fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 1113 hlasů
film / dobrodružný, mysteriózní, science fiction, USA, , 116 min., od 11 let
Timeline
DVD od 6.9.2004 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:28Skupinka studentů archeologie vedená profesorem Johnstonem pracuje na vykopávkách hradu ve francouzském údolí Dordogne. Poté, co naleznou tajemnou komnatu, se však profesor ocitne ve středověké Francii uprostřed smrtící bitvy... Jedinou jeho nadějí je teď syn a několik studentů. Najdou ho, nebo profesora navždy pohltí dějiny?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tento film měl stát prý nějakých 80 milionů dolarů. No docela by mě zajímalo, kde ty peníze skončily, neboť jsem si připadal, že sleduji nízkorozpočtový filmový seriál. Absolutně nevyužitý potenciál, který hodně mrzel.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Timeline - proud času

obrazek
V srdci krásného a historicky významného francouzského údolí Dordogne pracuje tým amerických archeologů se svým profesorem Edwardem Johnstonem na vykopávkách rozvalin hradu, který byl zničen ve 14. století, kdy spolu vedli stoletou válku Francie a Anglie. Pro Johnstona je tento projekt vyvrcholením jeho celoživotního snu a tomu odpovídá i energie, kterou do něj vkládá a odkývá nejen pozůstatky hradu, ale také přilehlého kláštera a vesnice v podhradí. Všechno to financuje poněkud záhadný mezinárodní technologický koncern ITC, který se o tuto oblast z neznámých důvodů velmi zajímá, což profesorovi nedá spát. Vypraví se proto do centrály společnosti v Novém Mexiku, aby přímo u jeho šéfa Roberta Donigera zjistil, co má jako mecenáš s touto lokalitou společného, popřípadě jaké s ní má plány. Vedením prací pověří svého odborného asistenta Andreho Marka a schopnou studentku Kate Ericsonovou. V táboře je také Johnstonův syn Chris, který se sice vysmívá ztroskotancům posedlým minulostí, ale zůstává, protože je zamilovaný do Kate. <>Obrázek nenalezen<>O pár dnů později udělá Kate a její kolegové vpravdě překvapivý objev. Komoru hermeticky uzavřenou více než 600 let. Když přes nebezpečí závalu Mark a Kate sestoupí dovnitř, objeví dvě šokující věci. Bifokální čočku, která rozhodně nemohla existovat v době, kdy byla komora hermeticky uzavřena, a rukou psaný vzkaz s naléhavou prosbou o pomoc, datovaný 2. dubna 1357 a podepsaný profesorem Johnstonem! V doprovodu fyzika Joshe Sterna a francouzského postgraduálního studenta Francoise, vydá se Kate, Chris a Andre do centrály ITC, aby žádali vysvětlení. Od Roberta Donigera se dozví, že ITC při experimentech s teleportací náhodně pronikla do červí díry, časoprostorového tunelu, který vede do minulosti, přesněji do dubna 1357 ve francouzském údolí Dordogne. Tedy do doby, kdy byl francouzský hrad dobyt anglickými oblehateli. Profesor Johnston přesvědčil Donigera, aby ho poslat do minulosti, ale něco nevyšlo a on zmizel.
obrazek
Věrní studenti se rozhodnou vydat do minulosti stejnou cestou a profesora zachránit. Místo Joshe Sterna, který zůstane v laboratoři, aby se pokusil společně s techniky a vědci ITC opravit selhávající zařízení, je na cestě do minulosti doprovází šéf bezpečnosti ITC Frank Gordon a dva jeho muži. Mají osm hodin na to, aby profesora našli a zachránili. Což však nebude tak snadné, protože jsou nejenže jsou vzápětí po přenosu rozděleni a přijdou o přenosový klíč ke zpáteční cestě, ale proti své vůli jsou zataženi do událostí a sehrají klíčovou roli v rozhodující bitvě francouzských obránců hradu a anglických oblehatelů. Andre se dokonce stihne zamilovat do středověké francouzské šlechtičny Claire, která má téže noci zemřít. André se rozhodne, že ji zachrání, i kdyby přitom měl zcela změnit dějiny.


Podobné filmy

Žabí princ v New Yorku
(Prince Charming) Princ Sean Maguire, který se má oženit s princeznou ze sousední země, se...
dnes 12.30
Nova Cinema
Sindibád, legenda sedmi moří
(Sinbad: Legend of the Seven Seas) Dobrodruh Sindibád spolu s věrným psím společníkem a od...
dnes 14.15
Nova Cinema
Smrtící erupce
(Eruption: LA) Los Angeles čelí skrytému nebezpečí. Výbuch sopky přímo uprostřed velkoměst...
dnes 15.20
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 6. 3. 2021 Svátek má Miroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz