fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

81% 4868 hlasů
film / komedie, drama, science fiction, USA, , 103 min., od 12 let
The Truman Show
DVD od 24.9.2014 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize st. 3.6. Sky Movies Greats HD 20.15
Sky Movies Greats HD 20.15
Ukázka
01:46Jim Carrey v satirické komedii o mladíkovi, který netuší, že jeho život sleduje svět jako televizní seriál, ale začíná si uvědomovat, že něco není v pořádku.
Film Truman Show prozkoumává moc médií a stále méně zřetelnou hranici mezi skutečností a jejím mediálním či virtuálním obrazem. Truman Burbank totiž až téměř do svých třiceti let netuší, že od narození žije v obrovských filmových ateliérech a že je hvězdou televizního seriálu s celosvětovou popularitou a vysokou sledovaností. Nad Trumanovým životem má navíc absolutní kontrolu tvůrce oblíbeného seriálu, režisér a producent Christof. Největším problémem ovšem pro Trumana nakonec není uvědomit si pravý stav věcí, nýbrž odhodlat se opustit falešný, avšak zároveň tak bezpečný a dokonalý svět... Snímek je inspirován americkými TV seriály, založenými na snímání reality a ve svém závěru nečekaně přerůstá až v moderní alegorii biblického motivu - vyhnání z ráje. Žánrově jde o fantaskní, bizarní a spektakulární drama se satirickým podtextem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ve všech směrech skvělý film, jehož (vynikající) téma a motivy jsou v současnosti (2016) možná ještě aktuálnější než v době vzniku (a nepochybně budou velmi aktuální ještě mnoho dalších let). Jen se nemůžu zbavit dojmu, že kdyby to bylo pojaté tak, že divák by zpočátku (stejně jako titulní postava) netušil, co se kolem Trumana doopravdy děje a čeho je součástí (tudíž by se tak z premisy stala šokující pointa shyamalanovských parametrů), mohl být Weirův snímek ještě více fascinující a emotivní. Akorát už by se to asi jen těžko dalo stylizovat do podoby dojemné hořké komedie, jelikož by z toho v takovém případě muselo (téměř jistě) vzniknout něco na způsob paranoidního dystopického thrilleru... 80 - 90 %
Všechny komentáře k filmu 52+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Truman show

obrazek
Mladý muž Truman Burbank žije v idylickém přímořském městečku Seahaven s manželkou Meryl. Pracuje jako pojišťovací úředník, sní o setkání krásnou dívkou žijící na ostrově Fidži, ale trpí nepřekonatelnou fobií z hluboké vody. Touží cestovat, nemá však dost peněz, aby si to mohl dovolit. Poslední dobou si navíc začíná všímat podivných věcí, které se kolem něj dějí. Přímo před ním spadne z čisté oblohy reflektor, na pláži se ocitá uprostřed deště, který však dopadá pouze na něj a jeho nejbližší okolí, ve městě zahlédne žebráka, ve kterém pozná svého dávno mrtvého otce. Kdysi na studiích se zamiloval do Lauren Garlandové, která mu během schůzky na pláži tvrdila, že se jmenuje Sylvie a že vše kolem jsou jen kulisy a všichni kolem něj jsou jen herci. Schůzku však přerušil její otec s tím, že se stěhují na Fidži. A je to opravdu tak.
obrazek
Celý Trumanův život sledují miliony diváků po celém světě v nekonečném televizním seriálu, který se vysílá 24 hodin denně už od jeho narození. Celé městečko Seahaven je jen obrovská, dokonalá kulisa, kde je z centrálního řídícího střediska nad městečkem ovládáno vše, od jednání lidí až po počasí a zaznamenáváno pěti tisíci tajnými kamerami. Přes všechna opatření si Truman stále jasněji uvědomuje, že něco není v pořádku. Čirou náhodou si naladí v rádiu frekvenci, kde nějaký muž do detailu popisuje jeho cestu a vše, co se kolem něj děje, v bance zahlédne za výtahem tajné dveře, vedoucí do velkého přenosového studia, začíná si všímat, že se lidé kolem něj chovají velmi podivně, například si všimne, že několik chodců obchází kolem jejich domu stále dokola. Pokusí se odhalit, o co jde, a hercům i režisérovi Christofovi, který celý gigantický projekt řídí, dá mnoho práce utajit před ním pravdu.
obrazek
Truman se pokusí odjet z města. Na letenku však nemá peníze, autobus se čirou náhodou porouchá ještě před odjezdem ze zastávky, a když sedne do auta, cesta z města je ucpána dopravní zácpou. Truman sice dokáže riskantní jízdou z města vyjet, tady ho však čekají zátarasy kvůli lesnímu požáru a když objede i ty, jsou na cestě další zátarasy, údajně kvůli havárii jaderné elektrárny. Je donucen k návratu muži v radiačních oblecích a celá událost má jediný důsledek. Herečka, která hrála Trumanovu manželku, ale ve skutečnosti Trumana nenávidí, odchází od manžela i ze seriálu. Christof plánuje jeho další život včetně nové ženy, která mu má vstoupit do života. Truman se chová, jako by se nic nestalo, ale pak se jednoho dne nečekaně odstěhuje do sklepa. O několik hodin později pochopí zuřící Christof, že to, co lidé sledují na obrazovce, není spící Truman, ale figurína. Truman zmizel.
obrazek
Celé městečko se pustí do pátrání, ale teprve k ránu ho Christof objeví na moři. Truman překonal svou fobii a pokouší se na malé loďce odplout. Christof nařídí umělou bouři. Truman bojuje s rozbouřeným mořem, ale zdá se, že režisér a producent celého seriálu je odhodlán mladého muže třeba i zabít.


Podobné filmy

Annapolis
Mladý lodní svářeč a amatérský boxer Jake Huard je přijat na námořní akademii v Annapolis ...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rivalové
(Happy Gilmore) Mladík Adam Sandler sní o kariéře slavného hokejisty, ale přes své nadšení...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vražda v Bílém domě
(Murder at 1600) Wesley Snipes vyšetřuje případ vraždy mladé ženy, která se stala v Bílém ...
dnes 21.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 28. 5. 2020 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz