fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

61% 13 hlasů
film / drama, Česká republika,

Režie:
Herci: , , ,

Co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Televizní adaptace úspěšné literární předlohy Simony Monyové.
Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže mladého lékaře, pětatřicetiletého jedináčka, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova matka Alžběta, která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by měla svého syna takto ztratit a dělit se o něj s jeho manželkou. Současně si Alžběta začíná uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k synovi Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchýní o jejího syna a svého manžela. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Televizním snímkem dle předlohy nedávno tragicky zemřelé Simony Monyové byly zcela určitě nadšeny mnohé ženy feministického a „protitchýňovského“ smýšlení a ty, kterým byl tento příběh nahrávkou na smeč a které mohou se svými souputnicemi vrhat oheň a síru na celý mužský druh a jejich matky. Údajně příběh ze života. Myslím, že život s tchyní může být nepříjemný, ale tady tvůrci myslím až příliš tlačili na pilu a některé „vypjaté“ scény na mne začínaly působit spíše směšně a pokud by autoři zatlačili ještě o málo víc, mohl film sklouznout do povedené parodie. Když k tomu všemu připočtu , dle mého velice neodborného názoru, ne nijak oslnivé herecké výkony, (snad jen „tchýně“ paní Švormové snese lepší hodnocení), v jejichž projevech je až příliš afektu, nemůžu tento výtvor hodnotit lépe než jednou hvězdou.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPodobné filmy

Babe
(The Babe) Film vypráví příběh jednoho z nejlepších hráčů baseballu všech dob. Sedmiletý G...
dnes 04.55
Nova Cinema
Dům na pláži
(The Beach House) Cara právě přišla o místo v reklamní agentuře v Chicagu a vrací se na žá...
dnes 08.55
Nova Cinema
V srdci moře
(In the Heart of the Sea) V zimě 1820 napadl velrybářskou loď Essex z Nové Anglie naprosto...
dnes 10.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 30. 1. 2023 Svátek má Robin
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz