fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

79%
film / romantický, drama, historický, USA, , 194 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR a SK 5.4.2012, DVD od 1.2.2004 Bonton, Blu-Ray od 19.9.2012 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1998, Český Lev, Divácky nejúspěšnější film
1997, Oskar, Nejlepší kamera, Russell Carpenter
1997, Oskar, Nejlepší režie, James Cameron
1997, Oskar, Nejlepší film
1997, Oskar, Nejlepší hudba, James Horner
1997, Oskar, Nejlepší vizuální efekty


Ukázka
02:03Oscarový film se vrací na plátna kin ve 3D.
Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když vyplouval Titanic na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál lístek v pokeru, ona měla pronajato jedno z nejluxusnějších apartmá. Prožili spolu nejkrásnější chvíle života a slíbili si, že už se nikdy nerozejdou - až do oné osudné noci, kdy pýcha lidstva narazila v Severním moři do ledovce, který Titanic neúprosně poslal ke dnu. Krásná romance se změnila ve zběsilý a tragický boj o záchranu. Kolik jim zbývá? Hodina, možná dvě.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vo všetkých smeroch dokonalosť ! videl som dávnejšie, v podstate v mesiac premiéry ešte na VHS kazetách a odvtedy u mňa tento film vedie ako symbol filmárskej dokonalosti. Popísalo sa toho toľko a všetko pravda, že ani nemá význam sa po tisíci krát opakovať. Cameron stvoril filmovú legendu a lodnej legende zo začiatku storočia ktorá sa stala symbolom ľudskej nadutosti a nadradenosti. Ale príroda dala ľuďom facku. Zrazila im hrebienok. Filmové efekty špičkové ! maniakálny zmysel pre detail ! výborné herecké obsadenie ! Nemám ani jednu výhradu voči scenáru ktorý umne, citlivo, mierne vypočítavo pretkal túto námornú katastrofu aj námetom tak vďačným pre filmové pokladnice. Nezazlievam mu to ale vzhľadom k tomu, že je to bravúrne votkané do deja a nepôsobí rušivo ale naopak ukazuje na pozadí samotnú tragédiu. O tom, že tomuto filmu spravila hudba priam medvediu službu netreba ani zmieňovať. V žiadnom filme obraz a hudba netvorili tak dokonalý celok ako tu ! Nie sú tu chvalabohu hlasité dunivé tóny ale niečo splývajúce s vodou, smútkom, romantikou a nádejou. Ďakujem ! Cameron napísal, zrežíroval a vytvoril fantastické dielo ktoré ho prežije dlhé desaťročia. Ten scenár je priam niečo ako od Shakespeara ...dovolím si aj ja citovať čo citoval kolega Tron : „Ženské srdce je hlboké, ako oceán. Teraz ale už viete, že Jack Dawson existoval – a zachránil ma vo všetkých spôsoboch, v akých len človeka možno zachrániť. A ja nemám ani jeho fotku.“ To je proste fenomenálne. Titanic je úžasné filmové dielo ! 100 %
Všechny komentáře k filmu 235 - 4. nejdiskutovanější+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Co říct o Titataniku, aby vás to šokovalo? Je to nejdražší film všech dob! Sorry, já to jen zkoušel. Hraje v něm strýček Jedlička! No, koukám že jste těžší protivnící než jsem čekal. V Titanicu je víc romantiky než akce! to je pecka co? V Titanicu jsou zhruba dvě hodiny romantiky na jednu hodinu akce! My rohovníci tomu říkáme pravý hák. Opláchnu si chránič zubů, zamávám na Dona Kinga a jdu zpátky do ringu. Přesto se u Titanicu nebudete nudit! Pět, čtyři tři dva jedna...    Představte si že sedíte v kině vedle takového nepřítele milostných scén - kterému se může svým nasazením vyrovnat jen neávist E. Coyota k Roadrunnerovi - a on se baví při pohledu na Leonarda DiCapria vžívajícího se do role proletářského Casanovy. Protože co jiného je vztah mezi hlavními hrdiny tohoto filmu, než klasický příběh vášně a lásky mezi dvěma společenskými vrstvami, které se nikdy neměly setkat, a přesto je cosi spojilo. Chudý dělnický umělec (Nejraději kreslí uhlem nahá ženská těla) se ze spodní p... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu Titanic

<>Obrázek nenalezen<> Slavný příběh začíná v okamžiku, kdy je při průzkumu slavného vraku vytažen na hladinu výzkumné lodi Keldyš trezor z kajuty boháče Cala Hockleyho. Místo vzácného diamantu Srdce oceánu, který chtěl v trezoru najít lovec pokladů Brock Lovett však objeví jen pár drobností a kresbu nahé dívky s diamantem na krku. Reportáž zahlédne v televizi stará dáma, která se Lovettovi přihlásí jako dívka z kresby a poté co ji vrtulník dopraví v doprovodu vnučky na palubu Keldyše, vypráví jemu a jeho spolupracovníkům pohnutý příběh svého života a krátkého milostného vzplanutí, které tvoří hlavní část filmu.
<>Obrázek nenalezen<> Jmenovala se Rose DeWitt Bukater a jako sedmnáctiletá dívka z lepší rodiny se měla kvůli majetku provdat za nemilovaného arogantního boháče Cala Hockleyho. Během plavby na palubě luxusního parníku Titanic, který 10. dubna 1912 vyplul na svou první a poslední plavbu do New Yorku, se však za poněkud dramatických okolností seznámila s chudým svobodomyslným Američanem Jackem Dawsonem, který lístek na Titanic vyhrál v pokeru. Jack ji totiž zachrání, když se v zoufalství nad vidinou života v nudě vyšší společnosti rozhodla spáchat sebevraždu. Arogantní Cal povýšeně pozve Jacka "za odměnu" na večeři a pak se pokusí snoubenku oslnit diamantem Srdce oceánu.
obrazek
Dívku však mnohem více zaujmou Jackovy kresby a vyprávění o jeho svobodném životě nezatíženém majetkem a toulkách světem. Dvojice se rychle sbližuje, čemuž napomůže i způsob, jakým Jack zvládne Calovy slovní útoky během jinak nudné večeře a také bouřlivá oslava na palubě chudých, kam Jack Rose zavede. Do plánů a osudů všech však osudově zasáhne ledovec, který rozpáře bok lodi a konstrukční chyba, která s takovou možností nepočítala. Z pýchy lidstva se během několika hodin stane nejslavnější hrobka na mořském dně. Než se nad však nad Titanikem zavře hladina, pokouší se Jack a Rose, pronásledovaní pomstychtivým Calem a jeho komorníkem Lovejoyem, ve všeobecné panice bojovat s krutým osudem o život.


O filmu

obrazek
Fakta o Titanicu:

1.Titanic byl druhým ze tří zaoceánských lodí podobné velikosti, které postavila společnost White Star Line pro přepravu pasažérů přes Atlantik.

2.Titanic měřil 269 metrů, což bylo více než nejvyšší mrakodrap v New Yorku v té době.

3.Samotné kormidlo vážilo více než 101 tun, což bylo více než celá Santa Maria - loď Kryštofa Kolumba.

4.Na palubě Titanicu bylo téměř 50 000 kilo masa.

5. Záchranné čluny na lodi mohly pojmout pouze polovinu pasažérů.

6.Při první plavbě bylo na palubě 2 223 lidí.

7.Nejvyšší rychlost byla 23 uzlů.

obrazek
8.Lístek do první třídy stál 3 100 dolarů, což je dnes přibližně ekvivalent 124 000 dolarů. Lístek do třetí třídy stál v roce 1912 32 dolarů, což je dnes zhruba 1 300 dolarů.

9.Stavba Titanicu stála v roce 1912 cca 7,5 mil. dolarů.

10.Krátce po vyplutí z přístavu 10. dubna 1912 se Titanic málem srazil s lodí New York, což mezi pasažéry vzbudilo obavy o bezpečnost a manévrovatelnost tohoto nového druhu velké lodě. Možná to bylo předzvěstí špatného konce.

11.Interiér první třídy byl navržen podle paláce ve Versailles.

12.Titanic obdržel řadu zpráv od jiných lodí upozorňující na ledovce v blízkém okolí.

13.Titanic měl 16 voděvzdorných komor, které měly snížit riziko potopení. Ledovec pět z nich prorazil, což stačilo k tomu, aby šla loď ke dnu. Ženy a děti z první a druhé třídy byly přednostně naloděny na záchranné čluny.

14.První záchranný člun spuštěný na hladinu měl kapacitu 65 lidí, přesto na něm bylo pouze 28 pasažérů.

15.Při potápění hrála na palubě kapela, aby uklidnila pasažéry, kteří čekali na záchranu.

16.Posádka blokovala východy vedoucí z třetí třídy, aby zabránila lidem, aby se dostali na palubu.

17.Ze všech člunů, které byly před potopením Titanicu spuštěny, se k zachránění dalších pasažérů vrátil jen jeden, ačkoliv většina z nich při první cestě byla plně neobsazena.

18.Krátce před úplným potopením se Titanic rozlomil na dvě části.

obrazek
19.I ve chvílích, kdy se loď skutečně potápěla, mnoho pasažérů odmítalo uvěřit, že by se takováto moderní loď opravdu mohla potopit.

20.Poté, co Titanic narazil do ledovce, si lidé přišli na palubu hrát s hromadami sněhu.

21.Na počátku katastrofy většina pasažérů první třídy odmítala vyjít do zimy a považovala evakuaci za obtěžující záležitost.

22. V okolí potápějícího parníku byla opakovaně zaznamenána záhadná loď, která nereagovala na vysílané signály SOS a beze stopy zmizela do tmy.

23.Zámořská loď Carpathia, která zachytila volání o pomoc, k Titanicu dorazila téměř dvě hodiny poté, co se potopil.

24.Bylo zachráněno 199 pasažérů první třídy (60%), zatímco ze třetí jen 174 (25%). Celkově přežilo pouhých 32% pasažérů a členů posádky.

Podobné filmy

Ztracené okamžiky
(The Parts You Lose) Malý hluchoněmý chlapec Wesley žije se svou rodinou v malém venkovské...
dnes 14.50
Nova Cinema
Život podle Dana
(Dan in Real Life) Steve Carell píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlé...
dnes 18.05
Nova Cinema
1917
Dne 6. dubna 1917 letecký průzkum odhalil, že německá armáda, která se stáhla z úseku zápa...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2024 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz