fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 1783 hlasů
film / thriller, krimi, drama, Německo/USA, , 147 min., od 15 let
Traffic / Traffic - Die Macht des Kartells
Kinopremiéra v ČR 24.1.2002, DVD od 13.5.2002 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2000, Oskar, Mužský herecký výkon ve vedlejší roli (B. Del Toro), Režie (S. Soderbergh), Původní scénář (S. Gaghan), Adaptovaný scénář (S. Gaghan), Film


Ukázka
00:30Nikdo neprojde čistý.
Téma: boj proti drogám - líčí tři paralelní příběhy, jejichž protagonisté se neznají, ale jsou přitom součástí jediné "obchodní" sítě od mexické Tihuany po americké Ohio. Nově jmenovaný předseda amerického protidrogového úřadu Robert Wakefield, se iniciativně ujme své funkce, ale zjišťuje, že jeho šestnáctiletá dcera je narkomanka. Bohatá Helena Ayalová, která čeká druhé dítě, pochopí až po manželově zatčení, že její muž je drogový boss. A do třetice se mexický policista Javier Rodriquez navzdory svým morálním zásadám a proti své vůli stává členem drogového kartelu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nebavia ma filmy o drogách, gangoch, a s tým súvisiacej kriminalite. No musím uznať, že toto malo hlavu aj pätu, aj keď tá stopáž je úplne o hubu, a tým pádom sa samotný film nevyhol pár nudným pasážam.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Traffic - nadvláda gangů

<>Obrázek nenalezen<>Kriminální snímek známého režiséra Stevena Soderbergha vznikl na motivy britského televizního seriálu Traffik z roku 1989. Film se ovšem odehrává na americko-mexické hranici. Tři vzájemně propletené příběhy pojednávají o nikdy nekončícím boji proti drogové mafii. Mexický policista Javier Rodriguez se i navzdory své předvídavosti zaplete s kolegou do války dvou konkurenčních drogových gangů. Předseda amerického protidrogového úřadu Robert Wakefield zjistí, že jeho šestnáctiletá dcera je závislá na tvrdých drogách. Spořádaná panička Helena Ayalová teprve po zatčení svého muže zjistí, že její manžel je jedním z hlavních amerických distributorů drog, dovážených z Mexika...


O natáčení

<>Obrázek nenalezen<> Režisérovi Stevenu Soderberghovi se podařil ojedinělý kousek - v roce 2000 tisíce dokončil dva veleúspěšné filmy, přičemž každý z nich získal pět nominací na Oscara, včetně prestižních kategoriích pro nejlepší film a nejlepší režii. Šlo o "Erin Brockovich" s Julií Robertsovou a "Traffic" s hvězdným manželským párem Michaelem Douglasem a Catherine Zeta-Jonesovou v hlavních rolích. "Traffic" se stal zářným příkladem komerčně úspěšného filmu, který má zároveň mnohem vyšší ambice než se stát pouhým zábavným obchodním artiklem. Ve Spojených státech je pro teenagera snazší dostat se k heroinu než k alkoholu. Drogy jsou jednoznačným strašákem nejmocnější země světa. Někteří se ho mohou pokoušet nevidět, jiní vést možná zdánlivě beznadějný boj. Slovo traffic má v angličtině tři různé hlavní významy - doprava, obchod a styky. Ve světě drog, který se týká úzké skupiny lidí jen zdánlivě, se vyskytují všechny tři - narkoobchod, jeho distribuce a rozbujelá síť korupce a vlivných styků. <>Obrázek nenalezen<> Traffic" popisuje a komentuje celý proces drogového byznysu v režii nejlepšího režiséra roku 2000, který si přitom nebere žádné servítky. Svět narkozločinu na všech úrovních - od nejvyšších vládních přes svět složité hierarchie uvnitř drogových kartelů až po nejmenší pěšáky. Michael Douglas v roli nekompromisního konzervativního soudce Roberta Wakefielda, jenž dostal z nejvyšších míst za úkol vést co nejtvrdší boj proti drogovému zločinu. Netuší, že jeho vlastní šestnáctiletá dcera, vzorná studentka, je závislá na heroinu. Catherine Zeta-Jonesová jako zoufalá těhotná žena (mimochodem Zeta-Jonesová byla při natáčení skutečně v jiném stavu), která se v realitě drogového světa ocitá ze dne na den. Tajní agenti zatknou drobného překupníka, s jehož pomocí chtějí dostat mocného drogového šéfa Carlose, jejího manžela. Do té chvíle nic netušila, žila si luxusním životem a nyní pod nátlakem okolností přebírá manželův krvavý byznys. Benicio Del Toro získal Oscara za roli policisty na "horké" mexické hranici, který se v každodenní realitě drogového byznysu se nevyhnutelně zaplétá do všudypřítomné sítě korupce.
obrazek
Film navazuje na úspěšný britský seriál Traffik, popisující drogovou cestu z Pákistánu přes Evropu do Velké Británie, který vysílal britský Channel4 v osmdesátých letech. Tehdy se k němu dostala producentka Laura Bickfordová, která v té době žila v Londýně. "Nemohla jsem na ten příběh zapomenout. Když jsem se vrátila do USA, zjistila jsem, že noviny stále častěji píší o obchodu s drogami. Byla jsem šokovaná, že zveřejňují naprosto všechno - o pohybech cen drog, jména šéfů kartelů a podobně. <>Obrázek nenalezen<> Vypadalo to tak, že přestože jde o ilegální obchod, hovoří se o něm jako o každém jiném. Stále mi v hlavě zůstával seriál Traffik - začala jsem sbírat články, související s drogami a drogovým obchodem. Nakonec jsem vypátrala producenty seriálu a navrhla jim, že odkoupíme práva na americký remake ve formě celovečerního filmu."

O hercích

Michael Douglas
obrazek Herec a producent, držitel dvou Oscarů. Syn světoznámého herce Kirka Douglase a britské herečky Diany Dill strávil dětství ve filmových zákulisích. Studoval dramatické umění na University of California, kde se seznámil s Danny De Vitem. Po úspěchu filmu Miloše Formana "Přelet nad kukaččím hnízdem", který produkoval a jenž získal 5 Oscarů, se stal jedním z nejvyhledávanějších producentů. Práva na film koupil od svého otce a prosadil Jacka Nicholsona do hlavní role.V sedmdesátých a osmdesátých letech se objevil v několika velkofilmech. Hollywoodskou superhvězdou se stává po trhácích "Osudová přitažlivost" (s Glen Closeovou) a "Wall Street" Olivera Stona, za nějž dostal Oscara za hlavní roli. Svou pozici definitivně upevňuje svým výkonem v temném snímku "Válka Roseových", ( s Kathleen Turner a Danny DeVitem). V roce 1988 založil producentskou firmu Stonebridge Entertainment. Následoval "Základní instinkt", "Americký prezident" anebo "Hra".

Steven Soderbergh o postavě Roberta Wakefielda:
"Wakefield je konzervativní soudce Nejvyššího soudu ve státě Ohio, velmi schopný a inteligentní. Zatímco se vyvíjí jeho kariéra na politické scéně ve Washingtonu, uniká mu, že jeho vlastní dcera Caroline začíná mít s drogami vážné problémy. V okamžiku, kdy si zcela uvědomí závažnost její závislosti, problém, který řeší na státní úrovni, se rázem stává velmi osobním."

Michael Douglas:
"Vždy skočím po filmu, který má dobrý děj, založený na příběhu, a kvalitní zápletku. Tento film obsahuje tři napínavé, navzájem propletené příběhy s tématem drog s mimořádným emocionálním dopadem. Je zajímavé, že z filmu vlastně dosud znám pouze svou část. Jsou tam dva další příběhy, jeden s Beniciem Del Torem a druhý s Catherine Zeta-Jonesovou, o kterých mám jen zběžnou představu." "Když přirovnáme problematiku boje s drogami k trojnožce, tak její tři nohy tvoří uplatňování zákona, osvěta a léčba. Naše vláda dlouho uplatňovala prostřednictvím policie pouze zákonný nátlak. Dnes zjišťují, že je to zcela vyčerpalo a že musí klást větší důraz na osvětu, léčbu a reintegraci. Jinými slovy, děti můžete vychovávat do určitého věku, a potom - budete je léčit anebo trestně postihovat? Moje postava postupně změní v tomto bodě názor, protože se jej začne dotýkat v osobním životě."

Catherine Zeta-Jonesová
obrazek Narodila se ve Walesu. Začínala v divadle, v devadesátých letech pak hrála jednu z hlavních rolí úspěšného britského seriálu "Darling Buds of May". Ten z ní udělal jednu z nejpopulárnějších britských hereček. Ve filmu se zásadním způsobem prosadila svým účinkováním ve velkofilmu s Antonio Banderasem "Zorro: Tajemná tvář". Hrála ve filmu "Zámek hrůzy" a poté v megahitu "Past" se Seanem Connerym. V kinech nyní běží film "Zlatíčka pro každého". Od roku 2000 manželka Michaela Douglase, má s ním syna Dylana Michaela.

Laura Bickfordová o postavě Heleny Ayala:
"Postava Heleny byla převzata téměř naprosto přesně z původního seriálu. Je to žena velmi úspěšného podnikatele v San Diegu. Má malého syna a je znovu těhotná, žije v nádherném domě. Je vlastně ztělesněním amerického snu. Náhle se dozvídá, že její životní styl a standard je dotovaný ilegálním obchodem s drogami, který řídí její manžel. V tu chvíli se musí rozhodnout, jakým způsobem zachrání rodinu."

Stephen Gaghan:
"Helenu jsem vykreslil jako velmi elegantní a uhlazenou ženu, která je však v podstatě dost naivní. Žije v překrásném domě za zavřenými dveřmi a myslí si, že peníze jejího manžela pochází z dědictví starých mexických rodin. V podstatě dělá samé správné věci: angažuje se v charitě, je starostlivou matkou. A potom náhle objevuje, že celou tu dobu žila ve lži."
Při natáčení byla Catherine Zeta-Jonesová skutečně těhotná. V původním seriálu měla ale její postava dvě děti.

Laura Bickfordová:
"Když jsme zjistili, že Catherine je těhotná, hned nás napadlo: to je skvělé, něco takového bychom ani sami nevymysleli! Obohacuje to příběh, protože to dodává Heleně novou dimenzi a motivaci k drastické změně v životě, k níž se odhodlá."

Catherine Zeta Jonesová:
"Zaujaly mě tři příběhy, které nejsou propojené fyzicky, ale samotným jádrem problematiky. Film ukazuje typický vzorek společnosti, postihnuté drogami. Nemusíte pocházet ze žádného specifického prostředí anebo mít jen určitý stupeň vzdělání, nemusíte bát prostě ´na okraji´, abyste se stali závislými."

O tvůrci

Steven Soderbergh
obrazek Narodil se v Louisianě. Filmem se zabývá už od 13 let, postupně začal točit krátké filmy a psát scénáře. Jeho první celovečerní film "Sex, lži a video" získal v roku 1989 Zlatou Palmu v Cannes. Další film "Sex, lži a Kafka", s Jeremy Ironsom v hlavní roli, byl situovaný do Prahy po první světové válce. Následovaly další filmv - "King of the Hill", "The Underneath", "Schizopolis", "Gray´s Anatomy", anebo "Out of Sight" - česky "Zakázané ovoce", s Georgem Clooneym a Jennifer Lopezovou. Film "Erin Brockovich", s Julií Robertsovou v hlavní roli, nekonvenční drama, založené na skutečném příběhu, vydělalo už přes 250 mil. USD a přineslo Julii Robertsové Oscara. Momentálně dokončuje film "Ocean´s Eleven", v němž hrají George Clooney, Matt Damon, Brad Pitt a Julia Robertsová.

Laura Bickfordová:
"Hned jak jsem jak jsem začala jednat s producentem seriálu, šla jsem s veškerými poznámkami za Stevenem Soderberghem a nabídla mu, aby film režíroval. Už tehdy jsem byla přesvědčená, že je pro Traffic ideálním režisérem, protože dokáže vyprávět propletené příběhy s rozličnými časovými rámci.

Steven Soderbergh:
"O toto téma jsem se zajímal už dost dlouho, ale nebyl jsem si jistý formou. Nikdy jsem nechtěl točit film o narkomanech. Když ale Laura přišla s nápadem udělat film podle seriálu Traffik, který jsem před lety viděl, věděl jsem, že s takovým tvarem bych dokázal pracovat." "Drogy jsou jedním z hlavních témat současné společnosti. Každý zná někoho, kdo se s nimi zapletl. Zdá se, že je to ve vzduchu a každý o tom mluví." " Mám rád herce a rád s nimi pracuji. Myslím, že většina z nich zná radost, pocházející ze samotného faktu spolutvorby filmu. Film je všechno, co nám nakonec zůstává. Kazeta nebo DVD na polici pro mě nic neznamená. Zůstanou jen ty měsíce, které jsem strávil s herci a se štábem, takže mi záleží na tom, aby všichni odcházeli s pocitem, že udělali dobrou věc. Skutečně jsem se snažil, abychom z toho všichni měli radost. Nakonec, byl to i kus mého života..."

Podobné filmy

Co je šeptem...
(Rumor Has It) Přestože vede Jennifer Aniston spokojený život, stále jí ke štěstí cosi chy...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pan Church
(Mr. Church) Píše se rok 1971 a malá Charlie žije se svou matkou Marií v Los Angeles. Jedn...
dnes 16.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Čarodějův učeň
(Sorcerer's Apprentice) Moderní čaroděj Nicolas Cage má plné ruce práce s tím ubránit Manh...
dnes 18.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 26. 1. 2021 Svátek má Zora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz