fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 493 hlasů
Přehrát ukázku
Zobrazit fotky
Dobrodružný / drama / thriller, Spojené arabské emiráty/Jordán/Velká Británie, 2014, 100 min.

fb  Sdílet


V otomanské provincii Hidžázu je jeden beduínský chlapec přinucen rychle dospět poté, co se během první světové války vydá na nebezpečnou cestu arabskou pouští ve snaze dovést britského důstojníka k jeho tajnému cíli.
Uprav informace o filmu

Režie: Naji Abu Nowar
Herci: Jacir Eid Al-Hwietat, Hussein Salameh Al-Sweilhiyeen, Hassan Mutlag Al-Maraiyeh, Jack Fox

Komentář k filmu Mé první setkání s Jordánským filmem (nepočítám Wadjdu, kde bylo Jordánsko pouze jedním z koproducentů). Proti hrálo hned zpočátku několik faktorů - nevábný popisek, mírně nadprůměrné hodnocení, jednotvárně působící scény, téměř nuda prvních dvacet až pětadvacet minut. Očekával jsem tedy mizerný zážitek, avšak k tomu průměru se Theeb nakonec téměř dopracoval. Film je velice pomalý a jednotvárnost prostředí pocit roztahanosti jen umocňuje. Hlavní dětský představitel mě však donutil dokoukat snímek až do konce. Hlavně díky němu dávám alespoň 2 hvězdičky.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMA

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Ocenění
2015, Nominace na Oskara, Nejlepší film


Popis filmu Theeb

Arabská poušť v roce 1916. Snímek Theeb vypráví příběh jednoho chlapce, který se po smrti svého otce vydává na cestu k dospělosti. Když je poklidný život Theebova beduínského kmene narušen příchodem britského armádního důstojníka s tajným posláním, Theebův starší bratr Hussein souhlasí, že vojáka doprovodí na nebezpečné cestě přes arabskou poušť. Během výpravy jsou však přepadeni a Theeb i přes svůj velmi nízký věk rychle pochopí, že pokud chce zůstat naživu, musí dostát vlastnostem vlka, podle kterého byl pojmenován, a zakusit, co je to dospělost, důvěra i zrada.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 1. 3. 2021 Svátek má Bedřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz