fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

60% 1451 hlasů
film / thriller, akční, hororový, science fiction, USA, , 110 min., od 12 let
Deep Blue Sea
DVD od 7.9.2000 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:31Jak rychle umíte plavat? Tak dlouho si výzkumní pracovníci laboratoře Aquatica hráli na boha, až se dočkali hrůz soudného dne.
Nezdařeným pokusem geneticky poškození žraloci ohrožují námořní základnu Aquatica, kde tým vědců pátral po tom, jak regenerovat lidský mozek. Nyní se jejich pátrání mění v zoufalý boj o přežití...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Režisér Smrtonosné pasti 2 se už nepřekoná. CGI shitstorm špatná i na rok 1999, debilní scénář, retardované postavy. Thomas Jane tehdy ještě nebyl tak charismatický, ani takový drsňák jako dnes a v podstatě jediný, kdo Deep Blue Sea herecky táhne, je Samuel L. Jackson. LL Cool J jako ex-kazatel/ex-alkoholik docela zábavný, dokud nedojde na nejhorší nábožensky orientovanou scénu v dějinách (modlitba je super, ale držení se za ruce a vykřikování "Ámen! Ámen!", wtf?). Stellan Skarsg?rd bohužel nevytěžený. Jako malý jsem se u něj strašně bál, dneska ale film vyznívá jen úsměvně až trapně. Chtěl jsem hodnotit jen dvěma hvězdami, ale tvůrci mi splnili přání a nechali sežrat nejpičoidnější charakter, čímž si získali body k dobru.
Všechny komentáře k filmu 29+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Útok z hlubin

obrazek
Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, která pracuje na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu.
obrazek
Aby totiž mohla získat dostatek proteinu, musela vypěstovat tři obrovské zřaloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila obsah mozkové hmoty. Velmi záhy se Franklin přesvědčí, že Blakeovy obavy jsou na místě. Geneticky upravení žraloci totiž útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Situace se nevyvíjí dobře. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Navíc se ke stanici žene obrovská bouře. Žraloci, jejich inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nebývale zvýšila způsobí explozi vrtulníku, který měl odvézt zraněného vědce a pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou.
Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí stanice, všichni si však uvědomují, že je jen otázkou času, kdy se voda s tedy i žraloci, dostane až k nim. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a krvelačnými žraloky, kteří jsou stejně inteligentní jako lidé, kteří se před nimi pokouší uniknout.


O natáčení

obrazek
Žraloci mako jsou vysoce ceněné ryby využívané při sportovním rybolovu. Nejsou sice tak slavní jako jejich obávaní bratranci bílí žraloci, ale jsou proslulí vysokou rychlostí, které dosahují a svými manévrovacími schopnostmi, kterých ve vodě docilují především při lovu své kořisti. Jsou velmi agresivní a schopní pozřít i velkou kořist. Těhotenství žraloků mako trvá něco kolem dvanácti měsíců. Gravidita scénáře celovečerního filmu o nich se pohybovala něco kolem čtyř let. Už roku 1994 ho měl v rukou produkční tým Alana Riche a Tonyho Ludwiga. Oběma mužům bylo okamžitě jasné, že jde o nejzajímavější látku týkající se žraloků od dob Čelistí. Navíc, narozdíl od tohoto klasického hororu, který se odehrává v přirozeném prostředí žraloků, Deep Blue See přivedlo monstrum přímo do našeho přirozeného prostředí. Jak říká Riche: "žralok je zosobněním našich prastarých obav před hrůzami číhajícími na člověka ve světě zvířat." Jenomže v devadesátém čtvrtém ještě nebyla filmová technika na takové úrovni, aby diváci nevypískali triky životně důležité v tomto typu filmu. Pro srovnání Titanic ještě ani nebyl spuštěn na vodu a série filmů využívajících počítačem řízenou animatronickou technologii Zachraňte Willyho! se teprve rozbíhala.
obrazek
Až roku 1998 se filmaři dočkali takové úrovně filmových triků, které jim dovolily stvořit monstra, která každý z nás z akvárií a muzejí důvěrně zná a nechat je řádit bez toho aniž by působila nevěrohodně. Protože jak říká režisér Renny Harlin: "Tenhle film je v podstatě o tom, jak bychom se v podobné situaci zachovali vy nebo já. To, co se nám tu nabízí je něčím víc, než co jsme znali z dřívějška. Viděli jsme žraloky v moři, žraloky na pláži. Teď, díky tomu, že se celá základna pomalu potápí, nacházíme žraloky v ložnici nebo žraloky v obýváku. Motem tohoto filmu by mohlo být: Můžeš plavat, ale nemůžeš se schovat."
Tvůrci si byli také vědomi toho, že svůj podíl na mrazení v zádech, které diváci cítí u podobného typu filmů, má otázka kdo přijde na řadu jako další. Harlin říká: "Chtěli jsme obsadit herce, kteří by byli před kamerou skutečně dobří, ale nejsou žádnými filmovými hvězdami. Šlo nám o něco podobného, co se podařilo prvnímu Vetřelci, kdy nikdo nečekal že Sigourney Weaverová přežije. Chtěli jsme aby publikum nemělo ani tušení, co se za chvíli hrdinům na plátně stane. Prostě aby byli normálními lidmi z masa a kostí a ne nedotknutelnými filmovými hvězdami."

O hercích

Saffron Burrowsová
Pochází z Velké Británie a pracovala jak ve své rodné zemi, tak v Americe. Mezi její filmy patří Circle of Friends, The Matchmaker a úspěšný snímek o tragickém vlivu aktivit IRA a boje britské vlády proti ní na životy normálních Irů Ve jménu otce. Dále hrála dvojčata v nedávno dokončeném filmu oscarového režiséra Mikea Figgise Loss of Sexual Innocence a také v jeho následujícím projektu Miss Julie.
Burrowsová dále hrála spolu s Albertem Finneyem v prestižním snímku televize BBC Karaoke. Jejím dalším projektem bude Gangster No. 1, kde se objeví spolu s Malcolmem McDowelem.

Thomas Jane
Naposledy se spolu se Salmou Hayekovou objevil ve snímku The Velocity of Gary. Loni jsme ho mohli vidět po boku takových herců jako jsou Sean Penn nebo John Travolta ve válečném snímku Terence Malicka Tenká červená linie. Objevil se také v dramatu nominovaném hned na několik Oscarů Hříšné boogie a také ve snímku The Last Time I Commited Suicide spolu s Keanu Reevesem. Nesmíme zapomenout ani na další jeho snímek Tváří v tvář, který režíroval John Woo. Zanedlouho Thomase Janea uvidíme po boku Elizabeth Shueové Molly, Morgana Freemana a Geneho Hackmana Under Suspicion a Pauliny Porizkové ve snímku Thursday.

LL Cool J
LL COOL J alias JAMES TODD SMITH se stal hip-hopovou senzací světa hudebního showbyznisu roku 1985 a od té doby prodal více než dvacet miliónů nosičů. Do filmu se mu podařilo vstoupit stejně důrazně jako do hudby, když se objevil v hlavní roli po boku Jamie Lee Curtisové v dosud posledním pokračování slavného hororu Halloween. Poté se ještě objevil v televizním seriálu Oz. V současné době hraje tento dvojnásobný vítěz ceny Grammy v komediálním televizním seriálu In the House a spolu s Al Pacinem a Dennisem Quaidem se připravuje na nový film Olivera Stonea Any Given Sunday a pro Miramax hodlá pracovat ve filmu In Too Deep.
Mezi jeho další filmy patří Hračky, Poldovi v patách a Krush Groove.
Cool J nedávno dokončil svoji autobigrafii "I Make My Own Rules". Je držitelem ceny MTV za rok 1997 a je hvězdou dvou mezinárodních reklamních kampaní pro firmu Coca-Cola a Gap.

Jacqueline McKenzieová
Je rodilá Australanka. Absolvovala Národní institut moderních umění a pracuje ve filmu, televizi i divadle doma i v zahraničí. Za film Angel Baby získala na Grand Prix festivalu du Valenciennes cenu pro nejlepší herečku, přičemž stejným oceněním ji poctila jak Australská filmová akademie, tak svaz tamních filmových kritiků.
V televizi se objevila v projektech The Battlers a Halifax.

Michael Rapaport
Byl už za svůj první snímek Zebrahead nominován na cenu Independent Spirit Award, přičemž film sám získal nejvyšší ocenění na sundanském filmovém festivalu roku 1993. Dále hrál v takových filmech jak je protirasistické drama Johna Singletona Holé lebky thriller Barbeta Schroedera Polibek smrti, komedie Woodyho Allena Mocná Afrodita a ve snímku Teda Demmeho Beautiful Girls. Mezi jeho úspěchy dále patří snímek Illtown a především thriller s Woody Harrelsonem v hlavní roli Palmetto. V nejbližší době se chystá hrát spolu s Marisou Tomeiovou v nezávislém snímku The King of the Jungle a objeví se v cameo roli filmu Some Girls. Do svého nového projektu s ním také počítá Woody Allen.
Mezi další filmy, ve kterých Rapaport hrál patří Policajt ze San Francisca, Země policajtů, Kicked in the Head, Pravdivá romance a The Pallbearer. V televizi se pak objevil v seriálech Pohotovost, NYPD Blue - Policie New York a Murphy Brown. Jako přítel Phoebe, policista Gary se také objevil v superúspěšném sitcomu Přátelé.

Samuel L. Jackson
Je nositelem nominací na cenu akademie a Zlatého glóbu za svoji roli ve snímku Quentina Tarantina Pulp Fiction - Historky z podsvětí.
Ale už na začátku své herecké dráhy se Jackson zapsal do filmové historie svojí rolí muže závislého na cracku ve snímku Spikea Leeho Horečka džungle. Byl díky tomu jako jediný protagonista v historii oceněn coby nejlepší herec ve vedlejší roli porotou na festivalu v Cannes. Za tutéž roli také získal cenu newyorských filmových kritiků.
Nedávno jsme Jacksona mohli vidět v hlavní roli thrilleru Vyjednavač a také ve velkolepé podívané George Lucase Star Wars: Epizoda 1 - Skrytá hrozba. Mimo to hrál v tak úspěšných filmech jako Jackie Brownová, Koule, Paragraf 187, Čas zabíjet, Smrtonosná past 3, Dlouhý polibek na dobrou noc, Polibek smrti, Amos a Andrew, Ragtime, Pravdivá romance nebo Vysoká hra patriotů.
V současné chvíli jdou do světových kin jeho snímky The Red Violin a remake Shaft.

O tvůrcích

Renny Harlin (režisér)
Za dobu, kterou ztrávil ve filmové branži se dokázal vypracovat nejen na režiséra schopného natočit skvělý akční film, komedii nebo hororový thriller, ale zároveň se také osvědčil jako producent. Nedávno vyrobil pro společnost Warner Bros. komedii Dožeň co se dá. Tento snímek, ve kterém hrají Alicia Silverstoneová, Brendan Fraser, Sissy Spaceková a Christopher Walken vypráví o mladíkovi, který vyrostl v protiatomovém bunkru odříznut od reality dnešní Ameriky, aby se najednou musel potýkat s nástrahami moderní doby. Jako producent ale Harlin debutoval už roku 1991, kdy měl na svědomí skvělé drama Popínavá růže, za které byla Laura Dernová nominována na Oscara.
Jeho jméno je však spojováno především s režií, kde dosáhl největších úspěchů. Jeho strmá cesta vzhůru začala již čtvrtým dílem hororové série Noční můry v Elm Street, který se toho roku stal nejúspěšnějším nezávislým filmem. Následoval obrovský úspěch když režíroval druhý díl Smrtonosné pasti, což mu zajistilo pověst experta na akční filmy. Tu si ještě upevnil, když produkoval a režíroval hit Sylvestera Stalloneho Cliffhanger. Následoval dobrodružný velkofilm Ostrov hrdlořezů, ve kterém hráli Geena Daviesová a Matthew Modine. Naposledy produkoval a zároveň režíroval akční komedii Dlouhý polibek na dobrou noc opět s Geenou Daviesovou v hlavní roli. A ve druhé hlavní roli se zde objevil právě Samuel L. Jackson.

Duncan Kennedy (scénarista)
Vyrostl na plážích Austrálie, které jsou vedle surfingu proslulé výskytem bílých i mako žraloků.
Navštěvoval školu zaměřenou na film a televizi, kde se stal odborníkem na produkci. Jako svůj ročníkový projekt realizoval snímek 480. Ještě při škole pracoval jako člen štábu na snímcích Terminátor 2: Den zúčtování a Maverick. Kennedy také spolu s Johnem Zinmanem napsal scénář filmu Zero Gravity.

Donna Powersová (scénarista)
Má za sebou už několik projektů. Patří sem snímek Valentine, který napsali spolu s Wayne Pewersem a režírovali pro Warner Bros., dále Alphabet City, The Grind, A Whisper In a Attic. Spolu také napsali a režíroval kraťas Taming Power of the Small, který byl oceněn jako nejlepší na bostonském filmovém festivalu krátkých filmů a stejně tak na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. Mezi jejich televizní úspěchy patří Against the Law, Mancuso F.B.I. a Equalizer.

Stephen F. Windon (kameraman)
Je rodilým Australanem a dvojnásobným držitelem ceny AFI za snímek Country Life, který u nás šel pod svým originálním názvem a No Worries. K jeho dalším filmům patří Patriot, Firestorm, Pošťák, Rapa Nui a Love in Limbo. Jako druhý kameraman pracoval na pokračování Krokodýla Dundeeho. Pro televizi natočil The Bite, In Pursuit of Honor (za který dostal ACE Golden Tripod Award), Leving of Liverpool (opět ACE Golden Tripod Award), Act of Necessity a některé díly seriálů Mission Impossible, Prejudice a The Challenge.

Trevor Rabin (hudba)
Narodil se a vyrostl v Jižní Africe. Díky svému hudebnímu nadání se brzy stal členem slavné skupiny Yes. Byl zde mimo jiné kytaristou, skladatelem a zpěvákem. Díky němu se píseň Owner of a Lonely Heart z jejich platinového alba 90125 stala hitem.
Jako hudební skladatel je podepsán pod filmy Armageddon, Con Air a Glimmer Man. Složil titulní píseň pro akční film Arnolda Schwarzeneggera Likvidátor a podílel se na hudbě k filmu Twister. Nedávno dokončil hudbu k filmu Michaela Keatona Jack Frost Mezi jeho nejnovější projekty patří snímek The Whispers.

Podobné filmy

Troja
(Troy) Trojský princ Orlando Bloom unesl ženu Spartského krále, krásnou Diane Kruger. Král...
dnes 14.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Princ z Persie: Písky času
(Prince of Persia: The Sands of Time) V dobách dávné Persie hrozí světu záhuba, jedinou ša...
dnes 17.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bojové nasazení
(Heartbreak Ridge) Válečný veterán Clint Eastwood je kvůli problémům s alkoholem a rvačkám...
dnes 23.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 2. 2020 Svátek má Matěj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz