fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 1095 hlasů
film / komedie, akční, dobrodružný, drama, science fiction, USA, , 130 min., od 10 let
Space Cowboys
Kinopremiéra v ČR 9.11.2000, DVD od 30.7.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:23Někdejší zkušební letci, nyní šedesátiletí důchodci jsou jedinou nadějí NASA.
Toto akční sci-fi je příběhem tří vysloužilých bojových pilotů, kteří kdysi byli, i přes své nesporné kvality, vyhozeni z kosmického programu NASA, protože se nadřízeným zdáli být neovladatelnými. Teď je ale NASA musí povolat zpět do služby, protože Zemi hrozí přímé nebezpečí v podobě pádu obřího satelitu. A ti tří renegáti jsou náhle poslední nadějí lidstva ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Kdyby to natočil někdo jinej, měl bych výhrady - beru to tak, že Eastwood si to prostě může dovolit - odpustil bych mu, i kdyby při tom přistání kouřil Marlboro a popíjel skotskou.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vesmírní kovbojové

obrazek
Daedalus byl týmem těch nejlepších zkušebních pilotů vojenských letadel jaké měla Amerika k dispozici. Od počátku byli zrozeni k tomu aby právě oni řídili kosmické rakety, které první měly zamířit vstříc tajemstvím vesmíru. Byli těmi nejodvážnějšími, nejschopnějšími a nejrychlejším; společně působili dojmem nepřekonatelné a dokonale sladěné síly. Americký vesmírný program čekal právě na takové muže, ale vláda rozhodla jinak. Týmu Daedalus nebylo nikdy umožněno, aby vzlétl mimo naši planetu. Byli prostě uzemněni.

obrazek
Až do dnes.

Ale vraťme se ještě na chvíli zpět. Co se to vlastně stalo mezi nebem a zemí toho roku 1958, kdy bylo definitivně rozhodnuto, že místo těchto odvážných mužů poletí jako první v raketě šimpanz? Za všechno mohlo jednoduché byrokratické rozhodnutí, když NASA nahradila vojenské letectvo a jeho program (i s lidmi, kteří v něm zanechali část svého života) nahradila svým vlastním. Příležitost letět do vesmíru zemřela, ale naděje zůstala stále živá. Tým Daedalus nepřestal věřit, že jednou...

obrazek
A ten okamžik přišel. Po čtyřiceti letech. Ruský satelit Ikon náhle přestal pracovat podle programu a hrozí naprostý informační výpadek v celém Rusku. Tehdy si jeden úředník NASA uvědomí, že starý americký satelit Skylab měl podobný řídící systém jako ten porouchaný "Made in Rusko". Ten, kdo navrhoval Skylab bude určitě vědět jak opravit Ikon. Frank Corvin je nejen tím mechanikem, ale zároveň členem týmu Daedalus. A bez svých kolegů se do tak obtížného úkolu jako je tento - navíc odehrávajícím se ve vesmíru - přeci nemůže vrhnout. Daedalus je po čtyřiceti letech čekání opět na startovní rampě do kosmu. Frank "Hawk" Hawkins, Jerry O'Neil a Tank Sullivan jsou opět v akci.

Odpočet začíná.


O hercích

Clint Eastwood
Je hercem a režisérem už více než čtyři desetiletí. Hrál už skoro v padesáti filmech. Některé z jeho filmových postav se už staly ikonami, počínaje westerny Sergia Leoneho jako Hodný, zlý a ošklivý, přes nesmlouvavého detektiva Dirty Harryho až po roli Williama Munnyho z filmu Nesmiřitelní, za kterou byl nominován na Oscara.
Film Vesmírní kovbojové je více než dvacátým titulem Eastwooda režiséra a předcházely mu tak výrazné snímky jako Půlnoc v zahradě dobra a zla, Madisonské mosty (Meryl Streepová za něj byla nominována na Oscara jako nejlepší herečka) nebo western Nesmiřitelní, který získal Oscary za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší vedlejší roli a za Nejlepší střih.
Z mnoha dalších Eastwoodových filmů, které režíroval patří například Zahrajte mi "MISTY", Honky Tonk Man, Bledý jezdec, Bílý lovec, černé srdce, Bird nebo Zelenáč. Ve většině filmů, které režíroval, také hrál. Výjimku tvoří například portrét předčasně zesnulého virtuózního jazzmana s Forestem Whitakerem a Diane Venorovou (za tento film získal Zlatý glóbus za Nejlepší režii) nebo nedávno přepis bestselleru Půlnoc v zahradě dobra zla s Kevinem Spaceym a Johnem Cusackem.

Tommy Lee Jones
Získal Oscara za Nejlepší vedleší roli díky nezapomenutelnému ztvárnění houževnatého federálního šerifa Gerarda ve filmu Uprchlík. Za tento výkon byl Jones dále oceněn Zlatým Glóbem, Los Angeles Film Critics Award, Chicago Film Critics Award a Brithish Academy Award (BAFTA).
Za svou třicetiletou hereckou kariéru na plátně oživil velké množství rozličných postav. Poprvé byl nominován na Zlatý Glóbus za roli Mooneyho Lynna v Oscarem oceněném filmu První dáma country music a na Oscara a druhý Zlatý Glóbus byl nominován díky roli obchodníka Claye Shawa zapleteného do vraždy prezidenta J.F. Kennedyho v dramatu Olivera Stonea JFK. Jones pak se Stonem natáčel ještě dvakrát: ve filmu Takoví normální zabijáci hrál zuřivého správce vězení a ve filmu Nebe a země ztvárnil vnitřně labilního vietnamského veterána. Z jeho dalších výrazných snímků jmenujme film Cobb, kde ztvárnil legendárního hráče basketbalu Ty Cobba a Batman se vrací , kde si zahrál nebezpečného psychopata jménem Dvě tváře.
Tommy Lee Jones debutoval na plátně v dramatu Arthura Hillera Love Story a dále hrál ve filmech Bez slitování, Oči Laury Marshové, Jízda Černého měsíce, Bouřlivé pondělí , Eskorta, Ohnivá eskadra, Přepadení v Pacifiku, Nebezpečný klient nebo Zděšení. V našich kinech jsme ho mohli vidět v katastrofickém filmu Sopka a především po boku Willa Smithe ve filmovém trháku Muži v černém .
Z TV rolí, byl Jones oceněn cenou Emmy Award za ztvárnění obviněného vraha Garyho Gilmora ve filmu The Executioners Song . Byl podruhé nominován na Emmy a získal Zlatý Glóbus za uznávaný miniseriál Osamělá holubice . A cenu Screen Actors Guild Award obdržel za roli v televizním snímku společnosti TNT Poslední kovboj.

Donald Sutherland
Je dnes se svojí více než stovkou filmů žijící legendou.
Narodil se v Kanadě a v šoubyznysu začínal už jako čtrnáctiletý coby diskžokej. Se svojí rozhlasovou postavou Scrooge ve Vánočním příběhu měl takový úspěch, že mu noviny doporučily hereckou kariéru. Výzvu přijal, přestěhoval se do Londýna, kde studoval na Royal Academy of Dramatic Arts a Později začal hrát na divadle. Debutoval ve hře August for the People po boku Rexe Harrisona. Roku 1964 jej ve hře Spoon River Anthology zahlédl Paul Maslansky a zprostředkoval mu hned dvě filmové role ve snímku The Castle of the Living Dead. Díky nim dostal vzápětí hlavní roli v jiném šokeru Die! Die! Darling a dovedeno do důsledků i - po dalších čtrnácti dalších hereckých příležitostech nejrůznější úrovně - v protiválečné komedie Roberta Altmana MASH Stal se naráz slavnou filmovou tváří.
A co víc, měli o něj zájem renomovaní tvůrci, o jejichž nabídkách si dosud mohl nechat jenom zdát. Alan J. Pakula jej obsadil do filmu Klute, Robert Aldrich do Tuctu špinavců, Robert Redfor do Obyčejných lidí, Ron Howard do Ohně a tak dále. Bral hlavní i vedlejší role, ale nevyhýbal se ani krátkému hostování, o čemž svědčí jeho zajímavé cameo v bláznivé komedii Animal House. Objevil se také v několika význačných televizních filmech jako byl thriller společnosti HBO inspirovaný skutečnými událostmi Občan X nebo válečný snímek situovaný do doby války Severu proti jihu Hunley, který u nás distribuuje na kazetách Warner Home Video. Mimochodem s Eastwoodem už spolu hráli ve válečné komedii Kellyho hrdinové.

James Garner
Je stejně tak doma na filmovém plátně jako na televizní obrazovce. V šedesátých letech se proslavil díky postavě kovboje jménem Maverick, který kraloval stejnojmennému televiznímu seriálu, aby si později ve filmovém přepisu zahrál spolu s Melem Gibsonem a Jodie Fosterovou. Na videu jsme jej pak v distribuci Warner Home Videa mohli vidět spolu s Jackem Lemmonem v prezidentské komedii Moji drazí Američané. Hrál také v obrovském množství televizních filmů, jako například One Special Night nebo Legalese, za který byl už potřetí nominován na Screen Actors Guild Award. V poslední době pracoval na filmu společnosti HBO Dead Silence a minisérii Larry McMurtry's Streets of Laredo, což je pokračování úspěšné série Osamělá holubice.
Brzy se také objeví v dalším TV snímku The Last Debate. Garner byl letos jmenován In July, Garner was named nejlepším televizním detetktivem všech dob za své ztvárnění Jima Rockforda. Od roku 1994 si navíc tuto roli zopakoval v sedmi televizních filmech The Rockford Files, z nichž ten první dosáhl největší sledovanosti sezóny 1994-95.
Z dlouhé řady garnerových filmů je ještě třeba zmínit snímek Murphy's Romance, který mu vynesl nominaci na Oscara roku 1985 a jeho roli v minisérii Barbarians at the Gate, která mu vynesla Zlatý glóbus a nominaci na cenu Emmy za rok 1993. Emmy a Zlatý glóbus Garner dostal jako nejlepší herec v hlavní roli snímků Heartsounds a Promise, které natočil ve vlastní produkci pod hlavičkou své produkční firmy Garner-Duchow Productions. Jak název napovídá, založil ji spolu s Peterem Duchowem. Roku 1989 Garner-Duchow produkovali pro Hallmark snímek My Name is Bill W., který získal sedm nominací na cenu Emmy včetně dvou pro Garnera osobně jako herce a producenta. Cesta Jamese Garnera k filmu nebyla jednoduchá. Vedla přes množství podřadných zaměstnání, nasazení v Korei, kde získal Purpurové srdce, nabídku účinkování v brodwayiské inscenaci The Caine Mutiny Court Martial, seriál Cheyenne a první filmovou roli ve snímku Sayonara, kde hrál po boku Marlona Branda. Potom přišel seriál Maverick a z Garnera byla rázem jedna z nejznámějších tváří šoubyznysu.

O tvůrcích

Jack N. Green
kamera
Měl na starosti filmy jako Twister nebo Nebezpečná rychlost 2: Zásah. Mimo to také debutoval jako režisér snímkem The Travelers. Nejpodstatnější ale je, že patří k dlouholetým Eastwoodovým spolupracovníkům. Byl to Green, kdo vtiskl Eastwoodovu filmu Madisonské mosty ten vřelý a intimní výraz, stejně jako když měl na povel kameru u Dokonalého světa nebo moderní klasiky Nesmiřitelní. Za tento strukturou i stylem revizionistický western byl ostatně nominován na Oscara. S Eastwoodem také spolupracoval na jeho dalších filmech Půlnoc v zahradě dobra a zla, Pravda zabíjí, Absolutní moc, Bílý lovec, černé srdce, Zelenáč a dalších. K jeho dalším filmům, na kterých stál v různých funkcích za kamerou, patří thriller se Sandrou Bullockovou Síť, komedie Eddieho Murphyho Policajt v Beverly Hills nebo komedie Toma Cruise The Risky Bussines.
V začátcích své kariéry pracoval Green jako technická obsluha kamery pro velmi oceňovaného kameramana Bruce Surteese. Eastwooda potkal když pracoval ve štábu kameramana na jeho thrilleru Zahrajte mi "MISTY".

Lennie Niehaus
hudba
Spolupracoval s Eastwoodem na mnohých filmech. Znají se od padesátých let, kdy spolu sloužili v armádě a objevili společnou lásku k jazzu.
Niehaus, který vystupuje, skládá a má na starosti aranže v muzice pro Stana Kentona, začínal v televizi a filmu, kde upravoval hudbu pro skladatele Jerryho Fieldinga. Složil hudbu pro více než patnáct Eastwoodových filmů jako Železný stisk, Psanec Josey Wales, Stahující se smyčka, Bledý jezdec, Bird, Dokonalý svět, Madisonské mosty, Nesmiřitelní, Absolutní moc, nebo Pravda zabíjí.

Podobné filmy

Unforgettable
Závistivá a chorobně žárlivá Katherine Heigl se jen těžko vyrovnává s koncem svého manžels...
zítra 02.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Táta lump
(Father Hood) Patrick Swayze utíká se svými dětmi z podivného sirotčince s policií v patác...
zítra 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jsem číslo čtyři
(I Am Number Four) Mimozemšťan John tají svou totožnost, aby se vyhnul smrtelnému nebezpeč...
zítra 06.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 11. 2020 Svátek má Kateřina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz