fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

39% 879 hlasů
film / akční, dobrodružný, science fiction, Velká Británie, , 134 min.
Superman IV: The Quest for Peace

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:26Světu hrozí nukleární konflikt. Superman se sice snaží zlikvidovat jaderné zbraně, ale zárověň stojí nové hrozbě. Lex Luthor ukradl z muzea jeho vlas a povedlo se mu vytvořit Nukleárního muže, který se Supermanovi vyrovná v jeho schopnostech. Kdo z nich bude silnější?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Od natočení prvního Supermana s Christopherem Reevem uběhlo plných devět let a tak si nelze nevšimnout, že v tomto čtvrtém volném pokračování herci poněkud zestárli. Do příběhu se plně vrací Lois Lane v podání Margot Kidder a dokonce i Lex Luthor s tváří Genea Hackmana. Bohužel však bez Otise, takže tu tentokrát chybí komická figurka. Zastoupil ho však Lexův synovec, ale ten toho tady zase až moc nijak zvlášť nevytrhl. Námět není nijak překvapivý, neboť téma o jaderných zbraních a nukleární hrozbě se ve své době hojně promítla i přímo v komiksech. Studená válka holt byla studená válka. Film jako takový je ale neskonalá hrůza. Scénář jakoby nebyl vůbec promyšlený. Hodně scén se veze ve značné zkratkovitosti, čímž často nemá dějový vývoj žádnou logiku. Christopher Reeve Supermana pojal tak, jak ho představoval dříve, takže u něj žádná chyba rozhodně není. Chybou bylo razantní zkrácení snímku, který měl mít původně něco přes dvě hodiny. Nebo byl film scenáristicky už i v této verzi tak špatný, že to nestálo ani za uvedení? Co nejvíce utkví, je fakt, že se v tomto příběhu Lois a Superman potažmo Clark Kent k sobě chovají, jakoby mezi nimi dříve neproběhl žádný milostný vztah. Proč to? S tím by se přece dalo dál pracovat. Je tady toho samozřejmě víc, ale to už nemá smysl dál popisovat. Tento film je zkrátka natolik hrozný, že komiksům dělá spíše ostudu. Ta dosazená politika byla spíše na škodu, neb z toho vlastně vznikla politická moralita doplňující světovou politickou situaci na konci 80. let 20. století. Vlastně se jedná o zneužití této postavy ke stavu věci a tak není divu, že to dopadlo jak to dopadlo. A ještě jednou k tomu brutálnímu zkrácení. Není v tom právě ta politika? Zřejmě bylo vystřiženo něco, co se zrovna nehodilo, nebo bylo až moc odvážné či přímo provokativní. Ale to už ví snad jen bůh.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Superman 4

Superman je stále poslem dobra ve světě. Ale v redakci Daily Planet se mnohé změnilo. Noviny odkoupil bohatý David Warfield a okamžitě přetváří redakci k obrazu svému. Propustí Perryho Whitea a na jeho místo nastupuje Warfieldova dcera Lacy. Ta se brzy zakouká do Clarka, samozřejmě k velké nelibosti Lois Laneové. Navíc se Supermanovu největšímu nepříteli Lexi Luthorovi s pomocí synovce Lennyho podařilo znovu uprchnout z vězení. Pomstychtivý Luthor zosnoval plán, jak se Supermana jednou provždy zbavit. Z muzea ukradl jeho vlas a poslal ho spolu s atomovou bombou ke Slunci. Tak se zrodí Nukleární muž, který se Supermanovi vyrovná v jeho síle a schopnostech. Nelítostný boj začíná. Superman však navíc bojuje s nukleárním zbrojením na Zemi.


Podobné filmy

Splašený vlak
(Runaway Train) Z aljašského vězení s maximální ostrahou uprchnou dva vězni. Naskočí na vl...
dnes 22.25
Prima Cool
Sicario: Nájemný vrah
(Sicario) Americká FBI je na stopě drogovému kartelu z Mexika. Je proto sestaven speciální...
dnes 22.30
Prima
Nevyřízený účet
(Homefront) Bývalý policista Jason Statham je po odchodu od policie přesvědčen, že malé ve...
dnes 22.35
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 3. 7. 2022 Svátek má Radomír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz