fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 604 hlasů
film / western, drama, romantický, USA, , 165 min., od 12 let
The Big Country
DVD od 9.11.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1958, Oskar, Mužský herecký výkon ve vedlejší roli (B. Ives)


Ukázka
02:52Bývalý námořní kapitán James McKay přijede na Západ se svou snoubenkou Patricií Terrillovou. Mladá žena je dcerou nejmocnějšího muže v kraji, majitele obrovského ranče Henryho Terrilla. James se budoucímu tchánovi zamlouvá, ovšem jen do chvíle, kdy odmítne bránit se proti násilí. Do tohoto kraje ruka zákona nedosáhne a muži musejí často bojovat s honáky Terrillova konkurenta Rufuse Hannasseyho. V sázce je totiž drahocenná voda, kterou oba rančeři potřebují pro svůj dobytek. Nenávist mezi oběma rody vrcholí a schyluje se k válce. James neví, jak to na Divokém západě chodí, přesto však stále odmítá změnit své zásady. Jen málokdo vidí, že je v mnoha ohledech statečnějším mužem než místní rváči a siláci...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Velký pozemní western o typické rivalitě mezi dvěma konkurenty, tentokrát opravdu velkými konkurenty. Do všemocné okolní vřavy však přichází někdo, kdo se s těmito buňkami nenarodil. A nemůže si je ani vypěstovat. Dramatické, hodně poučné, možná až moc. Tak průměr.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Velká země

V tomto slavném westernu ztvárnil Gregory Peck postavu Jamese McKaye, námořníka z Baltimoru, který míří na západ, aby se oženil s Pat Terrillovou, rozmazlenou dcerou majora Henryho Terilla. Jak Terill, tak jeho úhlavní nepřítel Rufus Hannassey mají zájem o jeden podmáčený pozemek právě kvůli vodě. Julie Maragonová tento pozemek vlastní, ale nechce jej nikomu z nich prodat. Díky svému jemnému chování a módnímu oblečení si McKay vyslouží pohrdání ze strany Terillova předáka Steva Leeche. Toho trápí také láska k Pat. McKayem pak začnou opovrhovat téměř všichni, protože mu jeho mírumilovný přístup zabrání pomstít se Buckovi Hannaseymu za opilecký výpad proti němu a Pat. Nově příchozí elegán si však oblíbí Julii, která souhlasí, že mu prodá klíčový pozemek. Pat se s ním proto naposledy pohádá a následuje souboj Leeche a McKaye, při kterém zvítězí námořníkova síla a tvrdost. Rufus pak Julii unese a na Terilla nastraží past, ale McKay dokáže zachránit. V závěrečné velké bitvě je zabit Rufus Hannassey i major Terill, zatímco Steve Leech je zraněn. McKayovi a Julii se tedy otvírá cesta k novému společnému životu.


Podobné filmy

Osamělý jezdec
(The Lone Ranger) Indiánský bojovník Johnny Depp a muž zákona Armie Hammer se vydávají na ...
dnes 15.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Seabiscuit
Malého a svéhlavého koně Seabiscuita považují všichni za outsidera, ale jen do té doby, kd...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Traffic - Nadvláda gangů
(Traffic) Na drogové dálnici je dnes obzvlášť hustý provoz. Americký kriminální film, ocen...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 30. 11. 2020 Svátek má Ondřej
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz