fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

55%
film / komedie, romantický, USA, , 89 min., od 12 let
Bride Wars
Kinopremiéra v ČR a SK 2.4.2009, DVD od 3.8.2009 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize so. 22.6. Cool TV 19.00, st. 26.6. RTL+ 17.15Ukázka
02:22Nejlepší kámošky...až do svatby!
Každá svatba má svůj příběh, tenhle ale není o nevěstě a ženichovi. Tenhle je o nevěstě… a nevěstě. Holky, o kterých je řeč, jsou nejlepší kamarádky Liv a Emma, jež si nemůžou být blíž a zároveň nemůžou být víc rozdílné. Liv jako úspěšná právnička ví, co chce a jak to získat. Emma je obětavá, velkorysá učitelka, která myslí především na druhé. Liv a Emma se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To vše se změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na jejich vysněném místě na tentýž den. Vdavekchtivé nevěsty jsou rozhodnuty použít všech mazaných prostředků, aby té druhé její velký den překazily. Zdá se, že jedno dlouholeté přátelství spěje ke smutnému konci.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nemôžem veľmi objektívne ohodnotiť tento film, lebo som ho celý nevidel, ale to čo som videl mi stačilo. A aj tých zopár minút čo som videl som nemohol vystáť, ale tak ja nemôžem byť viac mimo demografickej skupiny, na ktorú je tento film zameraný... Hodnotenie: 1.5/10
Všechny komentáře k filmu 24+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Máte před svatbou? Nebo jen chcete udělat radost své přítelkyni a vzít jí do kina na trochu romantiky? Nebo se jít s kamarádkou namlsat nějaké té filmové „slaďárny“? Pak máte v kinematografické sbírce určitě spoustu lepších možností, než „Válku nevěst“ režiséra Garyho Winicka.    Liv (Kate Hudson) a Emma (Anne Hathaway) jsou již od dětství nejlepšími kamarádkami, které sdílí jeden velký sen – mít svatbu v červenci v hotelu Plaza. Stejnou, jakou viděly toho magického dne, kdy se jako malé holčičky seznámily. V okamžiku, kdy se Fletcher (Chris Pratt) a Daniel (Steve Howey), partneři dnes již téměř třicetiletých dívek, nezávisle na sobě rozhodnou požádat svou vyvolenou o ruku, však nastává problém. Kvůli chybě expertky na svatby, Marion St. Claire (Candice Bergen), zbývá na oba obřady už jen jediný volný červencový termín v Plaze. Souboj o právo na dokonalý „nejšťastnější den života“ nejlepší přítelkyně rozkmotří, a ani nejpodlejší způsoby, kterými se budoucí nevěsty budou pok... Celá recenze
Tma, 4 z 10

Popis filmu Válka nevěst

Liv a Emma jsou nejlepší kamarádky, jež si nemohou být blíž a zároveň nemohou být víc rozdílné. Liv jako úspěšná právnička ví, co chce a jak to získat. Emma je obětavá, velkorysá učitelka, která myslí především na druhé. Obě se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To vše se změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na jejich vysněném místě na tentýž den. Vdavekchtivé nevěsty jsou rozhodnuty použít všech mazaných prostředků, aby té druhé její velký den překazily. Zdá se, že jedno dlouholeté přátelství spěje ke smutnému konci. Ve svatební den obě napadne, že se usmíří, když ale Emma zjistí, že Liv vyměnila její svatební video za video z divokého večírku, napadne Liv a obě nevěsty se poperou. Během rvačky jim dochází, jak hloupě a nedospěle se chovají. Nakonec se usmíří a vzájemně se omluví. Zatímco Livina svatba pokračuje, z Emminy svatby sešlo. Emma se však své červnové svatby v hotelu Plaza také dočká. O rok později se jejím vyvoleným stává Livin bratr, který ji už dlouho miluje. Příběh ale ještě zdaleka nekončí, obě přítelkyně jsou těhotné, termín porodu mají ve stejný den!


O filmu

obrazek
Každá svatba má svůj příběh, tenhle ale není o nevěstě a ženichovi. Tenhle je o nevěstě… a nevěstě. Dámy, o kterých je řeč, jsou nejlepší kamarádky Liv a Emma, jež si nemůžou být blíž a zároveň nemůžou být víc rozdílné. Liv jako úspěšná právnička ví, co chce a jak to získat. Emma je obětavá, velkorysá učitelka, která myslí především na druhé. Liv a Emma se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To vše se ale změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na tentýž den. Vdavekchtivé nevěsty jsou rozhodnuty použít všech mazaných prostředků, aby té druhé její velký den překazily. Zdá se, že jedno dlouholeté přátelství spěje ke smutnému konci.

Kate Hudson se před léty připravovaný scénář zalíbil natolik, že se kromě hlavní role rozhodla film i produkovat. Jak říká druhá producentka Julie Yorn, chvíli se nemohly rozhodnout, kterou z hlavních postav by měla Kate Hudson hrát. “Nakonec jsme si uvědomily, že Liv má hodně společného se skutečnou povahou Kate, takže jsme tuto postavu upravily Kate na míru.”

Také Anne Hathaway do projektu vstoupila dřív, než se rozsvítila první světla. “Emma životem proplouvá příliš pasivně,” říká Hathaway. “Je to skvělá kamarádka, která je vždy po ruce, ale raději zůstává v pozadí,” pokračuje Hathaway. “Když je ale ohrožen její svatební den, je ochotná se bít do krve. Poprvé v životě chce být ona “ta jediná”. Pozná svoji temnou stránku a nakonec zjistí, že dokáže dobře využít obě strany své povahy.”

“V Anne jsme našly tu nejlepší Emmu,” říká producentka Yorn. “Anne v sobě má kouzlo nevinnosti, které doplňuje živelnou povahu Kate. Měli jsme to štěstí, že jsme našli dvě herečky s výbornými vlastnostmi, které dokážou diváka na plátně přesvědčit, že jsou pěkné fúrie. I přesto je máme rádi. Když se na vás Kate usměje a Anne podívá svým procítěným pohledem, odpustíte jim úplně vše.”

Scénář, původně zaměřený na téma svatební války, se postupem času upravil a posunul pozornost od samotného válčení k přátelství Liv a Emmy a jejich snu o bezchybné svatbě. Díky tomu bylo možné hlouběji rozvinout hlavní charaktery a příběh postavený na vtipných situacích.

Scénáristy filmu jsou Casey Wilson & June Diane Raphael, samy nejlepší kamarádky. “Spory ohledně svatby jsou překážkou, přes kterou se jejich přátelství nedokáže přehoupnout,” říká Casey Wilson, scenáristka populární TV show “Saturday Night Live.” “Vycházely jsme z toho, že pokaždé svatební přípravy provází šílená nervozita a dusno mezi účastníky.” June Diane Raphael dodává: “Válka nevěst je o přátelství a situací, kdy ve vás váš nejlepší přítel vyvolá nenávist. A to je na pováženou. Přátelství je někdy těžké ukočírovat, obzvlášť, když přesně znáte jeho chyby a slabiny a víte, kde ho zasáhnout.”

obrazek
“Díky svatební bitvě se Liv a Emma ve finále stanou lepšími,” rozebírá Anne Hathaway. “Svatební válčení se jim vyplatí. Emma byla padavka, která po sobě nechala šlapat. Díky vnitřní “svatební příšeře” se stala sebejistější a otevřenější. Potřebovala se dostat z té bezpečné a nudné zóny a Liv byla jediná, která ji odtud dokázala vysvobodit.” Kate Hudson vysvětluje, že životní cesta Liv se od té Emminy výrazně liší. “Liv potřebuje nastavit zrcadlo, aby viděla, že její bezohledné chování jí ničilo život dávno před svatbou, a že je nejvyšší čas začít brát ohledy i na ostatní. Takže obě ženy jsou rázem silnější.”

Téma hlubokého přátelství byl hlavní důvod, proč se Gary Winick rozhodl film režírovat. “Válka nevěst“ je o nejlepších kamarádkách, které mají své chyby, ale dohromady tvoří dokonalý tým. Musí se ale rozejít, aby přišly na to, jak se zlepšit jako individuality i jako kamarádky.” Winick říká, že téma přátelství je mu velmi blízké a zmiňuje svůj dřívější film Šarlotina pavučinka, kde je hlavním tématem také přátelství, i když mezi prasátkem a pavoukem.

Další postavou v komedii je Marion St. Claire, organizátorka svateb, která se nechtěně stane spouštěčem války mezi nevěstami, když její asistentka smíchá data plánovaných svateb. Marion žije svůj život mezi trojpatrovými dorty, stohy svatebních časopisů, rozpisy úkolů, ohromujícími róbami a samozřejmě - nenahraditelným oddacím místem v New Yorku - hotelem Plaza.

Vzrůstající nevraživost mezi nevěstami je umocněna faktem, že ani jedna nemá svědka. Jako malé si slíbily, že si své slavnostní “ano” navzájem odsvědčí, což nyní nepřichází v úvahu. Takže musí sehnat někoho jiného. Emma zdráhavě požádá svoji kolegyni, také učitelku Deb Delgado. Deb představuje trojitou hrozbu: je nepořádná, líná a naprosto sebestředná. “Je neskutečná,” říká její představitelka Kristen.

Uprostřed šílené svatební bitvy jsou uvězněny tři hlavní mužské postavy - ženichové a bratr jedné nevěsty. Bratr Liv Nate se snaží do nesmyslného sporu vnést trochu normálnosti. Je v nezáviděníhodné situaci, chycen mezi Liv a Emmou - svoji sestru miluje, ale má rád i její kamarádku, kterou zná celý život.

obrazek
Stejně jako Nate, i snoubenec Liv - Daniel působí jako klidnící síla v divokém a narůstajícím konfliktu. “Ženich by měl rozveselovat svatebčany a především svoji nevěstu,” říká Steve Howey, který Daniela hraje. “Pro nevěstu je svatba velkou událostí a nejlepší, co může ženich udělat, je nechat všechno vymyslet nevěstu. Nevěstu musíte nechat být nevěstou. Takže během sporu mezi Liv a Emmy tiše podporuje svoji snoubenku, ale raději stojí stranou a čeká, jak to dopadne.”

Trojici mužů uzavírá Fletcher, snoubenec Emmy. Zatímco Daniel zcela stojí na straně své Liv, Fletchera vzniklá situace a Emmina nová vnitřní síla poněkud rozhodí. “Fletcher a Emma měli poklidný vztah, do kterého se lidé obvykle dostanou až po několik letech soužití,” říká Chris Pratt. “Když ale Emma začne vyvádět kolem svatby, všechno se změní a on má rázem pocit, že ji vůbec nezná.”

Dějištěm Války nevěst je New York. Přesto je zde natočeno jen několik záběrů - typických míst tohoto velkoměsta (hotel The Plaza a jeho palmové nádvoří, Central Park, Bloomingdale a Pátá Avenue). Většina záběrů byla pořízena v Bostonu. Výtvarník filmu Dan Leigh měl nejvíce práce s originálním vyobrazením svateb (ve filmu jsou celkem čtyři - dvě vysněné v minulosti a dvě skutečné).

Návrhy kostýmu vytvořila Karen Patch, která s Kate Hudson pracovala již dříve na komedii Jak ztratit kluka v 10 dnech. Nyní kostýmy navrhla tak, aby přesně vystihovaly povahy hlavních postav a jejich pozdější změny. “Liv se zjemní a Emma naopak přitvrdí,” připomíná Patch.

Zajímavostí je, že svatební šaty obou hlavních postav byly před veřejností do poslední chvíle utajovány. Byly ušity speciální pláště, které si herečky přes sebe přehazovaly, kdykoliv opouštěly plac nebo maskérnu. Skutečná podoba šatů byla odtajněna až při startu marketingové kampaně na podporu filmu.

Cokoliv mají Liv a Emma na sobě a ať jsou ve “válce” nebo v míru, jejich přátelství je pro ně vždycky to nejdůležitější. I přes svůj název je totiž Válka nevěst oslavou přátelství. “Film připomíná, že skuteční přátelé tu pro vás budou vždycky” říká Anne Hathaway. A Kate Hudson dodává: “Opravdové přátelství je důležité nejen v tak zásadních životních situacích jako je svatba, ale kdykoliv. Každý takového přítele potřebuje.”

Podobné filmy

Život podle Dana
(Dan in Real Life) Steve Carell píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlé...
dnes 18.05
Nova Cinema
Slunce, seno, jahody
Víte, že dojivost závisí na kultuře prostředí? Student Šimon o tom musí přesvědčit svérázn...
dnes 20.15
Prima
Vůně kávy
Příběh scenáristy v tvůrčí krizi a bývalé herečky, ve kterém nechybí láska, nevěra i prudc...
dnes 21.20
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 6. 2024 Svátek má Květa
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz