fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1173 hlasů
film / komedie, drama, romantický, USA, , 102 min., od 11 let
Jersey Girl
Kinopremiéra v ČR 19.8.2004, DVD od 21.4.2005 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 5.2. Sky Movies Select HD 00.40
Sky Movies Select HD 00.40
Ukázka
02:26On ví co chce, ale ona to ví líp!
Olie je na vrcholu svého života i kariéry. Vede dokonalý život! Je úspěšný v práci, miluje svou krásnou a půvabnou ženu, se kterou právě čeká holčičku. Najednou se vše otočí o stoosmdesát stupňů a Olie Trinke má k dokonalému životu daleko, je nezaměstnaný a single! Olie musí změnit ve svém životě od základů vše! Po smrti manželky, se musí se svým otcem v Jersey postarat o svou nyní již šestiletou dceru. Gertie, je roztomilá, krásná holčička, která s tatíčkem krásně mává a omotává si ho kolem prstíčku, ale zůstane vždy jeho zlatíčkem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak ponajprv musim napisat, ze Kevina Smitha /Clerks 1 a 2/ nepovazujem za kultoveho rezisera. Tymto filmom tomu tak urcite nebude. Svizna americka komedia, u ktorej sa vynimocne US styl humoru priblizuje europskemu ponimaniu a da sa dokonca aj par krat dobre zasmiat. Herecky ako Liv Tyler na urovni, ba dokonca aj Jennifer Lopez sa dala zniest. Trochu vadi LEGO uces Bena Afflecka, ucast Matta Damona /Bourne Trilogia, Good Will Hunting/ som doteraz nepochopil. 57 %
Všechny komentáře k filmu 33+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Táta na plný úvazek

obrazek
Hlavní hrdina Ollie Trinke má na začátku příběhu všechno, po čem v životě toužil: skvělou práci v oboru public relations v rušném New Yorku a krásnou ženu Gertrudu, se kterou čeká narození potomka. Gertruda však zemře při porodu a Ollie zůstane sám s dcerkou Gertie. Po několika měsících vyčerpávající snahy skloubit náročnou práci s rolí otce psychicky zkolabuje a na důležité tiskové konferenci spáchá neodpustitelné faux pas. Ztratí zaměstnání a útočiště najde v domě svého otce v rodném maloměstě v New Jersey.

O sedm let později žije Ollie s dcerkou stále u svého otce. Kariéru v PR se mu vzkřísit nepodařilo _ pracuje u technických služeb, zato se však dokázal stát téměř dokonalým tátou. Z malé Gertie vyrůstá krásná a inteligentní školačka.
Setkání se zaměstnankyní místní videopůjčovny, která má velmi osobitý přístup k sexu, ukončí Ollieho sedmiletý celibát. Ale než mezi nimi stačí vzniknout něco víc, Ollie dostane nabídku vrátit se ke své někdejší práci a luxusnímu životu v New Yorku. Musí se rozhodnout, zda opustí útulný, i když nijak oslnivý svět, ve kterém již napůl zapustil kořeny a kde je jeho dcera šťastná ...O filmu

obrazek
Tvůrčí tým
Při práci na filmu Táta na plný úvazek se Kevin Smith sešel s některými ze svých tradičních spolupracovníků. Představitel hlavní role Ben Affleck se objevil v několika Smithových filmech (mj. Hledám Amy, Dogma, Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder) dávno předtím, než se stal hollywoodskou hvězdou. Ostatně, právě Smith se zasloužil o největší zlom v Affleckově kariéře, když do studia Miramax osobně zanesl scénář filmu Dobrý Will Hunting, který Ben Affleck napsal s Mattem Damonem. "S Kevinem jsem pracoval už vícekrát a je vzrušující ho pozorovat, jak si osvojuje úplně nový žánr," říká Affleck. "Rozhodně jsem chtěl být u toho. Je to, jako když si se starým kamarádem vyrazíte do úplně neznámé země."

Scott Mosier se podílel na většině dosavadních filmů Kevina Smithe jako producent a střihač a stejně tomu tak bylo i u Táty na plný úvazek. "Jsme velmi dobří přátelé," říká Mosier. "Naše osobnosti jsou trochu odlišné a tak jsme se naučili navzájem vyvažovat silnější a slabší stránky toho druhého. Ale když dojde na lámání chleba, Kevin je režisér, a je důležité, aby do filmu dostal svou vlastní vizi."

obrazek
Kevin Smith zdůrazňuje, jak je pro něj důležité pracovat s lidmi, které dobře zná - zejména když se pouští do pro něj zcela neprobádaných filmových vod: "Myslím, že je dobré pracovat s těmi, se kterými se vám dobře pracovalo v minulosti. Zní to jako klišé, ale proč měnit tým, který vyhrává?"

Naopak nováčkem v jeho týmu se stal legendární kameraman Vilmos Zsigmond (Lovec jelenů, Čarodějky z Eastwicku). Zsigmond zdůrazňuje, že jeho cílem nebylo za každou cenu upozorňovat na své umění efektními a neobvyklými záběry: "Na filmu Táta na plný úvazek jsem nepoužíval žádné zvláštní techniky," říká. "Šlo mi o to, aby kamera sloužila příběhu. Scénář byl napsán velmi citlivě, šlo v něm především o vývoj charakterů, takže v něm nebyl prostou pro kameramanskou exhibici." Kevin Smith dodává: "Vilmos je mistr světla a díky němu film na plátně vypadá opravdu nádherně. Rád bych si za to připsal zásluhu, ale skutečně je to všechno jeho práce. Dokázal scénář povznést na úplně novou úroveň."

O scénaři
<>Obrázek nenalezen<> Režisér Kevin Smith proslul především jako tvůrce hrubozrnnějších komedií, propojených dvojicí postav jménem Jay a Mlčenlivý Bob. Tito dva novodobí nomádi se poprvé objevili v jeho Flákačích (1995). Snímek Táta na plný úvazek ale ve filmografii Kevina Smithe znamená výrazný obrat. "Od mých předchozích filmů se liší už tím, že není o dvou chlápcích, kteří někde posedávají a klábosí o komiksech. Je to velice lidský příběh," říká Smith.

Inspiraci pro scénář Táty na plný úvazek Smith čerpal z vlastního života. Coby otec tehdy dvouměsíční dcery se jednoho dne roku 1999 vrátil domů z práce (psal kreslený seriál pro televizní stanici ABC) a pozoroval manželku, jak ukládá malou Harley ke spaní. "Tvořily neuvěřitelnou dvojici: moje žena Jen, která tak přirozeně splynula s úlohou matky, a Harley, tak čistá a dokonalá. A kdo jsem byl já? Chlap, který přišel domů na konci dne. Pouhý turista," vzpomíná Smith. "V tu chvíli jsem se rozhodl, že můj profesionální život musí jít na čas stranou a že se budu snažit být mnohem víc se svou rodinou. Když pak moje žena zhasla v dětském pokoji, napadla mě mrazivá myšlenka: kdyby Jen při porodu zemřela a Harley přežila, neměl bych takhle na vybranou. Jak bych si poradil se ztrátou jedné, když bych přitom musel vychovávat druhou?

obrazek
Ten večer jsem sedl ke stolu a dvě hodiny nepřetržitě psal. Výsledkem bylo padesát stránek, které se staly východiskem budoucího příběhu. Táta na plný úvazek určitě není můj nejoriginálnější nebo nejvtipnější film. Není ani nejkontroverznější nebo nejchytřejší. Ale je ze všech nejosobnější."

Těch padesát stránek nechal Kevin Smith dva roky ležet v šuplíku. Světlo světa znovu spatřily až poté, co ho Ben Affleck začal přesvědčovat, aby pro něj znovu napsal příběh podobný jejich společnému filmu z roku 1997, romantické komedii Hledám Amy. Smith mu tedy poslal svůj námět a Affleck ihned odpověděl: "Dopiš to, tohle musíme natočit." Hlavní role Ollieho od té chvíle byla psána Benu Affleckovi přímo na tělo a v lednu 2002 Kevin Smith dokončil první verzi scénáře.

O natáčení

obrazek
Film Táta na plný úvazek se natáčel převážně ve městě Paulsboro ve státě New Jersey a ve Philadelphii. Scott Mosier o výběru těchto lokací říká: "Film se převážně odehrává ve městě, kde Kevin vyrůstal - v Highlands v New Jersey - a ve scénáři bylo toto umístění velmi důležité. Ale museli jsme hodně točit také v New Yorku, takže jsme se museli rozhodovat s ohledem na rozpočet filmu. Ve Philadelphii byla možnost najmout si místní technické štáby, využít tamější studia i vybavení. Ale stačilo přejet most Benjamina Franklina a za pět minut jsme byli na venkově v New Jersey."
Ve Smithově rodném městečku Highlands se ale nicméně natáčelo také, stejně jako v New Yorku.

O postavách

Ollie Trinke
Ben Affleck ve filmu ztělesnil muže, který během příběhu projde neuvěřitelnou emocionální proměnou. "Když se Ollie zamiloval do Gertrudy, jeho priority se přesunuly trochu blíž směrem k rodině," vysvětluje herec. "Ale pořád se orientoval hlavně na práci, většinu času trávil s lidmi z public relations a hudebního průmyslu a neuvědomoval si dvojsečnost své práce. Na jednu stranu je to ohromná zábava, je to atraktivní a sexy, ale na straně druhé jde o prostředí, které nemá vůbec nic společného se skutečným světem. Teprve vztah, který naváže se svou dcerou, mu pomůže přehodnotit jeho život. Jde o velmi tradiční filmové téma, které tvůrce přitahuje stále znovu a znovu."

Maya
Liv Tylerová si zahrála ženu, do které se Ollie zamiluje sedm let po smrti své manželky. "Jako pro herečku to pro mě byla neuvěřitelná zkušenost," říká. "Na takovouhle roli pro ženu člověk narazí málokdy. Maya je vtipná, neuvěřitelně inteligentní a přitom citlivá a ženská. Je naprosto nezávislá a velmi silná. Převtělit se před kamerou do takovéhle osobnosti pro mě bylo skutečným potěšením." O neobvyklém vztahu, který Maya naváže s Olliem, Liv Tylerová poznamenává: "Myslím, že Maya se snaží Olliemu ukázat, že nový život, který si vybudoval v New Jersey, je naprosto v pořádku, a že splnění jeho snů o návratu do New Yorku by pro něj nemuselo být zrovna to nejlepší. Cítí se s ním bezpečně a chce mu pomáhat."
S Benem Affleckem si Liv Tylerová zahrála už ve filmu Armageddon, tentokrát ale šlo o podstatně odlišnou hereckou zkušenost. "Bylo skvělé, že už jsme se znali z dřívějška a rozuměli si. Tentokrát jsme se dostali jeden k druhému ještě mnohem blíž," říká Tylerová a dodává: "Mezi všemi herci, se kterými jsem pracovala, Ben skutečně vyčnívá. Je to dobrý posluchač, reagujeme jeden na druhého, takže si můžeme s jednotlivými situacemi hrát a třeba i improvizovat. Je nesmírně velkorysý. Opravdu mu věřím."
Affleck dodává: "Liv je ve filmu skvělá a při práci s ní se člověk cítí pohodlně a uvolněně. Protože se už nějakou dobu známe, museli jsme zapomenout na naše přátelství a před kamerou vytvářet od začátku úplně odlišný vztah."

Gertie
Po představitelce Ollieho dcerky tvůrci pátrali prostřednictvím rozsáhlý konkursů po celých Spojených státech. Scott Mosier vysvětluje: "Na doporučení studia Miramax jsme si najali Avy Kaufmanovou, která hledala dětské herce například pro Šestý smysl a další filmy s výraznými dětskými postavami. Jezdila po celé zemi, viděla stovky a stovky dětí a Kevin a já jsme se pak dívali na ty, které vybrala. Raquel jsme si vyhlédli už velmi záhy. Byla přesně taková, jakou jsme si ji v duchu představovali." Kevin Smith dodává: "Nechtěl jsem holčičku, která by byla takové to "roztomilé zlatíčko". Chtěl jsem něco přirozenějšího. Raquel byla jako nevybroušený drahokam. A rozhodně nebylo na škodu, že se tak výrazně podobá Jennifer Lopezové a dokonce trochu i Benovi. Kdyby ti dva spolu měli dítě, vypadalo by jako ona. A především jsem si Raquel vybral proto, že to nebylo typicky hollywoodské dítě. Její herecký výkon je tak přesvědčivý, jako byste natočili skutečný život nějakého skutečného dítěte."
Devítileté Raquel se účinkováním v Tátovi na plný úvazek splnil velký sen. "Natáčení mě fakt bavilo," říká. "Je skvělé točit s velkými hvězdami a Kevin je nejhodnější režisér. Je s ním legrace a když jsem udělala něco, co jsem neměla, vůbec mi nenadával.
"Nikdy jsem nehrál ve filmu, který by tak silně závisel na dětském herci," říká Ben Affleck. "Je to zajímavé, já sám jsem jako dítě taky hrál a odnesl jsem si z toho lepší i horší vzpomínky. Takže částečně jsem si opravdu připadal jako její táta, chtěl jsem ji chránit a udělat jí alespoň nějakou reálnou představu o tom, co vlastně vytváříme."

Bart Trinke
Komediální herec George Carlin si díky roli Ollieho otce vyzkoušel poněkud odlišnou polohu, než na jakou byl dosud zvyklý - vážnější a dramatičtější. "Ve vztahu mezi Olliem a Bartem se vzájemná láska skrývá pod spoustou hravého pošťuchování a siláckých gest," říká Carlin, který si užíval především scény se svou filmovou vnučkovou: "Je dost užvaněná, v dobrém slova smyslu. Na svůj věk je velice chytrá a stále plná energie.
Pro George Carlina byl Táta na plný úvazek už třetím filmem pod režijním vedením Kevina Smithe (předtím se objevil ve snímcích Dogma a Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder). "Je to jediný případ, kdy jsem pracoval s tímtéž režisérem vícekrát, a cítím se s ním velice dobře," poznamenává Carlin. "Napsal tu roli, abych tak řekl, jak mi zobák narost, a v kůži Barta Trinkeho jsem se cítil skutečně jako ve své vlastní."

Gertruda
Skutečná životní partnerka Bena Afflecka si ve filmu zahrála jeho první ženu, která hned na začátku příběhu zemře. Jennifer Lopezová přistoupila do týmu poté, co jí Affleck dal přečíst scénář, a velmi si cenila příležitosti pracovat s Kevinem Smithem. "Kevin dokáže zachytit skutečný život velmi zvláštním, přesvědčivým způsobem. Navíc, role, kterou hraju, pro mě znamenala možnost zahrát si trochu jiný typ postavy než obvykle," říká Lopezová.

Will Smith
Ve filmu si zahrál menší roli skutečné celebrity, kterou Ollie Trinke na významné tiskové konferenci urazí a zaplatí za to svou kariérou. V první verzi scénáře se tato scéna měla odehrávat v polovině 80. let a pro roli uražené celebrity tvůrci počítali s Brucem Willisem. "Will Smith se v příběhu objevil jako náhradník, protože Bruce Willis nám vůbec neodpověděl," říká Kevin Smith. "Asi mu to nepřipadalo moc vtipné."

O hercích

Ben Affleck
obrazek Narodil se 15.8.1972 v Berkeley, vyrůstal v Massachusetts. Herec, jehož hollywoodskou kariéru naplno odstartoval snímek Dobrý Will Hunting (1997). Je velmi zaměstnávaným hercem, takřka současně s filmem Nejhorší obavy dokončil snímek Changing Lanex, kde byl jeho partnerem Samuel L. Jackson a film režiséra Martina Bresta Gigli s partnerkou Jenifer Lopezovou. Hrál už jako dítě v roce 1984 v TV snímku Plavba lodí Mimi a v letech 1993-94 získal jednu z hlavních rolí v TV seriálu Proti srsti. V roce 2000, Affleck založil s Mattem Damonem, Chrisem Moorem a Seanem Baileym společnost LivePlanet,Inc.

Liv Tylerová
obrazek Narozena roku 1977. Je dcerou rockového zpěváka a hudebníka ze skupiny Aerosmith, Stevena Tylera. Původem newyorčanka strávila dětství v zákulisí koncertních sálů, protože její matka byla manažerkou nejrůznějších hudebních skupin. Že jejím pravým otcem není rocker Todd Rundgren, ale Tyler se dozvěděla až v devíti letech. Prosadila se jako manekýnka, proslavila se když si ji otec vybral do klipu své skupiny Aerosmith.

Jennifer Lopezová
obrazek Přestože se narodila v New Yorku (roku 1970), v začátcích kariéry musela překonávat rasové stereotypy spojené s jejím portorikánským původem. Debutovala ve filmu My Family. Výrazně na sebe upozornila díky kriminální komedii Zakázané ovoce (1998), v níž si zahrála po boku George Clooneyho. Propůjčila svůj hlas také postavě Azteky v animovaném filmu Antz - MravenecZ. V lednu 2001 se Lopez stala první ženou v historii, která měla v jednom týdnu první místo ve filmových i hudebních hitparádách. Postaral se o to snímek Svatby podle Mary a album J.Lo. Jako zpěvačka debutovala v roce 1999 albem On the 6, kterého se na celém světě prodalo více než sedm miliónů kusů a které získalo dvě ceny Grammy. Hit If You Had My Love se držel pět týdnů v čele hitparád. Jejího druhého alba J.Lo se jen v prvních týdnech prodalo přes dva milióny kusů.

Jason Biggs
obrazek Narodil se v New Jersey - Hasbrouck Heights, a začal s herectvím již jako pětiletý, hrál v reklamách a působil též v modelingu. Ve 13 letech se objevil na Broadwayi v kritikou oceněné hře Conversation with my father.
V létě 1999 dostal tento poměrně neznámý herec roli v prvním díle divácky veleúspěšné komedie Prci, prci, prcičky a stal se rázem hollywoodskou hvězdou a jedním z nejžádanějších představitelů. Za postavu ve filmu Prci, prci, prcičky byl Biggs dvakrát nominován na MTV Movie Awards (jako nejlepší herec v komedii a jako nejnadějnější začínající herec), dále byl odměněn cenou Blockbuster Award a Movieline Magazine Award.
V roce 2002 hrál Biggs spolu s Kathleen Turnerovou a Alicií Silverstoneovou na Broadwayi v divadelní verzi The Graduate.

O tvůrci

Kevin Smith
obrazek Narodil se v roce 1970 a vyrostl v New Jersey, což hrdě zdůrazňuje téměř v každém ze svých filmů. Svůj první film, Mladí muži za pultem (1994), natočil v obchodě, kde přes den pracoval. Natáčet směl pouze v noci, když byl obchod zavřený. Snímek získal velké uznání na festivalu nezávislých filmů v Sundance a díky tomu mohl Smith realizovat další film, Flákači (1995). Následovala poněkud neobvyklá romantická komedie Hledám Amy (1997), v níž se hlavní hrdina zamiluje do lesbičky, ... Kevin Smith pracuje také pro televizi a je autorem scénářů ke komiksům (mj. Daredevil).

Podobné filmy

Návrat do budoucnosti III
(Back to the Future, Part III) Tentokrát putuje Marty s pomocí doktora Browna a stroje čas...
dnes 16.20
Prima
Malí uličníci
(The Little Rascals) Parta kluků se společně zavázala, že si nikdy nic nezačnou s žádnou h...
dnes 16.40
Nova Cinema
Greenland: Poslední úkryt
(Greenland) Gerard Butler s manželkou a malým synem se vydávají na útěk před obrovskou kom...
dnes 17.00
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 28. 1. 2023 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz