fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 1516 hlasů
film / thriller, akční, dobrodružný, historický, hororový, USA, , 102 min., od 12 let
The 13th Warrior

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


V TV televize čt. 24.6. Film+ (hu) 23.10
Film+ (hu) 23.10
Ukázka
02:13Krajinou Vikingů se šíří přízračný nepřítel. Třináct bojovníků se rozhodne se zlem bojovat
Historický thriller z roku 922. Vypravěčem příběhu je arabský cestovatel a básník Ahmed Ibn Fadlán. Náhodou se setkává s divokými Vikingy a proti své vůli se stane jedním z oněch třinácti mužů, kteří se musejí utkat s přízračnými nepřáteli země krále Hrothgara. Děsiví netvorové, jimž se přezdívá pojídači mrtvých, útočí vždy za mlhy a v jejich stopách kráčí smrt. K úspěchu dobrodružného příběhu z raného středověku přispělo i herecké obsazení populárního Antonia Banderase do role vzdělaného Ahmeda, který se postupně sbližuje s drsnými seveřany a po jejich boku prokáže stejnou neohroženost.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pro vikingy mám prostě slabost..a překvapivě Antonio mi tady jako arabský válečník dost sedí.. Celkově příběh opreden tajemstvím a mistikou o vendolech.. Jejich matka se svým drapkem se povedla.. :-) příjemný ač temný příběh.. 75%
Všechny komentáře k filmu 39+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vikingové

obrazek
Píše se rok 922 a hlavní postava příběhu, vzdělaný básník Ahmed Ibn Fahdlan Ibn Al Abbas Ibn Rashid Ibn Hamad se zamiluje do manželky vysoce postaveného muže, což vede k tomu, že ho bagdádský kalif pošle jak vyslance do vzdálené severské země. Ahmed se vydá na cestu v doprovodu svého přítele Melchisideka. V širých stepích střední Asie na karavanu zaútočí Tataři, obrátí se však na útěk, když se na vodě objeví vikingská loď. Kultivovaný básník se tak dostává do světa drsných, neurvalých bojovníků, kteří neznají písmo a nemají ponětí o hygieně. Vlády se právě ujímá mladý král Buliwyf, ke kterému přijíždí posel ze vzdálené země a žádá jménem starého nemocného krále Hrotgara o pomoc proti nájezdům tajuplných a děsivých Wendolů. Podle věštkyně se má na cestu vydat třináct bojovníků, ten třináct však nesmí být Viking.
obrazek
A tak se v nebezpečné výpravě musí přidat i Ahmed. Ten si poprvé získá respekt drsných válečníků, když se během dlouhé plavby naučí jejich řeč. Když bojovníci dorazí do Hroghartovy vesnice setkají se nejprve s umírajícím králem, jeho mladou ženou královnou Weilew a proradným synem Wigliffem a potom se pokouší zjistit z vyprávění a stop na místě+ posledního nájezdu co nejvíce informací o útočnících, kteří útočí jen za mlhy a nikdy po sobě nezanechávají raněné ani mrtvé. Zanedlou Vikingy čeká nejen první bitva s tajemnými Wendoly, ale také intriky zrádného Wigliffa, které nejprve urovná starý král a poté zbraně Vikingů. Pod jejich vedením obyvatelé opevní svou vesnici, a také Ahmed se s přibývajícími zkušenostmi stává dobrým a platným bojovníkem, zejména poté, kdy si zbrousí těžký vikingský meč do podoby která jeho orientálnímu výcviku lépe vyhovuje.
obrazek
Po dalším krutém boji, kdy mají Vikingové první ztráty, se od jednoho místního starce dozví, že mohou zvítězit, jen když zabijí dobře ukrytou "matku" a jejich vojevůdce. Vikingové se tedy vydají na odvážnou výpravu do nitra hor.


O hercích

Antonio Banderas
Pro film ho objevil poč. 80. tých let nezávislý režisér Pedro Almodóvar, v jehož komediích hrál Antonio výrazné postavy temperamentních a psychicky nevyrovnaných mladíků, jimiž vstoupil do mezinárodního povědomí: kriminální tragikomedie Matador / 1986 /, Zákon touhy / 1987 /, Ženy na pokraji nervového zhroucení / 1988 /, Spoutej mě ! /1989 /. Poč. 90. tých let se prosadil jako mezinárodní hvězda v Hollywoodu: S Madonnou v posteli / 1991 /, Králové mamba / 1992 /, Střílej ! / 1993 /, psychologické drama Philadelphia / 1993 /, Dům duchů / 1993 /, Interview s upírem /1994 /, Rapsodie v Miami / 1994 /, Desperado / 1995 /, Evita / 1996 /, Zorro, tajemná tvář / 1998 / a další.

Omar Sharif
Díky svému přitažlivému vzhledu, temperamentu a šarmu se brzy stal oblíbeným představi - telem milovníků. Do mezinárodního povědomí vstoupil jeko hrdina orientální pohádky Goha / 1957 /. Obrat v jeho kariéře nastal poč. 60. tých let, kdy mu světovou popularitu přinesla úloha šejka v životopisném velkofilmu Lawrence z Arábie / 1962 /. Filmy: Pád říše římské / 1964 /, Čingischán / 1965 /, Doktor Živago / 1965 /, Funny Girl / 1968 /, Mackennovo zlato / 1969 /, Jezdci / 1970 /, Tajuplný ostrov / 1973 /, Ohrožení Britannicu /1974 /, Dům splněných přání / 1980 /, Vzdálené vrcholky hor / 1984 /, Rudý orel / 1994 / a další.

O tvůrci

John McTiernan
Je jedním z nejuznávanějších režisérů akčních filmů, které se vždy staly velkými hity. Jeho prvním filmem byl film Nomads, který natočil podle vlastního scénáře. Po tomto filmu dostal nabídku režírovat film Predátor s Arnoldem Schwarzeneggerem, který mu vynesl slávu a uznání. Jeho další film Smrtonosná past udělal hvězdu z Bruce Willise a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů roku. Zrovna tak úspěšné byly i jeho další filmy: Smrtonosná past 3, Hon na ponorku, Medicine Man, Poslední akční hrdina.

Podobné filmy

Rio Lobo
John Wayne jako mstitel, hledající zrádce v řadách armády. Americký western (1970). Dále h...
dnes 20.00
ČT2
Alfa
(Alpha) Mladík, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, ut...
dnes 20.00
Nova Cinema
Den nezávislosti
(Independence Day) Lidé vždy doufali, že nejsou ve vesmíru sami, ale po příchodu „návštěvn...
dnes 20.15
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 13. 6. 2021 Svátek má Antonín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz