejich přátelství je vážně ohroženo.

obrazek
Co se týče holek, Jakoba se moc štěstí nedrží. Nastává katastrofa, když se prsatá Helene odstěhuje a Jakob skončí ve studijním kruhu s jinou holkou ze třídy, s Mathildou. Ztratil tak svou životní lásku ... nebo si to aspoň myslí.

Protože najednou je všude jen Mathilda, Mathilda a Mathilda. Jakob se do ní zamiluje a ona do něj také. Jejich láska se zdá nekonečná. Jakob počítá, že jejich první polibek povede trochu o krok dál _ k mazlení _ neřku-li k šanci, že by "to" konečně mohli dělat... Nicméně holkám není snadné porozumět a Jakob dělá jednu chybu za druhou. Rozchod je nevyhnutelný. Kde jsou teď jeho přátelé, na něž sice prakticky zapomněl, kde jsou teď, když je potřebuje? Všechno se pokazí, když se do chaty, kde si kluci užívali, skutečně někdo vloupe. A navíc, aby toho nebylo málo, kazeta, kterou zapomněli ve videu, je mezi ukradenými věcmi.

Když se Jakob snaží urovnat celou záležitost, musí udělat jistá rozhodnutí. Je zasraně těžké být mladý a chtít všecko najednou. Pro co se Jakob rozhodne?O filmu

obrazek
Záměry režiséra
Chtěl jsem udělat film pro mladé o tom, co je nejdůležitější v jejich myslích - láska a sexualita. Bude to film o zdi, která odděluje dítě, které ještě s nikým nespalo, od změněného člověka, kterým si myslíme, že se jím poté staneme.
Film se točí kolem tří nedočkavých mladíků na jednom malém předměstí města Aarhus. Není moc věcí, které se tam dají podnikat, ale i tak kluci plní svůj čas malými, ale rozhodujícími událostmi ve fotbalovém klubu a ve videopůjčovně. Bude to smysluplný, ironický a zábavně reálný film o mladých lidech, který odhaluje všechno, co tajíte, když jste v tomhle věku. Bude o problémech, o nichž si myslíte, že jste na ně sám.
Film přináší otevřený pohled dnešního světa na mladé a jejich realitu - kde je jisté jen to, že všechno, co je za rohem, je lepší. Když jste -náctiletí, středem vesmíru je pro vás fotbal a představa, že potkáte vaši opravdovou lásku.

O hercích

Jacob Krarup
Narozen roku 1982. Jacob začal svou filmovou kariéru v jedenácti letech, když hrál hlavní roli ve filmu Anton. Za své herectví obdržel bouřlivá hodnocení a od té doby hrál v krátkém filmu "Den tilfældige morder". Aage Rais-Nordentoft ho vždy zamýšlel obsadit do role Jakoba ve filmu "2 Ryk og en aflevering". Klíčové bylo, zda Jacob splní jeho představu jako dětský herec. Po konkurzu už Aage nepochyboval. Jacob byl nejlepší. Jacob ukončil školu v červnu 2002 a následující podzim začal natáčet ve filmu "2 Ryk og en aflevering". Pracuje u firmy Juhl- Sørensen, která vyrábí piána. Sám hraje na hudební nástroje od svých osmi let. Hrál na klavír v kapele "Børn Af 80'erne" (Children of the Eighties, Děti osmdesátých let), také zvané BAF. Skupina BAF hraje popovou hudbu osmdesátých let, která je též vhodná k tanci. Jacob má rád ležení na pláži nebo v městských parcích, návštěvy své rodiny v Kodani se také řadí mezi jeho oblíbené činnosti.

Marie Bach Hansenová
Narozena roku 1985. Vyrostla v malém městečku Borum mimo Aarhus a od malička byla zapojena do divadelní činnosti. Svůj herecký debut si Marie prožila už ve svých šesti letech, když hrála tančící myšku v místní hře "Dyrene i Hakkebakkeskoven". V deseti letech hrála hlavní roli ve velké nové show "Ronja Røverdatter" ve městě a byla též obsazena do malé role ve hře "The Wizard of Oz" (Čaroděj ze země Oz) divadla Gellerup. Marie zbožňuje hudbu a ve věku 13ti a 14ti let vystupovala jako tanečnice a herečka v představeních "Frit Fald" a "Thors Brudefærd" v Musikhuset v Aarhusu. V deváté třídě chodila do Ollerupské školy, která je zaměřena na hudbu a tanec. Poté byla přijata do MGK (Musikalsk Grundkursus) souběžně s jejím studiem na Aarhus Cathedral School, kde momentálně navštěvuje druhý ročník střední školy. Pro Marii jsou nejdůležitější její přátelé a rodina, miluje slunečné počasí a chození s bosýma nohama.

Cyron Bjørn Melville
Narozen roku 1984. Jako dítě hrál Cyron hlavní roli v "Menneskedyret". Od té doby hrál v různých filmových i televizních rolích, včetně "No Man's Land" and "Hallo det er Jul". Cyron potkal režiséra Aageho Rais-Nordentofta, když hrál spolu s Jacobem Krarupem v krátkém filmu "Den tilfældige morder". Navštěvoval kreativní bezplatnou školu Norddjurs Friskole v Grenaa, která se zaměřuje na hudbu. Poté pokračoval též ve studiu hudby na škole Mellerup Friskole. Během několika posledních let navštěvoval "Den Fri Ungdomsuddanelse", během nichž vydal CD spolu s kapelou "Mosaik", což je také kapela, která hraje na večírku střední školy ve filmu "Kick´n Rush". Nedávno dokončil studium na střední škole Vestbirk, což pro něj hodně znamená. Nyní začal hrát s novou kapelou a už se moc těší, až ji uvede na dánskou hudební scénu. Čas také napoví, jestli Cyronův talent povede k dalším filmovým rolím.

Esben Smed Jensen
Esbenova vášeň pro divadlo začala trochu jinak - hraním malých rolí. V začátcích šlo jen o to, kdo je nejlepší v boji s papírovými meči, ale později se Esbenův cíl s hraním malých rolí začal více soustředit na skutečné hraní určité role. V deváté třídě měl možnost podívat se "za scénu" divadla "Svalegangen Theater" v Aarhusu jako asistent scénografie hry "Killer Joe". Než měl vůbec možnost začít pracovat, byla mu nabídnuta role mladého chlapce v "Den dag jeg standsede op". Přinesla mu především zkušenost pro jeho vzdělání, v němž pokračoval ve škole Vostrup School v západní Jutlandii. Tam se také ponořil hlouběji do studia hudby a divadla. Kromě zvláštního osobního rozvoje se naučil také mnoho o divadle a technice dramatu. Po roce ve Vostrupu se rozhodl pro studium na střední škole, neboť dostat se na jednu ze tří státních divadelních škol je nesmírně náročné. V tomto období se také právě nachází. Střední školu dokončil v roce 2004. Je stále aktivním hercem a stále doufá, že bude moci hrát v divadle. Nejprve se chce ale podívat do světa, aby získal nějaké životní zkušenosti. Neboť ví, co mu může přinést budoucnost.

O tvůrci

Aage Rais
Narozen roku 1969 v Aarhusu, filmový režisér, samouk. Vyhozen ze studií na Aarhus University (literární historie). Aage využil svá stipendia a studentské půjčky, aby mohl být přítomen v seminářích "Danish Film Workshop" a "Aarhus Film Workshop" a natáčet své dokumentární a undergroundové filmy. Mezi jinými oceněný film "Glasmuren". Jeho hraný debut přišel v roce 1996 v podobě filmu "Anton", nominovaného na cenu Bodil. Ten samý rok "Anton" získal Zvláštní ocenění poroty na berlínském filmovém festivalu (Kinderfilmfest). Film dále získal mnoho jiných ocenění za nejlepší režii a pro nejlepšího herce (Jacob Oliver Krarup) na největším asijském dětském filmovém festivalu v Hyderabadu v Indii. V roce 1998 Aage natočil improvizovaný pubertálně-dokumentární film "Tøser og Drengerøve".


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 26. 5. 2020 Svátek má Filip
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz