fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

55% 11 hlasů
film / komedie, drama, romantický, Československo, , 90 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...
Jiřina Štěpničková má tajného ctitele Otomara Korbeláře!
Služebná Anežka se ve velkém městě cítí osamělá. Hokynářka Šetelová ji chce potěšit a pomoci, a tak důvěřivé dívce namluví, že se o ni zajímá neznámý ctitel. Z tohoto zpočátku nevinného sdělení vzniknou mnohá nedorozumění. Nakonec se však přece jen sejdou dva lidé, kteří najdou společné malé štěstí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Včera neděle byla je jedním z těch starých dobrých černobílých filmů, na které se člověk rád podívá, i když tu dobu nezažil. Film hodně oživuje (téměř legendární) Antonie Nedošínská, která vlastně všechno spíská. Namluví Anežce, že se o ni zajímá někdo, kdo vůbec neexistuje. Moc se mi líbil taky Václat Trégl, který si právem zasloužil přezdívku "velký herec malých rolí". Je to škoda. Měl veliký komediální talent, který se v tomto filmu krásně doplňuje s paní Nedošínskou. Je to docela milá komedie.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Včera neděle byla

České filmové melodrama ze života obyčejných lidí. Jeho hlavní postavou je služebná Anežka Salačová, poněkud naivní venkovské děvče, které se cítí ve velkém městě poněkud osamělé. Dobrácká hokynářka Šetelová ji chce potěšit a proto ji namluví, že se o ni zajímá neznámý ctitel. Protože ji však dívka od té chvíle nepřestává zahrnovat dotazy, je nucena ctitele, jistého pana Svobodu, někam uklidit a tak ho "uloží" do nemocnice, protože nečeká, že by se tam dívka vypravila. Přesně to však Anežka udělá. A protože život je plný nečekaných náhod, skutečně tu jednoho Svobodu objeví. Ba co víc, Jaroslav Svoboda je nejen sympatický, ale také svobodný mladý muž. V současné době nezaměstnaný zámečník, který se léčí ze zranění utrženého během hospodské rvačky. Přes tuto drobnou "závadu" se začne jejich známost slibně rozvíjet a uzdravený muž začne usilovně hledat novou práci, aby si Anežku mohl vzít. dostane sice nabídku na práci v Českých Budějovicích, ale protože nemá peníze na cestu, vypůjčí si je bez dovolení od Anežky. Ta se pochopitelně domnívá, že ji muž pouze využil a okradl a v zoufalství se pokusí o sebevraždu. Naštěstí se jí nepovede, a tak se nakonec vše vysvětlí a dva osamělí lidé přece jen najdou své malé štěstí.


Podobné filmy

Dohazovač
(The Matchmaker) Janeane Garofalo, asistentka senátora, který se snaží o znovuzvolení, jed...
dnes 05.00
Nova Cinema
Norman a duchové
(ParaNorman) Malý Norman to nemá lehké. Je totiž obdařen velmi zvláštním darem. Může komun...
dnes 06.30
Nova Cinema
Divoké kočky
(Coyote Ugly) Mladá a talentovaná Piper Perabo se chce stát hudební skladatelkou a tak se ...
dnes 14.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 2. 8. 2021 Svátek má Gustav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz