fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 930 hlasů
film / dobrodružný, romantický, science fiction, USA, , 102 min., od 11 let
Forever Young
DVD od 1.9.1997 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:28Čas nepočká na nikoho, ale opravdová láska čeká věčně.
Rok 1939. Zkušebnímu pilotovi Danielovi McCormickovi dal život vše, po čem toužil - létá na skvělém letadle v nově zformovaném letectvu, má skvělého přítele vědce Harryho Finleye a neméně skvělou přítelkyni a lásku od dětství Helenu. O zamýšleném sňatku s ní ví jen on sám. Nenašel zatím odvahu ji to oznámit. Jednoho dne Helena zahyne při nehodě a Daniel si pozdě uvědomí, že již nikdy nebude mít příležitost jí říct, jak moc ji miluje. Radost ze života je ta tam. Daniel se rozhodne pomoci Harrymu při jednom z přísně tajných pokusů se zmrazováním látek. Bude prvním člověkem, který se nechá zmrazit ne jeden rok. Jenže skutečnost je jiná. Daniel je ve svém mrazivém loži nalezen dvěma kluky až po padesáti letech. Je zcela sám v naprosto cizím prostředí a své okolí téměř nepoznává. Díky přátelství malého Nata a jeho matky Claire postupně poznává, že zatímco čas na nikoho nepočká, láska je věčná...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nevím z jakého důvodu mě tento film "dostal" tak nějak víc než ostatní. Normálně totiž romantické filmy nedávám a jediné co mě na první pohled lákalo byla kombinace Mel Gibson a Sci-Fi. To že se z toho vyklubala romantika až na půdu mě extrémně zvlášť nevadilo, s ohledem na tu "Sci-Fi zápletku" která je celkem zajímavá. Také s ohledem na větší než průměrné množství letadel (to já rád) a happy-end (ty já rád taky).
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Věčně mladý / Navždy mladý

<>Obrázek nenalezen<> Příběh lásky, kterou nezničil ani ukradený čas, v americkém sci-fi filmu o hibernovaném pilotovi, kterého zapomněli rozmrazit. Hlavním hrdinou romantické komedie s prvky sci-fi je odvážný zkušební pilot Daniel McCormick, který sice miluje půvabnou Helen, ale nemá odvahu požádat ji o ruku. Když je po jednom z jeho nesmělých a nepovedených pokusů dívka cestou ze schůzky sražena náklaďákem a půl roku se neprobírá z komatu, obrátí se zoufalý pilot na přítele, vědce Harryho Finlaye, pracujícího na tajném vládním experimentu s hibernací. Požádá ho, aby ho v rámci pokusů zmrazil na celý rok, protože se nechce dívat jak jeho milovaná pomalu umírá.
obrazek
V okamžiku, kdy uléhá do hibernátoru, píše rok 1939, místo jednoho roku však stráví mimo tento svět více než padesát let a probudí se jen náhodou v roce 1992, když dva chlapci, Nat a Felix, hrající si v polozapomenutém vojenském skladu, nevědomky otevřou mrazící box, čímž zahájí proces probouzení. Zmatený Daniel brzy pochopí, že místo jednoho roku prospal půl století. Svět se změnil, Harry zmizel a jeho historce nikdo z velení základny nevěří. Vyhledá proto Nata, který ho v knihovně seznámí se vším, co zameškal a seznámí se také s jeho matkou, sympatickou zdravotní sestrou Claire. Zachrání ji před útokem jejího bývalého milence a přijme její nabídku, aby zatím bydlel u ní v domě. Pokračuje v pátrání a najde Harryho dceru, která mu řekne, že otec už nežije a předá mu jeho deníky.
obrazek
Z nich se Daniel dozví nejen to, že se Helen přece jen z komatu probrala a dodnes žije, ale také to, že vedlejším účinkem hibernace je rychlé stárnutí, kterým tělo dohání "ztracené roky". První účinky už se na Danielovi začínají projevovat. Zatímco armáda zjistí, co se stalo a začne po "muži z minulosti" pátrat, Daniel se rozhodne najít svou Helen.


Podobné filmy

Osudové léto 2
(Blue Crush 2) Osmnáctiletá Dana, která je skvělou surfařkou, objeví deník své zemřelé mat...
dnes 14.05
Nova Cinema
Přání Ježíškovi
Pětice mužů a žen na Štědrý den zjistí, že život umí nadělovat tvrdé lekce. V tento svátek...
dnes 20.20
Nova
Romeo musí zemřít
(Romeo Must Die) Bývalý policista Jet Li uprchne z hongkongského vězení, aby pomstil záhad...
dnes 21.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 2. 12. 2022 Svátek má Blanka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz