fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

68% 479 hlasů
komedie, Velká Británie, , 94 min., od 15 let
A Tristram Shandy - Cock and Bull Story
Kinopremiéra v ČR 13.12.2006

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:57Inspirací tohoto neortodoxního filmového díla je román Život a názory blahorodého pana Tristrama Shandyho, který napsal britský pastor Laurence Sterne v letech 1759-1767. Rozsáhlý román, patřící k anglickým literárním skvostům, byl považován za nezfilmovatelný, ale Winterbottom jej přetvořil v pozoruhodně invenční podívanou. Když Tristram Shandy začíná vyprávět svůj životní příběh, ocitáme se v 18. století. V dramatickém okamžiku hrdinova zrození však zjistíme, že jsme přítomni natáčení filmu. Za hereckým představitelem Shandyho Stevem Cooganem přijíždí jeho žena se šestiměsíčním dítětem, pronásleduje ho novinář, objeví se i jeho agent... "V knižní předloze je procesu psaní věnováno tolik prostoru, že jediný způsob, jak jej reflektovat, byl tento," říká režisér, který ve svém filmu složil poklonu i svému oblíbenému režisérovi R. W. Fassbinderovi.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jestliže se nezfilmovatelné dílo úspěšně přetvořilo do této "pozoruhodné podívané", pak je pro mě román sám nečitelný...
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O režisérovi

Michael Winterbottom
Vystudoval film na univerzitě v Bristolu. Spolu s režisérem a producentem Andrewem Eatonem založil v roce 1994 společnost Revolutions Films. Jeho první hraný film Go Now byl uveden na MFF v Karlových Varech v sekci Horizonty a přepis románu Thomase Hardyho Jude byl vybrán téhož roku do soutěže karlovarského festivalu. Válečné drama Vítejte v Sarajevu viděli naši diváci v roce 1999. Z dalších titulů jmenujme alespoň ty, které byly též uvedeny v Karlových Varech: Nonstop party, Na tomto světě, Kód 46 a Devět písní.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 7. 7. 2020 Svátek má Bohuslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz