fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 2512 hlasů
film / thriller, mysteriózní, science fiction, USA, , 112 min.
Kinopremiéra v ČR a SK 8.9.2011, DVD a Blu-Ray od 25.1.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:26Jsou tady.
Joe přijde při tragické události o matku a jeho život se od základů změní. Cítí se ztracený a jeho vztah s otcem, který ztrátu ženy nedokáže přijmout, je na bodu mrazu. Joe se upne na své spolužáky, s nimiž si krátí chvíle natáčením filmu do soutěže mladých amatérů. Jednou z hereček je i Alice, dcera Charlese, s nímž si Joeova matka vyměnila pracovní směnu v osudný den. Při jednom z natáčení je parta svědkem nehody, kdy na koleje vjede auto a vlak po srážce vykolejí. V autě najdou svého učitele biologie, který je nabádá k útěku a tvrdí, že kdo se zmíní o této události, bude zabit i s rodinou. Děti se dají na útěk a Joe při tom sebere podivnou kostku, která vypadla z vagónu patřícímu armádě. Krátce po nehodě vlaku se začnou v městečku dít podivné věci, dochází k výpadkům elektřiny i telefonního spojení, k hromadným krádežím autobaterií, z okolí zmizeli všichni psi a také se pohřešuje několik lidí. Do města brzy vtrhne armáda. Alice je unesena monstrem těsně poté, co se Joeova kostka rozpohybuje, prorazí zeď a zmizí. Brzy vyjde najevo, že armáda vlakem převážela mimozemšťana, který se snaží sestavit svou loď a odjet domů. Vojáci z něj mučením udělali nešťastnou stvůru a učitel chtěl tvorovi pomoci. Joe a jeho přátelé se s mimozemšťanem brzy potkají tváří v tvář.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vynikající snímek, ze kterého září stará dobrá Spielbergova škola. J.J. Abrams tomu dal veškerou svou energii a tak vznikl akční sci-fi snímek s hororovými prvky, který nenechá na ničem nit suchou. Příběh se rozvíjí přirozeným tempem a tak buduje ponurou atmosféru, která by se téměř dala krájet. Nic se zbytečně neokecává a jde se přímo k věci. Dobrodružství plné zábavné nostalgie má svůj veškerý potenciál. Originálního tu však není vůbec nic. No a co? Tento film dává poctu všem Spielbergovým snímkům které natočil a to se povedlo. U závěrečných titulků je promítnut film, který děti během toho všeho natočili a myslím, že by z něj měl radost i sám Tarantino. J.J. Abrams stále potvrzuje, že takovýto žánr zcela ovládá a je pokračovatelem režisérských legend.
Všechny komentáře k filmu 36+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Super 8

Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli. Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si nutně vzpomenete na E. T. Mimozemšťana nebo na Blízká setkání třetího druhu. Vraťme se ale k amatérským filmařům z malého městečka v Ohiu, kteří názorně předvádějí, jak těžce se rodily nezávislé snímky v předdigitální éře, v sedmdesátých letech minulého století. Když zrovna na místním nádražíčku točili vrcholnou scénu svého filmu, před jejich očima po srážce s autem vykolejil nákladní vlak. Nebyla to jen tak obyčejná nehoda, což potvrzuje přítomnost armády na místě tragédie. A tím to nekončí. Ve městě mizí domácí zvířata i lidé, místní šerif je zoufalý, oblast obsadí armáda, jejíž velitelé evidentně něco tají, je vyhlášená okamžitá evakuace… Navzdory tomu všemu chtějí děti pokračovat v natáčení a navíc přijít na to, co bezprostředně po nehodě uniklo ze zamčeného vagónu vykolejeného vlaku a má s tím zmatkem kolem něco společného. Tohle filmování bude extrémně náročné a nebezpečné, ale když máte v hlavní roli nejhezčí holku ve městě, byla by škoda ho nedokončit. I když přitom může jít o život.


O filmu

obrazek
Natáčení “Super 8”

V centru dění filmu je šest dětí, které si v malém ocelářském městě uprostřed Ohia plní svůj prázdninový sen. Natáčení jejich prvního amatérského filmu je nečekaně přerušeno tragickým vlakovým neštěstím, které roztočí sérii záhadných událostí, a které navždy ovlivní jejich přátelství i rodiny a změní způsob, jakým budou nahlížet své životy.

Jestliže srdcem filmu je skupina dětí, duší, která stála za zrozením, jsou dva filmaři, kteří si jako děti také lámali zuby na kameře Super 8. J.J. Abrams a Steven Spielberg objevili filmování a 8 milimetrový formát také v mládí, což položilo základ všem jejich velkým dobrodružstvím v budoucí době.

Jako režisér je Abrams známý kombinováním propracovaných postav, humorem a nepříjemnými pochybováním ve filmech “Mission: Impossible III” a “Star Trek.” Jako producent stojí za úspěchy filmu “Monstrum” nebo fenomenálního seriálu “Ztraceni.”

Spielberg, filmař, který stojí za řadou nejúspěšnějších a nejdůležitějších filmů všech dob, včetně “E.T. - Mimozemšťan” “Blízká setkání třetího druhu” a “Dobyvatelé ztracené archy,” byl pro Abramse inspirací od dětství.  Byla to právě jejich společná láska pro filmy natočené na kamerách Super 8 (a špetka osudu), která tyto dva filmaře opakovaně spojovala.  Radost ze zmiňované kamery, jež představila společnost Eastman Kodak v roce 1965, objevil Abrams ve svých osmi letech, když doma začal natáčet věci, které měl jako kluk rád - honičky, bitvy a příšery.

O několik let později se Abrams s kamarádem zúčastnili festivalu filmů natočených kamerou Super 8, díky svému úspěchu byli zmíněni v novinách Los Angeles Times a krátce na to je oslovil asistent Stevena Spielberga s nabídkou, jestli nechtějí opravovat amatérské filmy, které Spielberg natočil jako dítě. To, co je na začátku oba inspirovala, je o mnoho let později znovu spojilo. “Mluvili jsme o filmech, které máme rádi, a které bychom spolu jednou rádi dělali. Okamžitě jsme se dostali k osmičkovému formátu,” vzpomíná Spielberg.

Abramsovi se líbila myšlenka, že hlavními postavami budou děti, ale kromě toho hledal příběh, jenž film potáhne. Proto se rozhodl zapracovat nápad s vlakem, který veze utajený obsah z vojenské oblasti zvané “Area 51” v Nevadě, kde je údajně ukryt materiál z blíže neurčeného letounu. Spielberg souhlasil: “Když J.J. přišel s myšlenkou filmujících dětí a větší sci-fi události, která se překvapivě objeví v jejich filmu, a která spustí záhadu a krizi celého města, líbilo se mi to.” Těmito prvky se spojila Abramsova vášeň pro sci-fi, dobrodružství plného humoru a fascinace propojováním každodenních záležitostí s nevysvětlitelnými záhadami.

I Spielbergovi se líbilo, co všechno Abrams do projektu vnesl. “J.J. má schopnost spojovat generace,” vysvětluje. “Ukazuje zálibu ve způsobu, jakým se dřív točilo a kombinuje to s dovedností natočit film, jaký se líbí současným divákům. Rozumí tomu, o čem se baví dnešní děti, díky čemuž je blízko nejmladší generaci stejně jako nám. Podle mne je jedním z nejlepších filmařů současnosti.”

obrazek
Děti ze “Super 8”

Tvůrci chtěli do hlavních rolí obsadit nové, neokoukané tváře, které budou mít schopnost chovat se před kamerou, jako kdyby nehráli. Konečný výběr byl pozoruhodně různorodý. Někteří se již dříve objevili v televizních seriálech, jiní v životě před kamerou nestáli. Sešli se z mnoha různých států USA: Elle Fanning (Alice Dainard) původem z Conyers, Georgia; Joel Courtney (Joe Lamb) - Moscow, Idaho; Gabriel Basso (Martin) - St. Louis, Missouri; Riley Griffiths (Charles) - Cedar City, Utah; Ryan Lee (Cary) - Austin, Texas a Zach Mills (Preston) - Lakewood, Ohio.

Do role Alice byla obsazena rychle stoupající hvězda Hollywoodu: Elle Fanning, jenž hrála ve snímcích “Babel,” “Podivuhodný případ Benjamina Buttona” a “Odnikud někam.” Opakem Elle je Joel Courtney, který v době, kdy mu byla nabídnuta hlavní role Joea Lamba, chlapce, jenž se těžko vyrovnává se smrtí matky a alkoholismem otce, nikdy nic nehrál.

obrazek
Dospělí ze “Super 8”

Poté, co děti uvidí věci, které měli jejich očím zůstat navždy utajeny, dostanou se do konfliktu s rodiči, učiteli a dalšími autoritami, které hrají herci Kyle Chandler, Noah Emmerich a Ron Eldard. Kyle Chandler, známý díky televizním pořadům “Friday Night Lights” a “Early Edition,” hraje šerifa Jacksona Lamba, otce Joea, který musí začít vyšetřovat nezvyklá zmizení, která zasáhnou jeho město. Těžce pracující strážce zákona, který nedávno ovdověl, je až fanaticky přitahován nečekaným tajemstvím právě v době, kdy ho jeho syn nejvíc potřebuje. Chandler hraje Jacka se sílou a pádností, ale je sympatické, že i když zrovna není nejlepší otec, je vidět, jak ho smrt jeho ženy zasáhla. Najednou musí vychovávat dospívajícího syna a neví jak.

Noah Emmerich (“The Truman Show”, “Jako malé děti,”) hraje tajemného plukovníka vzdušných sil, který se objeví ve městě na výjimečné, utajované misi. Emmerich si nechtěl nechat ujít příležitost pracovat s Abramssem. “J.J. byl velké lákadlo,” he říká. “Je vzácně se setkáte s tak skvělým vypravěčem. Dokáže donutit diváky, aby se ve svých křeslech nahnuli dopředu k plátnu a hltavě sledovali rozřešení tajuplných záhad. Já i J.J. jsme byli jako děti kouzelníci a jemu to tak nějak zůstalo i v dospělosti.”

Místního průšviháře, otce Alice, hraje Ron Eldard, který svoji filmovou kariéru začal v trháku E.T. - mimozemšťan a pokračoval ve filmech “Spáči,” “Černý jeřáb sestřelen” a “Ve stínu pravdy.” Uvnitř příběhu natáčení Super 8 je další příběh: J.J. Abrams se hned na začátku rozhodl, že nebude psát klasický scénář, ale nechá ho vyvinout se organicky během natáčení.

Režisér chtěl, aby z filmu dýchala atmosféra konce 70. let, kdy se film odehrává, ale aby zároveň měl možnost využít výhody vizuálních efektů, tak jak je nabízí moderní technologie. Míchání stylů začalo spoluprací s kameramanem Larry Fongem, se kterým se Abrams při natáčení několika televizních seriálů, včetně hitu “Ztraceni.” Abrams a Fong jsou kamarádi z dětství, který bydlel přes ulici a také točil amatérské filmy.

Natáčelo se ve městě Weirton v Západní Virginii. Městu dominuje továrna na výrobu oceli, která skvěle vizualizuje drsné maloměsto. Poté se celá produkce přesunula zpět do Los Angeles.

Zajímavostí filmu je, že filmaři se rozhodli utajit maximum informací do oficiální premiéry, aby tak dopřáli divákům možnost být co nejvíce překvapeni a natěšeni.

Podobné filmy

Mumie se vrací
(Mummy Returns) Osudy lidstva visí na vlásku a zachránit ho mohou jen Brendan Fraser a Rac...
dnes 14.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Posel budoucnosti
(Postman, The) V nedaleké budocnosti, kdy je země zpustošena válkami, katastrofami a morem...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
V zajetí démonů
(Conjuring, The) V roce 1971 se manželé Roger a Carolyn Perronovi se svými pěti dcerami př...
dnes 23.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 7. 4. 2020 Svátek má Heřman/Hermína
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz