fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 74 hlasů
film / komedie, drama, Československo, , 77 min.
DVD od 26.11.2007 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 26.9. CS Film 20.00
CS Film 20.00
Ukázka
02:43Dva nerozluční kamarádi Ondřej a Cyril společně prožívají jeden rok v tovární hale velkého závodu a anonymitě pražských ulic.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Z nostalgického hlediska se jedná o filmový počin, který nastartoval víc, než by si kdo uvědomoval? Pro režiséra Jaroslava Soukupa to znamenalo start filmů pro mládež, i když další film po tomto byl ještě historický. První film Sagvana Tofiho, první film dvojice Tofi - Vaculík, a co víc, v podstatě i první film trojice Tofi - Vaculík - Augusta. Scénář se prý držel osobních zážitků Soukupa z plzeňské Škodovky, tak dejme tomu. Námětově se jedná o film o mládeži cílený samozřejmě pro mládež s typickou výrobní tématikou. Ano, hlavní dvojice má po škole a začíná pracovat ve strojírenství. Mladistvá nerozvážnost se však postará o nejeden humorný zážitek v rámci lumpáren a srandiček. Na dnešní dobu tak ukazuje věci takřka neuvěřitelné. Stranická propaganda tu nijak znatelná není, ale vymožeností doby ano. Hlasování dělníků o mimořádné pracovní sobotě? A co když někdo bude proti? A co ta živá hudba u vrátnice na přivítanou dělníků? Je to tak. Dnes již neuvěřitelná doba a nic víc. Zmíněná mladistvá nerozvážnost v touze prosadit svůj názor v době nesvobody je svým způsobem hnacím motorem životní cesty mladých. Živá a veselá atmosféra však nestárne a kupodivu svým způsobem dává snímku punc nesmrtelnosti. Pro generace tuto dobu nezažijící celá etuda přijde neuvěřitelná, avšak těm starším naopak vyvolává vzpomínky a to nejen na dobu socialismu a ponurost šedi. Na snímek je již třeba se dívat okem shovívavým, neb je to přeci jen snímek své doby o své době. Pokud se tento fakt nebude plně vnímat, zůstane skutečně jinak povedený film, který svým odlehčeným humorem ještě stále dokáže přivodit dobrý filmový zážitek.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vítr v kapse

Tady prožívají svůj první pomaturitní rok života, tady se jejich neujasněné představy a ideály střetávají s naprosto odlišnou životní praxí. Kromě rozporuplných zkušeností z práce se Ondřej s Cyrilem musí potýkat i se svými soukromými problémy. Do budoucna mají velké plány, ale jejich sny nečekaně přetrhne tragická událost


Podobné filmy

Zrcadlový princ
(In a Class of His Own) Školník Richi Donato je u všech oblíbený, děti se mu svěřují a vše...
dnes 12.55
Nova Cinema
Seznamte se, Joe Black
(Meet Joe Black) Mediální magnát Anthony Hopkins si užívá života plnými doušky, ale i pro ...
dnes 14.45
Nova Cinema
Vesmírní kovbojové
(Space Cowboys) Kosmonauti Clint Eastwood, Tommy Lee Jones, James Garner a Donald Sutherla...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 23. 9. 2021 Svátek má Berta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz