fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 375 hlasů
film / komedie, drama, USA, , 88 min.
The TV Set
DVD od 21.7.2008 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24A každé jaro je natočeno malé procento z nich. Zbytek nikdy neuvidí světlo světa. Mike Klein pracuje už několik let v televizní společnosti a zdá se, že se na něj konečně usmálo štěstí. Jenže problémy na sebe nenechají dlouho čekat.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zrcadlo absurdnímu způsobu produkce seriálů pro americkou televizi. Myslím, že se Jake Kasdan při psaní scénáře ani moc nemusel tlačit do komedie, protože ta je to sama o sobě. A jestli se vám to bude zdát dohnané do parodie, stačí si poslechnout pár epizod The Movie Crypt nebo Post Mortemu, abyste uvěřili, že takhle to vážně funguje. Skvělý a skvěle obsazený film.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Televizní hrátky

Jedním z kultovních filmů 90. let je Altmanova satira na Hollywood, nazvaná Hráč (1992). Jejím hrdinou je paranoidní vedoucí pracovník filmového studia, jenž vezme právo do vlastních rukou, když se cítí ohrožen, a nikoli vlastním přičiněním se dočká pracovního úspěchu. O podobně černohumorný pohled do televizního zákulisí se ve svém autorském snímku Televizní hrátky (2006) pokusil režisér Jake Kasdan (nar. 1974), syn známého hollywoodského tvůrce Lawrence Kasdana (např. Velké rozčarování, Silverado, Náhodný turista, Grand Canyon). Na postavě televizního scenáristy Mikea Kleina (David Duchovny), který napíše velice osobní scénář a doufá, že se stane základem úspěšného seriálu, ukazuje dlouhý a laikovi často jen těžko pochopitelný proces vzniku pilotního snímku případného seriálu. Proces, do něhož mluví spousta lidí, kromě scenáristy. Samozřejmě že Klein, který se potřebuje drápkem zachytit, jen bezmocně přihlíží, jak se jeho hýčkané dítě postupně mění tak, aby splňovalo kritéria dobré zábavy. Ten tam je původní název, Kleinem navržený herec neodpovídá představě studia o hlavním hrdinovi a je nahražen bezbarvým komikem, mizí hlavní dějová linie ve prospěch prvoplánové legrace apod. Výsledný pilotní snímek je sice výsměchem původní koncepce, ale studio i diváci jsou spokojeni... Televizní hrátky si nečiní nárok být podobnou klasikou jako zmíněný Altmanův Hráč, ale jeho trefná sžíravost si se svým vzorem nezadá. Vedle stále populárnějšího Davida Duchovnyho se v hlavních rolích objevují např. Sigourney Weaverová jako nekompromisní programová šéfka studia (mimochodem, její otec tuto funkci skutečně vykonával u NBC) či velšský herec Ioan Gruffudd jako čerstvá posila studia z BBC.


Podobné filmy

Robinsonovi
(Meet the Robinsons) Sirotek Lewis je geniální chlapec, a tak trochu malý vědec, který neu...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Princezna a písař
Ona má svou hlavu a on má svůj plán, jenže teď musí spoléhat jeden na druhého! Dobrodružná...
dnes 20.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Co by kdyby
(This Is Where I Leave You) Judd právě zjistil, že mu žena zahýbá s nejlepším přítelem a š...
dnes 21.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 3. 7. 2020 Svátek má Radomír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz