fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 2252 hlasů
film / thriller, akční, dobrodružný, fantasy, mysteriózní, USA, , 145 min., od 13 let
Kinopremiéra v ČR 6.5.2004, DVD od 6.12.2010 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:22Jediné jméno, ze kterého má zlo strach!
Hluboko v karpatských horách se nachází mýtická a záhadná Transylvánie. Svět, kde zlo je všudypřítomné, kde nebezpečí vychází se západem slunce a příšery nabývají podoby nejhrůznějších nočních můr. Režisér Sommers, který oživil klasické monstrum ve filmech Mumie a Mumie se vrací, přivedl do nového projektu celou plejádu tradičních přízraků - Frankensteinovo monstrum, Draculu, Vlkodlaka - a staví proti ní osamělého bojovníka na straně dobra - Van Helsinga. Tento legendární lovec přízraků, jehož literárním otcem je sám Bram Stoker, přijíždí na pokyn tajného spolku do Transylvánie, aby přemohl krvežíznivého svůdníka. V boji proti hraběti Draculovi se staví po bok nehrožené Anně Valerious a zbavuje její rodinu po generace trvající kletby. Plátno přízraků dále zalidňují Shuler Hensley jako Frankensteinova zrůda, přední tanečník Will Kemp, který představuje Annina mužného bratra Velkana, který se za úplňku převtěluje ve Vlkodlaka, a Kevin J. O Connor jako Igor, proradný asistent dr. Frankensteina. Elena Anayaová, Silvia Collocaová a Josie Maranová hrají tři krvelačné Draculovy nevěsty, které se nezastaví před ničím, jen aby pomohly svému pánu v plánu podmanit si lidskou civilizaci a nastolit hrůzovládu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Van Helsing, film, který jsem viděl před x lety v kině a který měl přinést do kinematografie krapíček čerstvé krve. Myšlenka díla je docela fajn, ale hodně těžko bych si teď vzpomínal na film, který by Van Helsinga trumfnul v překombinovanosti.
Všechny komentáře k filmu 98+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3, Oficiální stránka 4    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Van Helsing

Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Mýtický a záhadný kraj Transylvánie se nachází hluboko v karpatských horách . Je to svět, kde zlo je všudypřítomné, kde nebezpečí je stejně přirozeně, jako východ slunce, a kde konkrétní podobu nabývají příšery, jaké se objevují jen v nejstrašidelnějších nočních můrách. Vynalézavý filmový tvůrce, který oživil nadpřirozenou bytost z dávné historie ve filmech Mumie a Mumie se vrací, nyní rozšiřuje svůj filmový rejstřík a násobí svou tvůrčí inspiraci tím, že oživuje neproslulejší monstra z galerie klasických příšer společnosti Universal a přivádí je do úžasného světa nově vytvořené, fantastické reality. Sommersova všeobjímající vize světa jako hmatatelného, opravdového a tělesného, uchváceného škrtící smyčkou nevyhnutelného zla, je prostoupena poznaným i nepředstavitelným a tvoří svěží a impozantní pozadí příběhu o maximálním zlu, v boji s osamocenou silou dobra, kterou ztělesňuje Van Helsing.

obrazek
Obecenstvo bude vtaženo do vizionářského, nadpřirozeného, ale realitě podobného světa, vytvořeného Sommersovou jedinečnou kreací.
Časově je příběh situován do 19. století v Londýně, Římě, Paříži a Transylvánii. Lidstvo je tu v neustálém ohrožení ze strany nesčetných vtělení ďábla: jsou to monstra, která přežívají generace, aniž je ohrozí opakované útoky odhodlaných, spravedlivých duší, neúnavně bojujících za zachování lidského pokolení.

Sommers oživuje a přivádí na scénu Draculu, Frankensteinovo monstrum,Vlkodlaka a další oživlé příšery, jako působivé dědictví tradic, které vytvořili tvůrci klasických snímků společnosti Universal. Sommers tím, že toto dědictví oslavuje a přibližuje je nové generaci filmového publika, mění klasiku na žhavou současnost.

obrazek
Do tohoto světa plného záhad, který ožívá v mohutných scénách a působivých prostředích , přivádí Sommers Van Helsinga, legendárního lovce příšer, který se zrodil na stránkách Bram Stockerova románu Drakula. Van Helsing v neúnavném boji, zbavit svět strašidelných monster, cestuje na pokyn tajného spolku do Transylvanie, aby přemohl mocného a nebezpečného hraběte Draculu a připojil se k neohrožené Anně Valerious. Může zbavit její rodinu po generace trvající kletby jen tím, že přemůže upíra.

Dalšími populárními spolupracovníky režiséra Sommerse jsou nositel ceny Tony Award Shuler Hensley, jako jedna z nepochopených příšer dr. Frankensteina, dále Will Kemp, bývalý přední tanečník skupiny Matthewa Bournea, který představuje Annina mužného bratra Velkana - ten se v době úplňku mění ve Vlkodlaka. Kevin J. O Connor hraje Igora, loajálního ale věrolomného asistenta dr. Frankensteina ...
Elena Anayaová, Silvia Collocaová a Josie Maranová představují tři krvelačné Drakulovy nevěsty, které se nezastaví před ničím, co by jim bránilo pomáhat jejich pánovi a vládci v jeho plánu, podmanit si lidskou civilizaci a nastolit hrůzovládu nad světem.

O postavách

obrazek
Van Helsing
Postavu Van Helsinga představil poprvé v r. 1897 Bram Stockerův román Dracula a uvedl ho na plátno jeho slibný debut v roce 1931 ve filmu společnosti Universal Pictures Dracula. Částečně filozof, částečně historik a tak trochu okultista Van Helsing byl přivolán, aby pomohl vyřešit mysteriózní, noční úmrtí několika krásných mladých žen ve viktoriánské Anglii. Van Helsingova intuice se ukázala být správnou, když odhalil, že vrahem je upír. Nebyl jím nikdo jiný než hrabě Dracula, jehož Van Helsing pronásledoval až do jeho domova v Transylvánii, což tvoří vyvrcholení dramatu.
V novém filmu společnosti Universal je Draculovým mstitelem Van Helsing, nejproslulejší pronásledovatel příšer. Pracuje ve jménu a v zájmu společenstva, které chce zbavit svět zla. Van Helsing je nyní odhodlán přemoci a zničit démony, ohrožující svět, ať na sebe berou jakoukoli podobu. Cestuje do vzdálených zemí, aby je porazil a současně si přitom uvědomuje, že má něco společného s netvory, které pronásleduje. A nakonec přichází na to, že musí nebezpečné démony konfrontovat se svou vlastní minulostí.


obrazek
Anna Valeriousová
Van Helsing pátrá po transylvánské princezně Anně Valerious, protože se dozvěděl o jejím věhlasu jako pronásledovatelky démonů. Dávno se tato žena nepodobá ohrožené dívce. Ve skutečnosti je posledním žijícím členem starobylého rodu, vyvoleného, aby pronásledoval a zničil Draculu. Po nedávné zdánlivé smrti svého bratra Velkana musí Anna čelit tváří v tvář Draculovi. Po jistém váhání spojí své síly s Van Helsingem, protože doufá, že toto spojenectví ji dopomůže ke splnění jejího závazku.


Dracula
Bram Stockerův román Dracula (1987) poprvé představil západnímu čtenáři image upíra - osoby, která je prokletím odsouzená k věčnému přežívání pomocí krve, kterou vysává z živých lidí. Stocker vykreslil nadsazený, neurčitý a často protikladný obraz upíra, který se vynořil již v literatuře 19. století a v evropském folklóru vytvořil vlastně fascinující, zajímavý a mocný, sexuálně přitažlivý charakter, jehož upíří život na sebe brzy vzal mýtickou podobu také v lidové kultuře.

Podle Sommerosvy vize, se prokletý démon, kráčející temnou nocí, stává nepřemožitelným vládcem temnoty, který má navíc schopnost proměňovat se v hrozivé, okřídlené stvoření, které tyranizuje noční nebe nad Transylvánií, (za pomoci nejnovějších možností, jaké skýtají moderní zvláštní efekty).

Frankensteinovo monstrum
Čtenáři románu Mary Shelleyové nebo diváci originálního filmu Frankenstein (1931 - Universal Pictures), byli vždy uneseni příběhem Victora Frankensteina a jím vytvořené obludy. Vynikající a nadaný vědec dr. Frankenstein totiž vynalezl metodu, jak znova vdechnout život částem čerstvě exhumovaného těla. Frankenstein byl na svůj vědecký objev sice hrdý, ale nikdy se nesmířil s "člověčenstvím" jím vytvořeného monstra. Odvrátil se od svého výtvoru a ten se mu pomstil tím, že se stal proslulou Frankensteinovou obludou, jakou známe dodnes.

obrazek
Carl
Slouží jako Van Helsingův asistent, je to rozvážný mnich , který byl jmenován tajnou organizací, aby zajistil Van Helsingův bezpečný návrat. Vytvořil zbrojní techniku, která je speciálně určená ke zničení upírů a podobných příšer. Carl je dobře vybavený znalostmi zbraní, určených k lovu a vraždění nadpřirozených oblud. Nadšeně seznamuje Van Helsinga se vším, co v tomto oboru zná a se všemi nástroji a fantastickými zbraněmi, určenými k likvidaci upírů. Postava Carla je zcela vyfabulovaná a je plodem fantazie režiséra Stephana Sommerse.


Igor
Zvláštním způsobem znetvořený Igor, loajální laboratorní asistent dr. Frankensteina, se poprvé objevuje jako postava jménem Fritz (hrál ji Dwight Frye ve filmu Frankenstein společnosti Universal v roce 1931). Později byl přesněji vymezen a ztělesněn Belou Lugosim, který ho hrál ve filmu Frankensteinův syn (Universal 1939). V Sommersově pojetí se Igor ve filmu Van Helsing plně podřizuje Draculovi, když upír přichází zmocnit se doktorovy kreace - Frankensteinova monstra. Ze strachu o svůj život Igor zradí i svého starého přítele a bezděčně se navždy stává otrokem krutovládce Draculy.

Podobné filmy

Scooby Doo a kletba 13. ducha
(Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost) Parta uspořádá garážový výprodej věcí, které...
dnes 05.10
Nova Cinema
Firma
(The Firm) Mladého právníka Toma Cruise místo perspektivy v zavedené firmě čeká smrtelně n...
dnes 20.00
Nova Cinema
Lovec: Zimní válka
(The Huntsman: Winter's War) Královna Ravenna bez obav promlouvá s kouzelným zrcadlem o to...
zítra 01.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 20. 4. 2021 Svátek má Marcela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz