Kinopremiéra v ČR a SK 5.4.2012, DVD od 1.2.2004 Bonton, Blu-Ray od 19.9.2012 Bontonfilm
Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když vyplouval Titanic na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál lístek v pokeru, ona měla pronajato jedno z nejluxusnějších apartmá. Prožili spolu nejkrásnější chvíle života a slíbili si, že už se nikdy nerozejdou - až do oné osudné noci, kdy pýcha lidstva narazila v Severním moři do ledovce, který Titanic neúprosně poslal ke dnu. Krásná romance se změnila ve zběsilý a tragický boj o záchranu. Kolik jim zbývá? Hodina, možná dvě.
Vo všetkých smeroch dokonalosť ! videl som dávnejšie, v podstate v mesiac premiéry ešte na VHS kazetách a odvtedy u mňa tento film vedie ako symbol filmárskej dokonalosti. Popísalo sa toho toľko a všetko pravda, že ani nemá význam sa po tisíci krát opakovať. Cameron stvoril filmovú legendu a lodnej legende zo začiatku storočia ktorá sa stala symbolom ľudskej nadutosti a nadradenosti. Ale príroda dala ľuďom facku. Zrazila im hrebienok. Filmové efekty špičkové ! maniakálny zmysel pre detail ! výborné herecké obsadenie ! Nemám ani jednu výhradu voči scenáru ktorý umne, citlivo, mierne vypočítavo pretkal túto námornú katastrofu aj námetom tak vďačným pre filmové pokladnice. Nezazlievam mu to ale vzhľadom k tomu, že je to bravúrne votkané do deja a nepôsobí rušivo ale naopak ukazuje na pozadí samotnú tragédiu. O tom, že tomuto filmu spravila hudba priam medvediu službu netreba ani zmieňovať. V žiadnom filme obraz a hudba netvorili tak dokonalý celok ako tu ! Nie sú tu chvalabohu hlasité dunivé tóny ale niečo splývajúce s vodou, smútkom, romantikou a nádejou. Ďakujem ! Cameron napísal, zrežíroval a vytvoril fantastické dielo ktoré ho prežije dlhé desaťročia. Ten scenár je priam niečo ako od Shakespeara ...dovolím si aj ja citovať čo citoval kolega Tron : „Ženské srdce je hlboké, ako oceán. Teraz ale už viete, že Jack Dawson existoval – a zachránil ma vo všetkých spôsoboch, v akých len človeka možno zachrániť. A ja nemám ani jeho fotku.“ To je proste fenomenálne. Titanic je úžasné filmové dielo ! 100 %
Co říct o Titataniku, aby vás to šokovalo? Je to nejdražší film všech dob! Sorry, já to jen zkoušel. Hraje v něm strýček Jedlička! No, koukám že jste těžší protivnící než jsem čekal. V Titanicu je víc romantiky než akce! to je pecka co? V Titanicu jsou zhruba dvě hodiny romantiky na jednu hodinu akce! My rohovníci tomu říkáme pravý hák. Opláchnu si chránič zubů, zamávám na Dona Kinga a jdu zpátky do ringu. Přesto se u Titanicu nebudete nudit! Pět, čtyři tři dva jedna...
Představte si že sedíte v kině vedle takového nepřítele milostných scén - kterému se může svým nasazením vyrovnat jen neávist E. Coyota k Roadrunnerovi - a on se baví při pohledu na Leonarda DiCapria vžívajícího se do role proletářského Casanovy. Protože co jiného je vztah mezi hlavními hrdiny tohoto filmu, než klasický příběh vášně a lásky mezi dvěma společenskými vrstvami, které se nikdy neměly setkat, a přesto je cosi spojilo. Chudý dělnický umělec (Nejraději kreslí uhlem nahá ženská těla) se ze spodní p...
Fakta o Titanicu:
1.Titanic byl druhým ze tří zaoceánských lodí podobné velikosti, které postavila společnost White Star Line pro přepravu pasažérů přes Atlantik.
2.Titanic měřil 269 metrů, což bylo více než nejvyšší mrakodrap v New Yorku v té době.
3.Samotné kormidlo vážilo více než 101 tun, což bylo více než celá Santa Maria - loď Kryštofa Kolumba.
4.Na palubě Titanicu bylo téměř 50 000 kilo masa.
5. Záchranné čluny na lodi mohly pojmout pouze polovinu pasažérů.
6.Při první plavbě bylo na palubě 2 223 lidí.
7.Nejvyšší rychlost byla 23 uzlů.
8.Lístek do první třídy stál 3 100 dolarů, což je dnes přibližně ekvivalent 124 000 dolarů. Lístek do třetí třídy stál v roce 1912 32 dolarů, což je dnes zhruba 1 300 dolarů.
9.Stavba Titanicu stála v roce 1912 cca 7,5 mil. dolarů.
10.Krátce po vyplutí z přístavu 10. dubna 1912 se Titanic málem srazil s lodí New York, což mezi pasažéry vzbudilo obavy o bezpečnost a manévrovatelnost tohoto nového druhu velké lodě. Možná to bylo předzvěstí špatného konce.
11.Interiér první třídy byl navržen podle paláce ve Versailles.
12.Titanic obdržel řadu zpráv od jiných lodí upozorňující na ledovce v blízkém okolí.
13.Titanic měl 16 voděvzdorných komor, které měly snížit riziko potopení. Ledovec pět z nich prorazil, což stačilo k tomu, aby šla loď ke dnu. Ženy a děti z první a druhé třídy byly přednostně naloděny na záchranné čluny.
14.První záchranný člun spuštěný na hladinu měl kapacitu 65 lidí, přesto na něm bylo pouze 28 pasažérů.
15.Při potápění hrála na palubě kapela, aby uklidnila pasažéry, kteří čekali na záchranu.
16.Posádka blokovala východy vedoucí z třetí třídy, aby zabránila lidem, aby se dostali na palubu.
17.Ze všech člunů, které byly před potopením Titanicu spuštěny, se k zachránění dalších pasažérů vrátil jen jeden, ačkoliv většina z nich při první cestě byla plně neobsazena.
18.Krátce před úplným potopením se Titanic rozlomil na dvě části.
19.I ve chvílích, kdy se loď skutečně potápěla, mnoho pasažérů odmítalo uvěřit, že by se takováto moderní loď opravdu mohla potopit.
20.Poté, co Titanic narazil do ledovce, si lidé přišli na palubu hrát s hromadami sněhu.
21.Na počátku katastrofy většina pasažérů první třídy odmítala vyjít do zimy a považovala evakuaci za obtěžující záležitost.
22. V okolí potápějícího parníku byla opakovaně zaznamenána záhadná loď, která nereagovala na vysílané signály SOS a beze stopy zmizela do tmy.
23.Zámořská loď Carpathia, která zachytila volání o pomoc, k Titanicu dorazila téměř dvě hodiny poté, co se potopil.
24.Bylo zachráněno 199 pasažérů první třídy (60%), zatímco ze třetí jen 174 (25%). Celkově přežilo pouhých 32% pasažérů a členů posádky.