fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65%
film / pohádka, Československo, , 84 min.
DVD od 15.10.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:42Královští sourozenci, dvojčata se vydají na dobrodružnou cestu za vysvobozením staršího bratra ze zakletí a za krásnou tajemnou princeznou.
Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence, staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Královna Země lva se jen těžce smiřuje se ztrátou jediného syna. Na radu děvčete od potulných kejklířů nechá uvařit jedinou rybu, kterou rybáři uloví v královském rybníce. Vodu nechá vypít kobyle, rybí hlavu dá sníst psici, sama sní rybí maso a kosti dá zakopat do zahrady. Po čase se královně narodí dvojčata Jaroslav a Jaromír. V ten den se narodí i dvě stejná hříbata, dvě štěňata a s z kostí v zemi vyrostou dva meče. Malí princové vyrostou za rok jako jiní za sedm let. Když dospějí, zamiluje se Jaromír do tajemného obrazu krásné princezny. Přes zákaz rodičů se vydá princeznu hledat. Najde ji v podivném království démantových skal, ale aby ji získal, musí splnit tři úkoly. Nedokáže to a zkamení. Na královském zámku Jaroslav pozná, že se bratrovi něco zlého stalo a vydá se mu na pomoc.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Třetí princ

Dva bratři Jaromír a Jaroslav, dvojčata, princové ze Země lva jsou věrnými přáteli. Královští rodiče před syny tají, že měli ještě jednoho bratra - Jindřicha, který zmizel v Zemi démantových skal. Princové objeví obraz té, která způsobila tragédii nejstaršího bratra a Jaromír se vydá hledat krásnou dívku a svého zmizelého bratra. V zemi démantových skal ho potká osud jeho staršího bratra. Po stopách obou princů se nakonec vydává Jaroslav, kterého nevede láska k princezně, ale odvaha, chytrost a silné pouto k bratřím. Oba bratry po třech zkouškách vysvobodí z kletby, která leží na Zemi démantových skal a společně s nevěstami z tohoto království se vracejí domů.


Podobné filmy

Obr z Černé skály
Islandská pohádka o chudém rybáři a jeho třech dcerách (1969). Hrají: M. Růžek, V. Postrán...
so. 1.6. 08.08
ČT1
Jak Honza ke štěstí přišel
(Hans Im Glück) Za sedm let služby dostal Honza valoun zlata, za který si může koupit, nač...
so. 1.6. 08.55
Nova Cinema
O velkém nosu
Stačí se zamilovat a tatam je pýcha a domýšlivost (1983). Hrají: L. Vaculík, V. Jeníková, ...
so. 1.6. 13.05
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz