fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1005 hlasů
film / thriller, mysteriózní, science fiction, USA/Německo, , 100 min., od 12 let
The Thirteenth Floor

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:05Ve světě virtuální reality je zabit člověk. Z jeho smrti je obviněn Douglas Hall, který musí co nejdříve vypátrat pravého vraha, jinak si za mříže půjde sednout on.
Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriozní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz, vrací se domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovi smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pomerne slušné scifi, s príbehovým základom v podobe Matrixu, bez vizuálnych orgií, ktoré nijak nenudí, akurát že nevidieť ho, by nebolo nijak bolestivé.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Třinácté patro

obrazek
Píše se rok 1937 a postarší muž jménem Hannon Fuller předává Jerrymu Ashtonovi, barmanovi v luxusním hotelu vzkaz pro Douglase Halla, s naléhavým upozorněním, že informace přiložené ke vzkazu jsou životně důležité a stejně tak je důležité, aby se nikdo jiný o vzkazu nedozvěděl. O chvíli později se Fuller ocitne zpátky v roce 1998. Padesátá léta byla jen převratnou počítačovou simulací, výsledek šestiletého úsilí programátorů společnosti, Intergraph Computer Systems, kteří pod Fullerovým vedením vytvořili virtuální realitu skutečnější než skutečnost, hru, která umožňuje hráči zcela se ponořit do alternativní reality, Los Angeles třicátých let 20. století.
obrazek
A právě do virtuálního světa ukryl Fuller vzkaz pro svého kolegu a chráněnce Douglase Halla v obavách, že možná nebude žít dost dlouho, aby mu ho mohl předat osobně. Záhy se ukáže, že jeho neblahá předtucha byla správná. Je zavražděn a hlavním podezřelým se stává Douglas Hall, v jehož bytě byla nalezena Fullerova zakrvácená košile. Někteří lidé, včetně detektiva Larryho McBaina věří, že Hall zavraždil Fullera, aby mohl převzít jeho vedoucí pozici v Intergraphu. Na scéně se objeví Fullerova atraktivní dcera Jane, do které se Hall bezhlavě zamiluje a také proto se rozhodne za každou cenu očistit své jméno.
obrazek
S pomocí Whitneyho, který byl předobrazem Ashtona, se vydá do virtuálního světa roku 1937 s tušením, že tu najde odpověď na otázku, co se vlastně stalo a proč. A má pravdu. Ačkoli svět kolem něj je virtuální, zpráva, kterou mu Fuller nechal u Ashtona, je skutečná a nesmírně důležitá.


Podobné filmy

Loď duchů
(Ghost Ship) Mladý letec objeví, při průzkumném letu nad mořem, zaoceánský parník, který j...
zítra 01.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Čarodějky: Pověst z Nové Anglie
(Witch: A New-England Folktale, The) Sedmičlenná rodina farmáře Williama po konfliktu s os...
zítra 03.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Cesta na tajuplný ostrov 2
(Journey 2: The Mysterious Island) Josh Hutcherson dostane zakódované tísňové volání ze zá...
zítra 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 2. 2020 Svátek má Matěj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz