fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

59% 40 hlasů
film / pohádka, Česká republika, , 77 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
02:58Nový výpravný pohádkový příběh České televize vypráví o lásce Aničky a Jakuba, která musí projít těmi nejtěžšími zkouškami. Scénář volně podle předlohy B. Němcové napsali V. a V. Šaškovi.
Když tři vojáci zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého, kdysi mocného hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky, tváře sice zakryté, ale i tak je zřejmé, že jsou nesmírně krásné. Dívky vojákům nabídnou, že můžou na hradě v pohodlí a bezpečí klidně zůstat, ovšem pod jednou podmínkou - strávit s dívkami jednu jedinou noc a během ní jejich závoj ani o kousíček nepoodhalit, ani prstem se jich nedotknout... Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene - takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol dokázal splnit pouze jediný, Jakub. Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Letos asi nejlepší pohádka, kterou jsem viděl v premiéře, byť je jí již 9 let. Odmyslím si Vojtěcha Dicka a jeho Týden neklidu s Bartoškou a byl jsem příjemně překvapen kvalitou. Dvořák si střihl solidního záporáka, potěšily okem i dvojčata Molnárovic ze Slovenska, zejména jedna z nich, když šla nahá do vody, sice záběr zadní kamery, ale i tak hezké :-) Menší rozpočet naopak nakonec měl asi i pozitivní vliv, nezbylo na nějaké fantasy scény. Klidně víc podobných pohádek.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tři životy

Inu, to se jednoho dne tři vojenští zběhové na útěku ukryjí ve zřícenině kdysi mocného hradu. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na tom stole je spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a hrnou se ke stolu. To už sem ale vchází tři dívky, tváře sice zakryté, ale i tak je zřejmé, že jsou nesmírně krásné. Dívky vojákům nabídnou, že můžou na hradě v pohodlí a dostatku, ale hlavně v bezpečí klidně zůstat, splní-li ovšem jednu podmínku, jeden úkol.Proč ne, říkají si vojáci, a když si poslechnou, jak snadný úkol jim dívky připravily, nerozhodují se ani okamžik a podmínku přijímají. Jaký je to úkol? Strávit s dívkami jednu jedinou noc a během ní jejich závoj ani o kousíček nepoodhalit, ani prstem se jich nedotknout...Noc uplyne a ráno se dva z vojáků proměnili ve vlky. Takový byl trest za nesplnění podmínky. Ukázalo se, že nebyla zdaleka snadná a že ji dokázal splnit jenom Jakub, který tím také jednu z princezen vysvobodil. Ta mu za to dá odměnu - sokolí pírko. Není to samozřejmě pírko obyčejné, ukrývá tři životy a je jen na Jakubovi, jak s nimi naloží.Jakub opustí hrad, putuje krajem, zamiluje se do kovářovy dcery Anny a seznámí se s Vítkem, kterému zachrání život. Teď už mu tedy v pírku zbývají jenom dva životy...A jak to bylo dál?To už bychom asi prozrazovali příliš. Snad jen naznačíme, že do hry vstoupí švihácký poručík s uhrančivýma očima, který navíc zná síly, které zbavují lidi schopnosti jednat tak, jak chtějí a svobodně se rozhodovat.Jestliže každá pohádka dospěje ke šťastnému konci, věřme, že tahle nebude výjimkou. I když...ona to vlastně, jak jsme si řekli, tak úplně pohádka není. A tak nás čeká ještě hodně napětí a obav o to, aby i tentokrát dobro zvítězilo. Určitě pomůže, když budeme všichni držet Aničce a Jakubovi palce. A navíc - Jakub má přece to kouzelné sokolí pírko a v něm mu zbývají pořád ještě dva životy. Uznejte, že když se tohle všechno spojí, tak to není vůbec malý vklad..


Podobné filmy

O svatební krajce
Velká výpravná pohádka o svéhlavé princezně, které se přestala lepit smůla na paty, když p...
dnes 15.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Duch nad zlato
I s duchem se dá letět vzduchem za štěstím! Viktor Preiss jako tajemný duch ve výpravné po...
dnes 17.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Drobínek
Jan Tříska v pohádce o tom, proč se mladému ševci přestali všichni posmívat (1970). Dále h...
zítra 06.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 5. 7. 2020 Svátek má Cyril a Metoděj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz