fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73%
film / drama, akční, dobrodružný, válečný, USA, , 165 min., od 15 let
Troy
Kinopremiéra v ČR 14.5.2004, DVD od 20.10.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:12Pokud někdy stálo za to svést kvůli lásce boj, nestalo se tak ve větší bitvě, než byla tato ...
Roku 1193 před Kristem unesl Trojský princ Paris ženu Spartského krále Menelaose, krásnou Helenu. Králův hněv vyústil v desetiletou válku mezi nejsilnějším z řeckých měst a Trojany. Střetli se v ní největší antičtí hrdinové Sparty v čele s Achilesem a Troji, vedení Hectorem, nejstarším synem krále Priama. Její vyústění patří k největším příběhům všech dob ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Bohužel nijak zajímavý, strašně dlouhý film. Historicky ne příliš přesné a i když je to výborně zahrané, natočené a napsané je to hrozně a kromě souboje Parida a Achilla tam není vůbec nic zajímavého, ani ten konec a dobytí Trójy, dokonce tam nejsou ani bohové a po zkouknutí na to velmi rychle zapomenete. Je to škoda, mohl to být dobrý film a spoustu lidem se očividně i líbí, ale mě to nudilo a vůbec nesedlo, neboť ten film je opravdu strašně pitomý, protože v tomhle já mám pravdu. 60%. Výprava, kamera a herci bohužel vůbec nevytrhnou tady prazvláštní hovadinu, která mohla být hodně, hodně dobrá, ba dokonce mohla být i vynikající, ale bohužel není a navíc do toho má sakra daleko.
Všechny komentáře k filmu 192+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3, Oficiální stránka 4    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Tak tohle nebude ani snad moje první recenze, ale spíš taková krátká stručná a výstižná kritika. Aby jsi ti diváci, kteří nemají ani tuchy o tom co se děje v pozadí filmu, uvědomili jak hrajou do noty té debilní komerci a jaký kraviny do příspěvků píšou.    Ačkoliv jsem taktéž milovníkem historických velkofilmů, šel jsem do kina s velkým očekáváním a pro jistotu jsem ho shlédl hned dvakrát jako většinu snímků. Předem ochuzen o vyvrcholení dramatu, protože jsem zapadal do většiny diváků, kteří znali historická fakta, se zatajeným dechem čekal jak se přes pět tisíc let stará událost dá přemítnout před oči davu v kinosálech. První co mě zaujalo byla perfketní kamera, výprava a kostýmy, kterým se nedalo absolutně nic vytknout. Trošku více už pokulhával scénář (pravděpodobně to bylo tím jak jsou v USA hrozně znalí evropské, natož antické historie) a překroutili tak, i když docela malých, ale podstatných věcí. Uveďme pár příkladů: na špatném místě a špatným způsobem byl zabit král... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu Troja

obrazek
Když trojský princ Paris utekl ze Sparty s nejkrásnější ženou světa Helenou, její manžel král Meneláos s bratrem Agamemnónem toho využili jako záminky k rozpoutání válečného tažení proti Malé Asii. Aby však Řekové zvítězili, musí se výpravy zúčastnit i největší ze starověkých reků Achilleus. Řecké vojsko oblehne Tróju, ale velitel Trójanů princ Hektór je statečný a čestný bojovník a síly jsou dlouho vyvážené. Po smrti mladičkého bratrance Patrokla rozzuřený Achilleus vyzve Hektora na souboj a zabije ho. Osud Troje je zpečetěn poté, co lstivý Odysseus vymyslí způsob, jak se dostat za nedobytné trojské hradby v útrobách velkého dřevěného koně. Achilleus umírá, zasažený Paridovým šípem do jediného zranitelného místa na patě, ale jeho jméno se stává nesmrtelným.


O hercích

Brad Pitt
obrazek Narodil se 18. prosince 1963. V jeho životě vždy hrály ústřední roli dvě věci: víra a přitažlivý zjev. Vyrůstal jako spořádaný věřící, pravidelně navštěvující kostel v missourijském Springfieldu, později studoval žurnalistiku na prestižní columbijské univerzitě a vybočoval z řady snad jedině hrou na kytaru v několika kapelách. Zlom nastal těsně před tím, než získal diplom. Tehdy odjel do Los Angeles, kde si zahrál v jednom nepříliš úspěšném TV seriálu. Potom, aby si vydělal na herecké kurzy, věnoval se obvyklým zaměstnáním začínajících herců: prodával zmrzlinu, hlídal parkoviště a převlečen za kuře dělal živou reklamu. Brzy víře ve vlastní herecké schopnosti, která mu dodávala naději, podal pomocnou ruku jeho mladistvý sexy zjev. Dostal roli v prestižní reklamě na Levis a v seriálu Dallas, kde hrál přítele dcery Priscilly Presleyové. Odtud už byl jen krok na filmové plátno.

Debutoval filmem Cutting Class, který se pro něj stal odrazovým můstkem k pozici filmové superhvězdy. Vysoce ceněný režisér Ridley Scott jej obsadil do Deanovské role floutka, který ve feministickém roadmovie Thelma a Louise dá Geeně Davisové poznat její první orgasmus a zároveň, jaké to je nechat se okrást o všechny peníze. Následovala hlavní role mladíka toužícího se přiblížit svému rokenrolovému idolu ve snímku Johnny Suede a o něco později film The Favor. Pak už vedla Pittova cesta pouze od úspěchu k úspěchu. V Senzačním světě měl za partnerku Kim Basingerovou, režíroval ho Robert Redford v kritiky opěvovaném a zároveň vysoce divácky úspěšném dramatu Teče tudy řeka, čistě záporná role psychopata jej v thrilleru Kalifornie zbavila svazující nálepky milovníka a Interview s upírem mu konečně po boku Toma Cruise poskytlo status superhvězdy.

Eric Bana
obrazek Narodil se v Melbourne.
Před filmovou kamerou se nejprve objevoval v malých rolích hezounů jako například ve snímku Můj dům můj hrad. Pak však získal roli kultovního australského vraha přezdívaného Chopper a ve stejnojmenném snímku na sebe strhl pozornost kritiky i publika. Od té doby se objevil ve vysokorozpočtových amerických filmech Černý jestřáb sesřelen a Hulk, kde hraje doktora Bruce Bannera.

Orlando Bloom
obrazek Pochází z Velké Británie, v šestnácti letech se přestěhoval do Londýna aby se připojil k National Youth Theatre, začal studovat na British American Drama Academy a později na Guildhall School of Music and Drama. Objevil se v hrách jako Little Me, Peer Gynt, Mefisto, Tři sestry, Antigona nebo Strýček Váňa. Před kamerou debutoval snímkem Wilde a naši diváci ho mohou znát z televizního seriálu Vraždy v Midsomeru.

Diane Krugerová
Narodila se jako Diane Heidkruegerová v Německu. Studovala balet na Royal Ballet v Londýně. Díky zranění však musela kariéru baletky opustit. Vrátila se do Německa a začala pracovat jako špičková modelka. Na radu Luca Bessona se pak přestěhovala do Francie. Vzala si zde francouzského herce Guillaume Caneta.

O tvůrci

Wolfgang Petersen
Poprvé se zviditelnil pro světovou kinematografii díky thrilleru Ponorka, který natočil ještě v rodném Německu. Roku 1982 se díky tomu stal prvním režisérem nominovaným za německy mluvený film na Oscara v historii této ceny. Ponorka byla celkem nominována na šest zlatých sošek a stala se nejúspěšnějším německým filmem uvedeným ve Spojených státech. Jako jeden z mála režisérů na světě dokázal ve svých filmech skloubit umělecké kvality s komerční úspěšností. Platí to pro thriller Air Force One s Harrisonem Fordem, který byl několikrát nominován na Oscara, sci-fi Epidemie s Dustinem Hoffmanem, nebo další thriller - S nasazením života, ve kterém Clint Eastwood bojoval s Johnem Malkovichem.

Podobné filmy

Na život a na smrt
(Lone Survivor) Čtyři mariňáci dostanou nebezpečný úkol. V rámci mise pojmenované Operace ...
dnes 22.25
Nova Cinema
Loď duchů
(Ghost Ship) V Beringově moři je nalezena výletní loď, která je z dosud nevyjasněných příč...
dnes 22.30
Prima Cool
Disturbia
Kaleb se po tragické smrti otce příliš neovládá a poté, co napadne učitele, dostane monito...
dnes 22.40
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2024 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz