fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

46%
film / drama, akční, historický, válečný, Rusko, , 142 min., od 16 let

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:52Kyjevská Rus, konec 10. století. Po smrti vládce Kyjevské Rusi Svjatoslava I. vypukl bratrovražedný boj mezi jeho syny. Z něj vychází vítězně Jaropolk. Oleg je mrtev a mladý kníže Vladimir prchá do Švédska. Zde během let shromáždí vojsko vikingských žoldáků a v jeho čele se vrací, aby dobyl Kyjev a sjednotil říši.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Silně zasněžené lesy, rozbahněná města, epické bitvy, působivé kulisy a kostýmy. To všechno je ruský historický velkofilm o křtiteli Ruska princi Vladimírovi. Snímek pochmurný, ponurý a kupodivu velmi brutální a krvavý. V podstatě se jedná o válečný film, neboť se jde dějově od jedné bitvy do druhé. Jak už to však u takových filmů bývá, se skutečnou historii to má pramálo společného. Příběh jako takový se zřejmě vlivem přemíry bitev stal dosti chaotický, takže vyznat se nad důvody činů je na celé věci asi to nejtěžší. Ale také se může stát, že pro někoho bude příběh druhořadý a bude si užívat jen oné bitvy, takže si dějových podivností ani nevšimne. Svět Vikingů se však tvůrcům povedl a dalo by se říct, že je výprava srovnatelná se seriálem ´Vikingové´ (2013-20). Někdo dokonce samotný začátek danou atmosférou srovnává se seriálem ´Hra o trůny´ (2011-19). Zdá se, že tento věhlasný seriálový počin nás bude pronásledovat ještě hodně dlouho. Každopádně ruská kinematografie tímto skutečně překvapila. Značně vysoký rozpočet je skutečně znát. Škoda jen, že se pořádně nezapracovalo na scénáři.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Viking

Po smrti vládcu Kyjevskej Rusi Sviatoslava I. vypukol bratovražedný boj medzi jeho synmi. Z neho vychádza víťazne Jaropolk (Alexandr Usťugov). Oleg (Kirill Pletňov) je mŕtvy a mladé knieža Vladimir (Danila Kozlovskij) uteká do Švédska. Tu v priebehu rokov zhromaždí vojsko vikingských žoldnierov a na jeho čele sa vracia, aby dobyl Kyjev a zjednotil ríšu. Dlhá anotácia: Krvavý boj o česť, moc a spravodlivosť! Strhujúce historické dobrodružstvo plné epických súbojov, zasadené do vizuálne podmanivého prostredia vtedajšieho Ruska. Kyjevská Rus, koniec 10. storočia. Po smrti vládcu Kyjevskej Rusi Sviatoslava I. vypukol bratovražedný boj medzi jeho synmi. Z neho vychádza víťazne Jaropolk (Alexandr Usťugov). Oleg (Kirill Pletňov) je mŕtvy a mladé knieža Vladimir (Danila Kozlovskij) uteká do Švédska. Tu v priebehu rokov zhromaždí vojsko vikingských žoldnierov a na jeho čele sa vracia, aby dobyl Kyjev a zjednotil ríšu.


Podobné filmy

Vůně ženy
(Scent Of A Woman) Poslední pánská jízda ve víru tanga, kvalitního jídla, pití a krásných ...
dnes 23.30
ČT2
Lítám v tom
(Up in the Air) Personalista George Clooney je samotář, který tráví převážnou část svého ž...
zítra 00.05
Nova Cinema
Temné kouty
(Dark Places) Sedmiletá Libby jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sest...
zítra 02.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 20. 5. 2024 Svátek má Zbyšek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz