fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

84% 765 hlasů
film / komedie, Československo, , 98 min.
Kinopremiéra v ČR 1.8.1986, DVD od 1.1.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1986, Nominace na Oskara, Nejlepší cizojazyčný film


Ukázka
01:55Konflikt mezi otcovským řidičem družstevního náklaďáku Pávkem a jeho mladým, mentálně zaostalým závozníkem Otíkem, dává do pohybu události ve vsi.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nikdy jsem film moc nemusel, ač jsem v něm měl také své oblíbené hlášky. Musím ale uznat, že je dokonalý. Herci, postavy a celé prostředí si skvěle sedlo. Film nemá žádné slabší místo. Pořád se sune kupředu a neztrácí ani na kvalitě a intenzitě vtipných hlášek nebo situací. Nejlepší kombinace Svěrák/Menzel.
Všechny komentáře k filmu 75+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vesničko má středisková

obrazek
Můžete se tu setkat se svérázným a okouzlujícím doktorem Skružným, řidičem družstevního náklaďáku Pávkem a jeho závozníkem, mentálně zaostalým Otíkem, ke kterému se Pávek chová s jako k vlastnímu, i když mu Otík ve své prostotě připravuje jeden malér za druhým, žárlivým hrubiánem Turkem, jeho ženou Janou a jejím milencem, zootechnikem Kašparem, akademickým malířem Rybou a řadou dalších svérázných postaviček obývajících střediskovou obec Křečovice. <>Obrázek nenalezen<> Jejich osudy se proplétají v řadě komických i poněkud hořkých epizod "obalujících" hlavní motiv Pávka, který sice po řadě nehod odmítne jezdit s mentálně zaostalým Otíkem, ale pak přece jen nedokáže stát stranou, když pražák Rumlena, který tu má chalupu, zosnuje plán jak se zbavit Otíka Rákosníka, neboť ředitel podniku v němž Rumlena zastává funkci náměstka, projeví zájem o koupi Otíkovy chalupy po rodičích. Když má být Otík kvůli lukrativní nabídce poslán do Prahy, kde by měl pracovat v podniku Kovodřevo a bydlet v paneláku, zasáhne a plán překazí.


O filmu

obrazek
"Každou hezkou chvíli by si měl člověk uchovat na horší časy," říká doktor Skružný v podání Rudolfa Hrušínského v nejúspěšnější české komedii osmdesátých let Vesničko má středisková. A je to i tento film, který od své premiéry v roce 1986 přinesl hezké okamžiky mnoha divákům. Zasloužil se o to laskavý humor scenáristy Zdeňka Svěráka, vynikající herecké výkony Jánose Bána, Mariána Labudy a Rudolfa Hrušínského a smysl pro poezii všedního dne režiséra Jiřího Menzela. Kameramanem byl Jaromír Šofr, hudbu složil Jiří Šust. Film se s úspěchem promítal v řadě evropských i zámořských zemí.

O tvůrci

Jiří Menzel
Český filmový a divadelní režisér a herec, absolvent pražské FAMU (1962), jeden z předních představitelů československé nové vlny. Za debut Ostře sledované vlaky (1966) získal Oscara, za film Vesničko má středisková (1985) byl na tuto cenu nominován. Za Rozmarné léto (1967) získal Křišťálový glóbus v Karlových Varech a za své adaptace románů Bohumila Hrabala Zlatého medvěda (Skřivánci na niti, 1969) a Cenu FIPRESCI (Obsluhoval jsem anglického krále, 2006) na MFF v Berlíně. Je držitelem několika ocenění za umělecký přínos světovému filmu

Podobné filmy

Čivava z Beverly Hills
(Beverly Hills Chihuahua) Rozmazlení psí mazlíčci si spolu se svými pány užívají luxusu Be...
dnes 18.15
Nova Cinema
Krokodýl Dundee 2
(Crocodile Dundee II) Mike alias krokodýl Dundee se přestěhuje do New Yorku, aby mohl žít ...
dnes 20.15
Prima
Terč
(Mr. Nice Guy) Sympatický kuchař má smůlu, protože se připletl do cesty mafii. A mafie má ...
zítra 01.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 31. 7. 2021 Svátek má Ignác
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz