fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 53 hlasů
film / drama, romantický, USA, , 116 min., od 11 let
Black Snake Moan
DVD od 3.10.2007 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 11.6. Sky Movies Drama & Romance HD 01.05, ne. 11.6. TV 1000 Balkans 23.30
Sky Movies Drama & Romance HD 01.05
TV 1000 Balkans 23.30
Ukázka
02:20Pro záchranu své duše, musí zachránit její.
Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď předkládá režisér Craig Brewer divákům netradiční příběh z amerického jihu. V malém městě ve státě Tennessee se na životní křižovatce potkají dva lidé z absolutně rozdílného prostředí. Ona, Rae, mladá bílá dívka složitě zvládající svoji sexualitu, a on, Lazarus, starý černošský bluesový kytarista, který dokáže najít dobro i v srdci ovládaném ďáblem. Aby však dokázal vyléčit Rae od všech jejích démonů, musí se Lazarus uchýlit až k extrémním metodám. Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď Brewer dokázal i v tomto filmu přirozeně začlenit hudbu amerického jihu do příběhu plného napětí a nečekaných zvratů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Drama o pochopení problému a napravení. Christina Ricci v roli nymfomanky, která svůj chtíč nezvládá a jde neustále z problému do problému. Má v sobě obrovské charisma, kterou své postavě dodává patřičnou sílu. Samuel L. Jackson se do role černošského zachránce a napravitele hodí perfektně. I jeho prezentace bluesové muziky je velmi povznášející. Vyhnat démona z těla není nic jednoduchého. Použití pevného řetězu je metoda poněkud neortodoxní, ale účinné. Nenávist jen kvete, ale konečné spasení jakoby přišlo zázrakem. Příběh občas trochu ztrácí na tempu, ale jinak se stává hlubokým zážitkem, který dlouho zůstane v mysli diváka.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu V řetězech

Postarší černoch Lazarus je hluboce pobožný farmář a bývalý bluesový kytarista, kterého opustila manželka kvůli jeho bratrovi a nechala ho na chudé farmě samotného, zahořklého a rozhněvaného. Rae je mladá bílá nymfomanka a narkomanka, jejíž přítel Ronnie byl povolán na cvičení národní gardy. Na jednom z divokých mejdanů, plném sexu a drog, se ji pokusí dostat Ronnieho kamarád Gill, Rae se však jeho pokusům vysměje. Gill ji napadne a zmlátí ji. Je přesvědčen, že ji zabil, a tak ji pohodí u silnice. Ráno ji stále ještě zfetovanou najde Lazarus. Odnese ji do svého domku a ošetří ji. V dalších dnech se dívka zmítá v abstinenčním deliriu, a když zrovna nespí, střídavě Lazarusovi nadává a nabízí se mu, ve snaze ukojit své závislosti. Když se pokusí uprchnout, připoutá ji Lazarus řetězem k radiátoru a oznámí jí, že cítí jako svou povinnost vyléčit ji z hříšného života a že ji nepustí, dokud se mu to nepovede. Rae se několikrát pokusí uprchnout, ale pak to vzdá. Lazarus jí koupí oblečení, vaří jí domácí stravu a hraje jí na kytaru svá blues. Mezitím se do města vrátí Ronnie, propuštěný z národní gardy kvůli záchvatům úzkosti, a začne Rae hledat. Po návštěvě faráře Lazarus sice dívku propustí s tím, že nemá právo ji soudit, Rae se však rozhodne zůstat. Společně se vydají do města, kde se Rae setká s matkou a vyčte jí partnera, který ji jako dítě sexuálně zneužíval, zatímco Lazarus naváže křehký vztah s lékárnicí Angelou. Další den se však na jeho farmě objeví Ronnie se zbraní.


Podobné filmy

Velký Gatsby
(The Great Gatsby) V honbě za svým americkým snem přijíždí na jaře roku 1922 Tobey Maguire...
dnes 17.20
Nova Cinema
Firewall
Harrison Ford má problém. Ze strany všehoschopných lupičů mu hrozí vyvraždění rodiny, a ta...
dnes 20.00
Nova Cinema
Všichni moji blízcí
Josef Abrhám, Jiří Bartoška, Ondřej Vetchý, Jiří Lábus a Libuše Šafránková, která by se pr...
dnes 22.24
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 7. 6. 2023 Svátek má Iveta a Slavoj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz