fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

86% 6810 hlasů
film / thriller, krimi, drama, hororový, USA, , 118 min., od 15 let
The Silence of the Lambs
Kinopremiéra v ČR 21.4.2016, DVD od 1.10.2001 , Blu-Ray od 5.12.2012 Bontonfilm
8. nejhlasovanější

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1991, Oskar, Nejlepší mužský herecký výkon, Anthony Hopkins
1991, Oskar, Nejlepší ženský herecký výkon, Jodie Fosterová
1991, Oskar, Nejlepší režie, Jonathan Demme
1991, Oskar, Nejlepší film
1991, Oskar, Nejlepší adaptovaný scénář, Ted Tally


Ukázka
01:42Americký filmový thriller o pátrání po bestiálním vrahovi, který své oběti stahuje z kůže.
Clarice Starlingová, nadaná studentka na akademii FBI je přidělena agentovi Crawfordovi, vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v baltimorské vězeňské nemocnici bývalého vynikajícího psychiatra Hannibala Lectera, odsouzeného na doživotí za sérii brutálních vražd a kanibalismus. Odsouzený psychiatr Clarice zároveň děsí a fascinuje. Jedna jeho záhadná poznámka studentku dovede k uříznuté hlavě jedné z Buffalo Billových obětí. Když je masovým vrahem unesena dcera senátorky Martinové, nabídne Clarice Lecterovi přijatelnější vězeňské podmínky výměnou za informaci, vedoucí k dopadení Buffalo Billa...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film asi splnil má očekávání, co se týká výkonu Anthonyho Hopkinse, sakra, z toho chlapa jsem měla vážně strach. Ten hlas, gesta, mimika v obličeji a ty pohledy mě naprosto dostávali. Jodie Foster taky nakonec nebyla vůbec k zahození. Co mě trošku zklamalo byl příběh samotný, čekala jsem, že se to bude spíše věnovat minulosti Hannibala Lectera než chytání masového vraha. Ale napětí tam bylo a Anthonyho jsem se bála, takže jsem spokojená.
Všechny komentáře k filmu 68+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mlčení jehňátek

obrazek
Budoucí agentka FBI Clarice Starling, která se specializuje na psychologii a kriminalistiku se připravuje ve výcvikové středisku Quantico ve Vermontu. Vedoucí oddělení Jack Crawford pátrá po vrahovi, který dostal přezdívku Buffalo Bill, protože zabíjí plnoštíhlé ženy, které pak stahuje z kůže. Domnívá se, že stopu by mu mohl poskytnout jiný masový vrah, nebezpečně inteligentní psychiatr Hannibal Lecter, který si pro svou úchylku vysloužil přezdívku Hannibal Kanibal. Crawford za ním do přísně střežené speciální cely pošle Clarice, ale důrazně ji před Lecterem varuje. Ten ji provokuje a pohrává si s ní jako kočka s myší, ale skutečně jí naznačí stopu vedoucí k vrahovi. <>Obrázek nenalezen<> Jeho informace dovedou policii k opuštěnému skladu, kde objeví v lihu mužskou hlavu, která podle všeho patřila vrahově první oběti. Je objevena další, v pořadí již šestá obět Buffalo Billa. V ústech Clarice objeví kuklu asijského smrtihlava, stejnou jako v ústech nalezené hlavy. Další žena, které se vrah zmocní, je Catherine, dcera senátorky Martinové. Stejně jako všechny přední, ji vrah unesl a uvěznil ve vyschlé studni ve své skrýši, aby vyhladověla než ji zabije, kůže je pak volnější a jde lépe stahovat. Clarice nabídne Lecterovi jiné vězení a různé ústupky, pokud pomůže s pátráním. Ten ji výměnou za informace vedoucí k dopadení vraha nutí vyprávět o sobě a vzpomínat na dětství. <>Obrázek nenalezen<> Pak ji naznačí, že vrah je nejspíš transsexuál, který se pokouší o změnu pohlaví, ale byl lékaři odmítnut. Ředitel věznice chce využít situace a přijde za Lecterem s vlastním návrhem. Ten souhlasí a je převezen do Memphisu. Přes přísná bezpečnostní opatření se mu odtud podaří uprchnout, když přitom brutálně zabije několik strážných. Zatímco se rozjíždí pátrání po Lecterovi, Crawford, který nedbá názoru Clarice rozjede velkolepou akci, jenže ta skončí nezdarem. A tak jedinou nadějí zůstává Clarice, sledující stopu, kterou jí naznačil Lecter při posledním rozhovoru.


Podobné filmy

Firewall
Harrison Ford má problém. Ze strany všehoschopných lupičů mu hrozí vyvraždění rodiny, a ta...
dnes 20.00
Nova Cinema
Od kolébky do hrobu
(Cradle 2 The Grave) Dcera šéfa skupiny lupičů je unesena a držena jako rukojmí. Únosci po...
dnes 22.10
Nova Cinema
Všichni moji blízcí
Josef Abrhám, Jiří Bartoška, Ondřej Vetchý, Jiří Lábus a Libuše Šafránková, která by se pr...
dnes 22.24
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 7. 6. 2023 Svátek má Iveta a Slavoj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz