fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78%
film / thriller, akční, krimi, mysteriózní, USA/Německo/Česká republika, , 119 min., od 15 let
The Bourne Identity
Kinopremiéra v ČR 17.10.2002, DVD od 19.5.2003 Universal, Blu-Ray od 5.4.2017 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize čt. 21.12. Canal+ Action 12.35, čt. 14.12. Sky Movies Greats HD 17.05
Canal+ Action 12.35
Sky Movies Greats HD 17.05
Ukázka
02:00Byl skvělou zbraní, než se sám stal terčem.
Jedné bouřlivé noci vyloví italská rybářská loď z moře muže, spíš mrtvého než živého. V zádech má kulky a pod kůží štítek s číslem bankovního konta ve švýcarské bance. Víc nic. Když se mu konečně vrátí vědomí, nic svým zachráncům o sobě nedokáže povědět. Trpí naprostou ztrátou paměti. Postupně zjišťuje, že ovládá bojová umění, domluví se v několika jazycích a že si poradí s každou zbraní. To signalizuje velice nebezpečnou minulost. Ale kdo a proč ho chtěl zabít, si vybavit nedokáže. V curyšské depozitní schránce, kam se vydá, jakmile loď přistane, nalezne hned několik cestovních dokladů, závratně vysokou hotovost, automatickou pistoli a jméno Jason Bourne s pařížskou adresou. I když o sobě stále nic neví, pochopí záhy, že lidé, kteří ho znají, usilují o jeho život. A tak Marii, první dívce, kterou potká, nabídne 10.000 dolarů za cestu do Paříže. Teprve tady, s pomocí Marie, jejíž život převrátil vzhůru nohama, začíná skládat první kamínky do mozaiky své minulosti...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Na film jsem se moc těšila už jenom kvůli vysokému hodnocení, ale překvapivě (nebo ne) mě to moc nezaujalo. Přišlo mi to zdlouhavé, nezáživné. Matt Damon se snažil utáhnout celý film na sobě a vůbec se mu to nedařilo. Navíc mu režisér jako partnerku přidělil (podle mně) velmi nesympatickou herečku, u které mi přišlo, že ani neumí hrát. Určitě se podívám i na ostatní díly z cyklu Jason Bourne, ale začátek teda nic moc.
Všechny komentáře k filmu 64+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Oficiální česká stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Agent bez minulosti

Nedaleko francouzského pobřeží vytáhli rybáři z moře těžce postřeleného muže. Když se probere, nedokáže říci, kdo je a co se mu stalo. Trpí ztrátou paměti a jediným pojítkem s minulostí je čip s kódem k účtu v jedné švýcarské bance, který měl implantován pod kůži. Když se uzdraví, vydá se pátrat po své totožnosti a zamíří nejprve do Curychu. Tady nejprve ke svému překvapení zjistí, že dokonale ovládá bojová umění, když v parku hravě vyřídí policisty, kteří chtějí vidět jeho doklady. V bankovní schránce pak objeví pistoli, velkou finanční částku, americký pas na jméno Jason Bourne a několik pasů dalších států. Chce pokračovat v pátrání na americkém konzulátu, ale tady je nečekaně napaden a musí prchat před ozbrojeným komandem. Dostane se z budovy a přesvědčí německou dívku Marii, aby ho za dvacet tisíc odvezla do pařížského bytu, jehož adresu našel také v bankovním boxu. V patách však mají pronásledovatele, které řídí bezohledný šéf Conklin, pověřený zavražděním afrického politika Wombosiho. V pařížském bytě však Bourne nenajde nic, co by mu pomohlo odhalit vlastní minulost. I tady jsou vzápětí odhaleni agentem, který je napadne. Dívka zjistí, že muž, kterého Jason přemůže, má u sebe i její fotografii. Jason ji nechce vystavovat nebezpečí a proto jí chce zaplatit a pokračovat v pátrání sám. Ona se však rozhodne, že s ním zůstane a pomůže mu. Zatímco se ukryjí v malém hotýlku a stanou se milenci, Nicolette ohlásí Conklinovi, že se Wombosi sháněl v márnici po mrtvole Kanea, který údajně zahynul při autonehodě. Nedlouho poté politika zastřelí agent s krycím jménem Profesor, Conklin však před nadřízeným hodí vraždu na Bournea. Profesor mezitím dostane za úkol najít a zabít Jasona a Marii. Ti najdou úkryt ve venkovském domě dívčina nevlastního bratra Eamona, který nečekaně přijede i se svou rodinou a není příliš nadšen, když tu dvojici objeví. Další den Jason pochopí, že byli opět odhaleni. Ukryje všechny ve sklepě a pak odláká zabijáka do polí, kde ho zabije. Jason se s pomocí profesorova mobilu spojí s Conklinem a dá si s ním schůzku. Všimne si však agentů, kteří obklíčili místo schůzky a proto ji zruší. Místo toho pronikne do centrály, kde se od Conklina dozví, že je vyškoleným agentem zabijákem, který měl za úkol zabít Wombosiho. Začnou se mu vracet vzpomínky na události, ke kterým došlo na politikově jachtě. Chce začít nový život s Marií, ale marně žádá Conklina, aby ho prohlásil za mrtvého. Místo toho je znovu napaden. Prostřílí se přesilou protivníků ven z domu. Tady však čeká ukrytý odstřelovač.


O filmu

obrazek
Román Roberta Ludluma, který má přinejmenším stejně široké čtenářské zázemí jako třeba Tom Clancy, byl již před lety zfilmován a uveden na televizních obrazovkách a videu pod názvem Agent beze jména s Richardem Chamberlainem. Doug Liman, režisér nového přepisu, odmítl roli ilustrátora dramatické a dějově nesmírně rozvětvené předlohy. Rozhodl se natočit akční špionážní film, zakotvený v současné realitě, který by oslovil i mladou diváckou generaci. Díky svému otci poznal skutečné agenty a věděl, že jejich život a práce se jen málo podobá tomu, co znal ze špionážních snímků. Proto se - se souhlasem autora - rozhodl k rozsáhlým škrtům a změnám, proto do hlavní role, pro mnohé až překvapivě, obsadil Matta Damona, držitele Oscara za film Dobrý Will Hunting. Ten o svém nejnovějším snímku řekl :"Věděl jsem s jistotou, že Doug nenatočí standardní hollywoodský akční film". Vystihl tak stručně a přesně kvalitu, kterou Doug Liman románu z 80. let vtiskl. Na atraktivitě mu v očích našich diváků nepochybně dodává i fakt, že byl natáčen v ulicích Prahy.

Podobné filmy

Ochránci
(Zaščitniki) Tajná vojenská organizace vytvořila skupinu superhrdinů, kteří mají za úkol c...
dnes 15.25
Prima Cool
Nezvratný osud 2
(Final Destination 2) Smrt se nedá oklamat. Pokud se jednou ocitnete na seznamu, osud se u...
dnes 22.10
Nova Cinema
Profesionální lovec
(Bounty Hunters) Lovec lidí Michael Dudikoff a jeho bývalá přítelkyně jsou na sebe jako pe...
dnes 22.20
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 10. 12. 2023 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz