fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

60% 1492 hlasů
film / komedie, drama, fantasy, romantický, USA/Německo, , 113 min., od 10 let
Shallow Hal
Kinopremiéra v ČR 30.5.2002, DVD od 31.12.2002 b, Blu-Ray od 25.1.2012 Bontonfilm

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:59Bláznivá komedie o velké lásce a mladíkovi, který měl vinou malého kouzla schopnost vidět krásu ženy podle toho jakou mají povahu.
Hal je pěkně povrchní blbec. Na smrtelné posteli slíbil svému tátovi, že bude randit jen s opravdu dokonale krásnejma a mladejma kočkama a to dodržuje. Co si vlastně o sobě myslí? Sam není nic moc a bude si takhle vybírat. Až v pozdějším věku, jednoho podivného dne, zůstane Hal viset ve výtahu a sám osud na něj sešle prostředníka k procitnuti. Tento guru mu naznačí, že opravdová krása není často na první pohled vidět. Zhypnotizuje ho a Hal, který si před tím do kapsy lhal, začne vidět i vnitřní krásu ženy a začnou se mu líbit i dívky - řekněme - barokních tvarů. Prostě se zamiluje do šíleně tlusté Rosemary.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Rád na tuto komedii vzpomínám i proto, že šlo o první titulkovanou komedii na kterou jsem ve své době zašel do kina. Samotná myšlenka a její zpracování je vcelku kvalitně odvedeno, co se béčkových komedií týče. Milovníci áčkových kvalit nechť hledají trochu jinde. 65%
Všechny komentáře k filmu 26+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Těžce zamilován

obrazek
Když měl Hal Larson devět let dostal od svého umírajícího otce tři rady do života. Nebyly sice takové jaké by člověk čekal od reverenda, ale Hal se jimi přesto rozhodl řídit. Podle těchto rad neměl být průměrný, neměl by se oženit z lásky a měl by chodit jen s těmi největšími krasavicemi. Jako dospělý se o to snaží, ovšem s pramalým úspěchem. Odmítá ho dokonce i jeho pohledná sousedka Joy. Když jednoho dne náhodou uvízne ve výtahu se známým televizním psychologem Tonym Robbinsem, svěří se mu svými neúspěchy u žen. Tony mu poradí, aby u žen hledal spíše krásu ducha než těla a pak, aby mu pomohl, drobným kouzlem mu umožní vidět fyzickou krásu ženy podle toho jakou mají povahu. A když pak cestou z práce potká krásnou dívku, nestačí se divit nadšení, které u dívky vyvolá jeho žádost o telefonní číslo. Totéž se opakuje večer na diskotéce, když požádá o tanec další krásku. Netuší, že tam, kde on vidí krásu, vidí ostatní tlustou nemotornou holku.
obrazek
Další den zahlédne půvabnou křehkou blondýnku, která je tak krásná, že neodolá a sleduje ji do obchodu, kde si dívka prohlíží ty největší velikosti oblečení. Pozve ji na kafe, kde překvapeně sleduje jak si dívka objedná pořádnou porci jídla a bez potíží ji spořádá. Dozví se od ní, že se jmenuje Rosemary, že dělá v nemocnici jako dobrovolná ošetřovatelka a chystá se do mírových sborů. Halovy lichotky na její krásu ji však uvádějí do rozpaků. Až před restaurací Hal zjistí, že dívka je dcerou Steva Shanahana, ředitele společnosti, pro kterou on sám pracuje. Jeho kamarádi jsou v šoku, když jim svou lásku představí a kolegové v práci jsou zhnusení, protože jsou přesvědčeni, že si s ní Hal začal jen kvůli povýšení. Hal však nedůvěřivého otce skutečně přesvědčí o svých citech a tak dosáhne toho, že ho pan Shanahan nejen nevyhodí, ale dokonce si poslechne některé jeho návrhy, pozve ho na zasedání správní rady a dokonce ho povýší. Zamilovaný Hal si s Rosemary vyjede na kanoi a vydají se na koupaliště, kde Rosemary při skoku do vody způsobí malou tsunami a nakonec se u něj v bytě pomilují.
obrazek
Jeho kamarád Maurucio mezitím vyhledá Tonyho Robbinse a vyzví od něj slova, kterými se Halovi vrátí normální vnímání ženské krásy. Bohužel mu je do telefonu řekne právě, když je Hal s Rosemary na večeři. Kouzlo je zlomeno a Hal je zmatený, protože většinu dívek a žen vidí najednou jinak a než se stačí vrátit ke k Rosemary a zděsit se podruhé, kamarád ho dovleče pryč a vysvětlí mu co se stalo. Hal se zlobí a vyčítá příteli, že mu zničil život. Jako očarovaný byl šťastný. Marně hledá Robbinse, aby kouzlo obnovil a marně také telefonuje Rosemary, která s ním po posledních událostech nechce mluvit. Jenže Hal není z těch, kteří by se vzdali.


O filmu

obrazek
Bratři Farrelyovi (Já, mé druhé já a Irena, Něco na té Mary je) natočili srandovní filmovou hříčku, která zesměšňuje povrchní a stereotypní pohled na ženskou krásu a zábavně pohlíží na nesmyslný kult hollywoodských plastikových anorektiček. Perfektně vybraný Jack Black (např. Šakal, Mars útočí) jako zástupce povrchních chlapů a aristokratická krasavice Gwyneth Paltrow (Zamilovaný Shakespeare, Emma), která se převlékla za "tlušťošku", čímž se jí povedlo ještě více upozornit na svou krásu a uplatnit smysl pro humor, rozjíždějí bláznivou komedii, ve které jde samozřejmě hlavně o lásku.

O natáčení

obrazek
Bratři Farrellyové dlouho tvrdili, že se za jejich odvážnými kinematografickými šprýmy skrývají srdce a postavy, kterým diváci fandí. "Aby naše filmy byly úspěšné, musí divákům záležet na postavách," tvrdí Peter Farrelly. "Chcete aby Ben Stiller hrál spolu s Cameron Diazovou ve filmu "Něco na té Mary je", a pro schizofrenického policajta, kterého hraje Jim Carrey aby našel cestu k srdci Renée Zellwegerové ve filmu" Já, mé druhé já a Irena." Jistě, diváci se smějí, odcházejí z filmů bratrů Farrellyových a cítí se dobře. Ve svém dalším filmu, "Těžce zamilován" Farrellyové rozdmychali emoce. Film obsahuje vizuální a verbální humor, který diváci očekávají od komedie bratrů Farrellyových, ale u tohoto nekonvenčního milostného příběhu , se filmařské duo chtělo soustředit na srdce stejně tak jako na legraci. "Ve filmu je spousta legrace, ale není to jenom o legraci," vysvětluje Peter Farrelly. "Ve skutečnosti je to příběh o muži, který hledá svou duši a uvědomuje si, na čem doopravdy záleží."
obrazek
Bobby Farrelly souhlasí s tím, že film Těžce zamilován představuje nový způsob režie jak pro něj tak i pro jeho bratra. "Peter vždycky říkal, ještě jsme nenatočili svůj nejlepší film, protože zatím jsme lidi rozesmáli, zatím jsme je zároveň nerozplakali. Těžcč zamilován je náš nejcitovější film." Bradley Thomas, jejich dlouhodobý produkční partner dodává: "Myslím, že Těžce zamilován je pro Petera a pro Bobbyho důležitý film. Jejich vtipy jsou stejně tak veselé jako jindy, ale tentokrát je v nich něco navíc. Za příběhem se skrývá poselství o objevení vnitřní krásy. Tento film je jako staromódní milostný příběh a vztah mezi Halem a Rosemary je skutečnou páteří celého filmu." Cílem Halovy touhy není půvabná a hezoučká Rosemary, ale 150 kilová žena.Tento předpoklad by mohl snadno vést k tomu, co Peter Fallery nazývá "filmařským vtipem o tlustých." Peter a Bobby byli ale velmi opatrní, aby se vyhnuli jakémukoli hanlivému vnímání. "Těžce zamilován" je film o vnitřní kráse," zdůrazňuje Peter.
obrazek
"Jde o to, že na slupce vlastně nezáleží. Důležité je dostat se k srdci někoho." dodává Gwyneth Paltrowová, která hraje Rosemary. "Poselství tohoto filmu je velmi pozitivní a nadějné." Těžce zamilován je směsice srdce, smíchu a citů z mysli Seana Moynihana, penzionovaného propagačního pracovníka - počítačového softwaru - který okouzlil bratry Farrellyovy několika svými humornými dopisy. Peter a Bobby se při jejich čtení tolik nasmáli, že ho přiměli k tomu, aby se dal na scénáristickou kariéru. Moynihan přišel se scénářem nazvaným "Eye of the Beholder," o muži, který se učí vidět vnitřní krásu. Farrellyovi vypracovali s Moynihanem scénář. Za několik let a po několika konceptech byl napsán scénář s názvem Těžce zamilován. Obsazení role Rosemary, půvabně štíhlé bohyně (v Halových očích) oplývající vnitřní krásou, bylo překvapivě snadné: Farrellyové psali roli Rosemary s myšlenkou na Gwyneth Paltrowovou - a ona okamžitě s jejich nabídkou souhlasila.
obrazek
"Peter a Bobby vždycky hledají herečku, která hraje přirozeně," poznamenává Bradley Thomas. "Nevybírají si takzvané komické herce." Farrellyové říkají, že Paltrowová dává roli víc než přirozenost. "Gwyneth má kvality, které jsou nad veškerou krásu," říká Bobby Farrelly. "Má éterickou krásu a zář, které se nedá naučit. Rozzáří se když se usmívá, vypadá šťastně a zamilovaně. To je přesně to co jsme potřebovali pro roli Rosemary." Práce s Farrellyovými poskytla Paltrowové možnost uplatnit různé stránky jejího mnohostranného talentu. Těžce zamilován byl odklon od typů rolí, kterými se nejvíce proslavila. "Zamilovaný Shakespeare" a "Emma." "Napadlo mě, že bude velmi zábavné pracovat s Peterem a Bobbym a odchýlit se od toho, co ode mě lidé očekávají," říká. "Byla to úžasná pauza od korzetů, pláče a přízvuků, které byly obrovskou součástí mé kariéry." Paltrowová také uvítala fyzickou náročnost této role. Paltrowová musela podstoupit 4 hodinový proces v maskérně, k tomu, aby mohla točit sekvence, ve kterých Rosemary váží 150 kg. Filmaři a supervizor zvláštních efektů, Tony Gardner chtěli, aby byla k poznání pod nánosy pěnové hmoty a v paruce. Zejména jim šlo o to, aby Rosemary vypadala věrohodně a aby si z ní lidé nedělali legraci.
V průběhu maskérských testů, se Paltrowová rozhodla že vyzkouší kostým v jednom new yorském hotelu. Byla to cenná zkušenost, která vyvolala kritiku a jisté pochybnosti. "Chtěla jsem vyzkoušet, jak bude kostým působit, proto jsem si ho oblékla v hotelovém baru," říká Paltrowová. "Okamžitě jsem si uvědomila, že nepoutám ničí pozornost, že se za mnou nikdo ani neohlédne. Nikdo netoužil po tom navázat se mnou kontakt. Byla to vážná, velmi smutná a alarmující zkušenost." Filmaři uvažovali o obsazení mužské titulní role. Původně přemýšleli o současných nejžádanějších hercích, ale brzy si uvědomili, že by diváci jen ztěží odpustili pohlednému muži neustálé sukničkářství. Napadlo nás, že by to měl být spíš "průměrný" typ. Farrellyové a Bradley Thomas spatřovali přesně takový typ v Jacku Blackovi, v jeho úspěšné komedii "High Fidelity." Nabídli Blackovi roli bez kamerových zkoušek. Ale Black byl tak nervózní z toho, že by měl hrát hlavní roli ve filmu, který režíruje slavné režisérské duo, že trval na konkurzu. Nakonec ho přesvědčili, že se konkurz nekonal, ale jeho obavy nebyly rozptýleny.

Podle Petera Farrellyho, měl Black před Gwyneth Paltrowovou, krásnou oskarovou herečkou, která hrála v mnoha velkofilmech, obrovskou trému. "Nejen, že jsem předtím nehrál žádnou hlavní roli," říká Jack Black," ale nikdy jsem nehrál romantickou roli. Věděl jsem, že role Hala bude doopravdy náročná." Překvapivě, Farrellyové byli nadšeni Blackovou počáteční nervozitou, protože v příběhu, Hal, průměrný muž, který se neúspěšně dvořil krásným ženám, je v rozpacích nad tím co vnímá jako Rosemaryinu krásu." Ale rozpaky, které Black prožíval, brzy zmizely. Jakmile natáčení začalo, oba dva herci se spřátelili. Paltrowová dokonce zpívala s Blackem, výborným hudebníkem a zpěvákem skupiny Tenacious D, několik duet. Jason Alexander hraje roli Halova nejlepšího kamaráda Mauricia. Alexander, původně režisér, ocenil slabůstky své postavy, stejně tak jako příležitost pozorovat Farrellyovy v akci. "Líbilo se mi jak Peter a Bobby pracovali," říká Alexander. Někteří režiséři provádějí změny mezi záběry, ale Peter a Bobby mění děj v průběhu záběrů. Nikdy jste nevěděli, co se bude dít a pořád jste byli ve střehu."

V příběhu má také důležitou roli Halův přítel Walt, pohodář, který bere věci tak jak přijdou, včetně toho, že má rozštěp páteře, vrozenou vadu, díky které, chodí neustále po čtyřech. Obsazení neprofesionálů do důležitých vedlejších rolí (jako obsazení učitele Michaela Bowmana do role duševně labilního číšníka - albína, ve filmu "Já, mé druhé Já a Irena") patří k tradici bratrů Farrellyových. Ve filmu Těžce zamilován napsali roli Walta pro vedoucího pracovníka IBM Rene Kirbyho. Farrellyové se seznámili s Kirbym při natáčení "Já, mé druhé já a Irena." Jednou večer jsme byli v baru a najednou mi někdo ťuknul do holeně." Vzpomíná Peter Farrelly. "Podíval jsem se dolů a kolem nás lezl Rene Kirby po čtyřech. Řekl jsem si: co to má sakra znamenat?" Peter pozval Kirbyho na pivo a dozvěděl se, že Kirby má vrozený rozštěp páteře. Ale rodiče mu nedovolili, aby jezdil na vozíku, nebo aby chodil o berlích, tak Kirby chodí po čtyřech - je to zřejmě jediný člověk na světě, který se pohybuje tímto způsobem - a díky tomu má vypracovanou horní polovinu těla a má mohutné paže.

Kirby je vynikající lyžař a mnoha cenami ověnčený gymnasta. Hraje kuželky, jezdí na skateboardu, řídí auto a jezdí na speciálně upraveném kole. "Nikdy jsem nepoznal nikoho takového jako je René," říká Peter Farrelly. "Vede obdivuhodný život. Mluvíme-li o vnitřní kráse - ten chlapík ji má." Dodává Bobby Farrelly: René žije tak plným životem jako málokdo." "Když mě bratři Farrellyovi nabízeli roli, myslel jsem, že se jedná o kanadský žertík," vzpomíná Kirby. "Pak mi poslali scénář, zkontaktovali mě s učitelem herectví a zpěvu a poslali mi letenku do L.A., kde jsem se s nimi seznámil - a zazpíval jsem jim písničku, kterou jsem se pro tento film naučil. Musíte se dívat na život z té lepší stránky a to špatné přehlížet. Každý den mám radost, když se mi podaří říct něco, čemu se někdo usměje, nebo se někdo rozesměje. Peter Farrelly a Bobby Farrelly dokáží rozesmát obecenstvo a jejich poslední film není výjimkou. "Jsem hrdý na všechny naše filmy, ale tenhle má vyšší ambice." říká Peter Farrelly. Bratr dodává: "Ve filmu TĚŽCE ZAMILOVÁN jsme chtěli, aby lidé zažili mnohé emoce a také aby se zasmáli. Myslím, že se nám to podařilo."

O hercích

obrazek Hollywood ji sledoval s obrovským zájmem od jejího úžasného výkonu v úspěšném filmu "Flesh and Bone," po boku Meg Ryanové a Dennise Quaida. Její role Vily de Lessupsové, po boku Josepha Fiennese, v oskarovém filmu "Zamilovaný Shakespeare" jí přinesl cenu Zlatého Globu, cenu Screen Actors Guild a Oskara za nejlepší ženský herecký výkon. Paltrowová hraje ve filmech: "Possession ," Neila La Bute, "A View From the Top" Bruno Baretta a "The Royal Tennenbaums" Wese Andersona. (Gene Hackman a Anjelica Hustonová). Předtím Paltrowová hrála ve filmu "Duets," v režii svého otce Bruce Paltrowa a "Bounce," po boku Bena Afflecka v režii Dona Roose. Dále hrála ve filmu "The Talented Mr. Ripley," režie Anthony Minghella. "A Perfect Murder," po boku Michaela Douglase a Viggo Mortensena a ve filmu "Sliding Doors."

Narodila se v Los Angeles, kde strávila prvních jedenáct let svého života. Její otec, Bruce Paltrow, je mimořádně úspěšný producent. ("St. Elsewhere," "The White Shadow") a její matka je nositelka Oskara, Blythe Dannerová. V jedenácti letech se s rodinou přestěhovala do New Yorku, kde navštěvovala Spence School. Pak studovala na the University of California v Santa Barbara, obor dějiny umění. Brzy však zjistila, že to není přesně to po čem toužila a proti vůli svého otce, ze školy odešla. Teprve když ji uviděl hrát po boku své matky a Tonyho Goldwyna, začal podporovat její hereckou kariéru.

Jack Black
obrazek Hrál ve filmech "High Fidelity" v režii Stephena Frearse, "Saving Silverman" a v loňském roce hrál spolu s Billy Crudupem v dramatu "Jesus ´ Son". Jeho filmový debut byl film "Bob Roberts" v režii Tima Robbinse. Nedávno Black dokončil práci na očekávaném filmu "Orange County." Působil také jako přední zpěvák rock-folkové skupiny Tenacious D.

Jason Alexander
obrazek Devět sezón hrál smůlou pronásledovaného Georgea Constanzy v "Seinfeldu". Završil 25 let své divadelní, filmové a televizní kariéry. Za svoji roli George, byl Alexander oceněn šesti nominacemi na cenu Emmy a čtyřmi nominacemi na Zlatý Globus. Před nedávnem se objevil ve filmu "Rocky a Bullwinkle" v roli Borise Badenova, po boku René Russoové a Roberta De Nira. Alexander také režíroval nezávislý film "Just Looking," v hlavní roli s Patti Lupone, Gretchen Mol a Ryan Merriman. K jeho dalším filmům patří "Brighton Beach Memoirs," "Mosquito Coast," "Jacob´s Ladder," "White Palace," "Coneheads," "Blankman," "The Last Supper" a krátký film, který získal nominaci na Oskara "Down on the Waterfront." K Alexanderovým nezapomenutelným filmovým rolím patří "North" Roba Reinera, "The Paper" Rona Howarda a ve filmu "Pretty Woman" role ničemného právníka Richarda Gera.

Alexander namluvil mnoho animovaných filmů a televizních seriálů. Čtyři sezóny hrál v úspěšném animovaném seriálu pro dospělé "Duckman." Namlouval filmy jako "Aladdin," "The Return of Jafar," "Hercules" a roli "Hugo the Gargoyle" ve filmu "Zvoník u Matky Boží." Narodil se a vyrůstal v New Jersey, jeho první publikem, byli jeho spolužáci. V 16 letech poprvé profesionálně vystupoval v dětské divadelní skupině a byl požádán aby účinkoval v místním dětském programu. Za dva roky účinkoval ve svém prvním filmu "The Burning". V té době studoval na Boston University. V roce 1995 se Alexander vrátil na Boston University, aby získal čestný doktorát v oboru výtvarného umění.

René Kirby
Narodil se v Burlingtonu, Vermont s vrozenou vadou páteře. Bratři Farrellyové ho objevili v průběhu natáčení filmu "Já, mé druhé já a Irena" v Kirbyho rodném městě. Kirby, bývalý zaměstnanec firmy IBM, který je v důchodu následkem pracovního úrazu, procházel, kolem Petera Farrellyho a producenta Bradleyho Thomase, když navštívili Burlingtonský bar, po čtyřech. Farrelly byl fascinován Kirbyho osobností a jeho životním postojem. Nabídnul Kirbymu roli Halova nejlepšího přítele.

Susan Wardová
obrazek Nedávno hrála v psychologickém thrilleru "The In Crowd" a v očekávané komedii "Goin´Greek". Narodila se v Monroe, Louisiana. Ve 13 letech zahájila kariéru modelky pro Agenturu Ford. Po přestěhování na Manhattan, začala studovat herectví a brzy se plně věnovala herecké kariéře.

Joe Viterelli
obrazek Objevil se ve více než 30 filmech. V poslední době hrál spolu s Robertem De Nirem a Billy Crystalem v úspěšné komedii "Analyze This," a v následujícím filmu "See Spot Run." Vedle role Nicka Valentiho ve slavném filmu Woody Allena "Výstřely na Broadwayi" a roli Clamata ve filmu "Mafia," hrál Viterelli také ve filmech "Likvidátor," "Mickey Blue Eyes" a "Firma." K dalším filmům patří "The Crossing Guard," "American Strays" a "Heaven´s Prisoners." Viterelli se stal známým hercem poměrně pozdě. Několik let odmítal četné herecké příležitosti až do roku 1981, kdy Sean Penn zavolal, že mají problémy s obsazením role člověka z Lower East Side do filmu, který se natáčí v jeho bývalém bydlišti Mott Street. Výsledkem byla významná role ve filmu "State of Grace" a tak byla odstartována Viterelliho filmová kariéra.

O tvůrcích

Bobby Farrelly a Peter Farrelly (režiséři, spolu scénáristé, producenti)
Spolupracují za kamerou na šestém filmu. Jejich veleúspěšný debut v roce 1994 "Blbý a blbější", který dosáhl více než 340 milionů dolarů po celém světě. Pak následoval film "Kingpin,", ve kterém hrál Woody Harrelson a Randy Quaid. V roce 1998 byl uveden film "Něco na té Mary je", který se stal čtvrtým komerčně nejúspěšnějším filmem roku. V loňském roce byl uveden film "Já, mé druhé Já a Irena," v hlavních rolích Jim Carrey a Renee Zellwegerová. "Něco na té Mary je" byl vyznamenán cenou the New York Film Critics (za nejlepší ženský herecký výkon pro Cameron Diazovou), the People´s Choice Award za nejlepší komedii roku 1998, dvě nominace na Zlatý Globus a čtyři MTV Movie Awards, včetně ceny za nejlepší film a za nejlepší herečku. V roce 1999 byli bratři Farrellyové jmenováni scénáristy roku.

Narodili se v Cumberland, Rhode Island, prodali dvě epizody úspěšného NBC seriálu "Seinfeld." Před filmem "Blbý a blbější" napsali ještě řadu filmových scénářů. Peter s bratrem Bobbym uskutečnili svůj režijní debut, koprodukovali hit Jima Carreyho. O rok mladší Bobby, absolvoval bakalářský diplom geologického inženýrství na Rensselaer Polytechnic Institute v New Yorku. Peter studoval na vysoké škole v Providence, potom na Columbia University, kde získal diplom v oboru scenáristiky. Vydal dva romány, "The Comedy Writer" a "Outside Providence," které oba bratři upravili a koprodukovali ve filmu v režii Michaela Corrente. Farrellyové v současné době pracují na několika projektech pro svou produkční společnost, Conundrum Entertainment, společnosti Twentieth Century Fox.

Bradley Thomas (producent)
Je prezident produkční společnosti Farrelly Brothers, Conundrum Entertainment. Předtím Thomas spolupracoval s oběma bratry jako producent filmu "Kingpin," "Něco na té Mary je" a "Já, mé druhé Já a Irena." Jeho koprodukce s nimi začala v roce 1994 filmem "Blbý a Blbější." V nedávné době Thomas produkoval hraný a animovaný film "Osmosis Jones," Farrellyové produkovali tento film a režírovali hrané sekvence. Předtím Thomas produkoval film "Say It Isn´t So." Thomas se narodil v Baltimore, absolvoval University of Maryland, pak se vydal na roční cestu kolem světa. Pracoval jako dobrovolník v Indii s Matkou Terezou, pak osudově poznal filmového producenta Jakea Ebertse, který hledal exteriéry pro připravovaný film. Thomas získal práci video operátora na Joffeho produkci filmu "City of Joy", pak se vrátil do Států. Pracoval s filmaři Bernardem Bertoluccim a Jeremym Thomasem na přípravě filmu "Malý Budha."

Sean Moynihan (scénárista)
Byl vyzván Peterem Farrellyem k napsání scénáře, protože Farrelly se bavil při čtení dopisů, které Moynihan napsal jejich společnému příteli. Výsledkem byl koncept toho, z čeho se nakonec vyvinul scénář filmu TĚŽCE ZAMILOVÁN. Peter Farrelly dále pracoval na scénáři s Moynihanem a nakonec sami napsali s Bobbym několik konceptů.

Russell Carpenter (kameraman)
V poslední době pracoval na úspěšném hitu "Charlie´s Angels," s Cameron Diazovou, Drew Barrymore a Lucy Liu. Předtím, Carpenter získal cenu Akademie za "Titanic," svou třetí spolupráci s režisérem Jamesem Cameronem. (dřívější filmy "True Lies" a "Terminator 2.-3D.") Jeho dřívější filmy byly "The Lady in White," "Lawnmower Man" "Hard Target," a mnoho dalších. IVY (původní hudba) je trio složené z rodilé Pařížanky Dominique Durandové a multi instrumentalisty Andyho Chase a Adama Schlesingera. Tato skupina byla původně založena v roce 1993, dva roky poté, co se Dominique Durandová přestěhovala ze své rodné Paříže do New York City, aby se naučila anglicky. V tu dobu Chase a Schlesinger účinkovali v různých místních kapelách, ale spřátelili se po té co zjistili, že milují hudbu osmdesátých let. Durandová nikdy v žádné skupině nezpívala, až ji Schlesinger a Chase přesvědčili, aby se postavila před mikrofon a natočili první demo pásky skupiny IVY. Mimo IVY, Chase a Schlesinger se v poslední době podíleli na jiných zajímavých projektech. Chase produkoval první album French pop quintet Tahiti 80, což byl obrovský úspěch v mnoha zemích, zejména v Japonsku (kde se nyní blíží k platině). Schlesinger (který byl nominován na cenu Akademie v roce 1996 za píseň pro Toma Hankse pro film "That Thing You Do") pokračoval v psaní a vystupování s Fountains of Wayne, i s dalšími umělci. Chase a Schlesinger si znovu otevřeli Stratosphere Sound, své nahrávací studio, v oblasti Manhattanu.

Podobné filmy

Šatna
Žárlivost je věc nepříjemná, a to nejen v partnerském vztahu... Povídka z cyklu Bakaláři 1...
dnes 06.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
O Šípkové Růžence
(Dornröschen) Celé království slaví narození princezny Rosalindy. Pozvané sudičky přinesou...
dnes 07.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Listopadová romance
(Sweet November) Krásná, temperamentní a výstřední Charlize Theron začíná každý měsíc nový...
dnes 09.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 8. 8. 2020 Svátek má Soběslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz