fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 1346 hlasů
film / drama, USA, , 129 min., od 11 let
Men of Honor
DVD od 1.1.2006

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:06Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej!
Nadaný leč chudý černošský mladík z amerického jihu neměl v roce 1943 příliš na vybranou. Jako dobrovolník vstoupil do armády, ale jeho sen o službě u amerického námořnictva se na každém kroku střetával s netajeným rasismem. Jako první černoch se sice dostal do elitní školy pro potápěče záchranáře, nicméně ani jeho velitel Billy Sunday, známý drsňák, ale v jádru správný chlap, z Carlovy přítomnosti v jednotce nebyl vůbec nadšený a dával mu pořádně zabrat. Osudy těchto dvou vojáků každým coulem se pak několikrát osudově proťaly a z rivality se začalo postupně rodit vzácné přátelství.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dalsia nudna americka sucharina, len taky povrchny vyvar bez zapamataniahodneho momentu. 20 %
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ten nejlepší

obrazek
Nadaný, ale chudý černošský mladík Carl Brashear vyrůstá na farmě svého otce v Kentucky. Píše se rok 1943 a on před sebou nemá příliš mnoho nadějných vyhlídek. Než aby zůstal na farměa žil jako jeho otec, rozhodne se dobrovolně narukovat do k námořnictvu americké armády. Je přidělen do lodní kuchyně na záchranné lodi USS Hoist, kde jeho sen o službě v americké armádě naráží na každém kroku na otevřené projevy rasismu. Inspirován odvahou potápěče Billyho Sundaye, rozhodne se stát prvním černošským potápěčem a záchranářem ve službách americké armády. Navzdory projevům rasismu se mu nakonec podaří uspět a je přijat do elitní školy pro potápěče a záchranáře v Bayonne v New Jersey, kam nastoupí jako první důstojník druhé třídy. Už od počátku je však nucen potýkat se s řadou problémů. Zjistí, že hlavním instruktorem je Billy Sunday, který od velitele školy dostal příkaz zajistit, aby Brashear selhal a musel školu opustit.
obrazek
Klade na něj proto stále větší nároky, pokouší se ho zviklat a donutit k odchodu téměř vražedným přetěžováním. Otec však Carlovi před odchodem z domova řekl: "Syn farmáře z Kentucky odešel z domova za lepším životem. "Nikdy se nevzdávej ... buď nejlepší." Carl si ta slova vzal k srdci a rozhodl se bojovat a uspět navzdory všem překážkám. Své studijní nedostatky, zaviněné tím, že v sedmé třídě musel odejít ze školy, aby pomohl otci s farmou, se snaží dohnat s pomocí své budoucí manželky Jo, ctižádostivé doktorky, která na zkrácený pracovní úvazek vypomáhá v Harlemu ve veřejné knihovně. Situace se vyhrotí, když jeden ze školních ponorů změní v drama a Carl s nasazením života zachrání spolužáka, kterého v kritické situaci zbaběle opustil jeho partner. Kvůli rasistickému veliteli školy sice medaili za hrdinství dostane místo Carla student, který situaci nezvládl a tváří v tvář nebezpečí utekl, ale Carlovo postavení se přece jen mění. Začíná ho respektovat nejen Sunday, drsňák, ale v jádru správný chlap, ale také někteří jeho kolegové.
obrazek
Po řadě dalších překážek se nakonec Carlu Brashearovi podaří školu úspěšně zvládnout. Zatímco se mu daří postupovat v kariéře potápěče a záchranáře vzhůru, Billy Sunday se dostává do potíží s alkoholem a je nakonec degradován. Znovu se ti dva setkají, když se Carl sice stane hrdinou při záchraně ztracené atomové bomby, ale je přitom zraněn a přijde o levou nohu, kterou musejí lékaři amputovat. Carla čeká další osudový boj s námořnictvem, tentokrát proto, aby se mohl vrátit do plné aktivní služby a naplnit svůj sen o kariéře záchranáře. To je chvíle, kdy si s Billym Sundayem vzájemně podají pomocnou ruku a jeden druhému pomohu v těžké životní zkoušce.


Podobné filmy

Mít někoho do deště
Petr Čepek a Lukáš Bech v příběhu o tom, jak důležité je pochopení blízkého člověka (1985)...
dnes 13.50
ČT1
Knoflíková válka
(War of the Buttons) V jihozápadním Irsku jsou dvě malebné vesničky, Carrickdowse a Ballyd...
dnes 14.00
Nova Cinema
Globální kolaps
(Global Meltdown) Když ve středním Pacifiku dojde k zemětřesení, nastává katastrofa obrovs...
dnes 20.15
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 18. 6. 2021 Svátek má Milan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz