fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 1666 hlasů
film / animovaný, dobrodružný, romantický, USA, , 88 min., od 7 let
DVD od 11.5.2005 Warner, Blu-Ray od 28.3.2012 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 6.12. Sky Movies Disney HD 01.40, so. 12.12. Sky Movies Showcase HD 05.30
Sky Movies Disney HD 01.40
Sky Movies Showcase HD 05.30
Ukázka
01:16Legendární král džungle v animovaném filmu Walta Disneye.
Tarzan už jako nemluvně osiřel, když jeho rodiče zabil v džungli tygr. Poté se ho ujala gorila jménem Kala a Tarzan ve společnosti ostatních goril vyrostl v udatného a silného bojovníka. Když se však Tarzan v džungl seznámí s Jane, uvědomí si, že původem patří do lidského rodu a do Jane se zamiluje. Jenže s Jane přijel do džungle i průvodce Clayton, který má však zcela jiné úmysly.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ako dieťa som zbožňoval filmy s Tarzanom a to či už hrané alebo kreslené. Pamätám si, že ako o niečo väčšiemu decku sa mi páčil hraný film viacej, ale dnes by som povedal, že tento animovaný film je lepší a dal by som mu prednosť... Hodnotenie: 7.5/10
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Klasika. To jméno dokáže vnést strach i do srdcí těch nejotrlejších masových vrahů. Má příchuť něčeho stokrát přežvýkaného, vyprahlého, prázdného a nezničitelného. Nejhorší na ní je, že klasika je jako bumerang. Odhodíte ji spolu se seznamem povinné četby a ona se vám vrátí jako film ve chvíli, kdy to nejméně čekáte, a praští vás do hlavy. Člověk si říká, proč? Proč znovu a znovu vyprávět příběh, u kterého znají diváci předem každou zákrutu, každý šutr u cesty? Bohužel tvůrci trpí utkvělou představou, že návštěvníci kin touží vidět znovu a znovu Bídníky ve všech možných hereckých a časových mutacích, že s nimi hrůza nad Frankensteinovým monstrem pořád mává jak důchodce v tramvaji invalidním průkazem a že se třesou napětím, jestli se Romeo s Julií na konci vezmou nebo ne. Mýlí se. Výsledek je většinou stejně záživný a snadno stravitelný jako jídlo, které už absolvovalo okružní jízdu zažívacím traktem.    Jedním z hrdinů, jehož popel každou chvíli vysypávám z urny a jsou z něj... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu Tarzan

Anglický pár s malým nemluvnětem se plaví na lodi u afrických břehů. Loď ztroskotá, sice se všichni zachrání, ale záhy jsou napadeni tygrem. Rodiče umírají, miminko ukryté pod dekou zachrání gorila Kala. Odnese ho mezi členy své tlupy, dá mu jméno Tarzan a vychovává ho jako vlastního. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, a zamiluje se do profesorovy dcery Jane. Čeká ho velké rozhodnutí. Zvolí život po boku krásné Jane, nebo zůstane se svojí gorilí rodinou?


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Tarzan je bezkonkurenčně nejpopulárnějším filmovým hrdinou. Celovečerní animovaný snímek studia Walta Disneye je už osmačtyřicátým filmovým zpracováním jeho dobrodružství. Díky zkušenostem vynikajících animátorů a nejnovější technice je ovšem prvním "tarzanovským" filmem, který mohl do nejmenších detailů respektovat ducha legendární předlohy, jejímž autorem je Edgar Rice Burroughs. Samotná podstata animovaného filmu dovolila tvůrcům realizovat příběh s velkolepým rozmachem a efekty, které by byly v žánru hraného filmu zhola nemožné. Ostatně Burroughs už v roce 1936 psal svému synovi, že nejlepší filmová adaptace jeho románů by byla animovaná. Ale to by ji musel natočit někdo jako Disney. Spisovatel, jeho čtenáři a hlavně všichni diváci, se konečně dočkali.

Podobné filmy

Letadla
(Planes) Práškovací letoun s velkým srdcem a rychlými křídly Prášek sní o tom, že se zúčas...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Harry Potter a Ohnivý pohár
(Harry Potter and the Goblet of Fire) Harry Potter zahajuje svůj čtvrtý školní rok na Škol...
dnes 20.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Včelka Mája
Animovaný příběh včelky a jejích přátel
zítra 06.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 4. 12. 2020 Svátek má Barbora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz