fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1812 hlasů
film / thriller, akční, dobrodružný, science fiction, USA, , 129 min.
Waterworld
Blu-Ray od 10.7.2019 Magic Box

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1995, Český Lev, Divácky nejúspěšnější film


Ukázka
02:06Svět je oceán a oceán je svět. Přesto tu žijí lidé a sní o suché zemi, která prý někde existuje.
Při náhlém oteplení došlo k zaplavení pevnin a zbytky lidstva živořící po staletí na umělých ostrůvcích a lodích. Samotář bez rodiny, přátel a domova zvaný Námořník se potuluje světem na bizardním plavidle trimanam a zachrání před smrtí dívenku Enolu a její nevlastní matku Helenu. Dítě oživí legendu o Suchozemci a proto je chce unést bezohledný vůdce pirátů Deacon.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Obrovský finanční propadák Kevina Costnera, který ale získal tak široký okruh fanoušků, že se stal po letech kultem. To nic nemění na tom, že Vodní svět je nevýrazný ve svém tématu. Ano, je to kvalitní postapokalyptická budoucnost, kde pevnina je tím Edenem odkud Bůh vyhnal Adama a Evu na moře a od těch dob již všichni o zemi jen sní a idealisticky si představují pevninu jako místo, kde dříve lidstvo žilo. Tato myšlenka je zde celkem úspěšně těžena, bohužel ale ne úplně dobře zfilmována. Akce, která je nápaditá a rozmanitá trochu zastírá zájem o hlavní postavy, které nejsou až na pana Kostnera mi sympatické. Hlavní záporák se povedl, ale doteď nechápu jak se svou bandou mohl tak dlouho přežívat na tak obrovské lodi a shánět palivo. Mírný palec vzhůru a škoda, že takový námět na čas téměř pohřbil drahé filmy této tématiky. 70%
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vodní svět

obrazek
Vinou globálního oteplení roztály ledovce na pólech a zatopily pevniny. Zbytky lidstva už několik staletí přežívají v primitivních podmínkách na umělých ostrůvcích a všemožných plavidlech. Jedním z nich je i samotář, který si říká Námořník a který svobodně křižuje nekonečnou hladinu na svém rychlém, dokonale fungujícím trimaranu. V okamžiku, kdy připluje k Atolu, opevněnému plovoucímu ostrovu, aby tu prodal největší drahocennost vodního světa - hlínu, se však jeho život změní. Nejprve vyjde ve rvačce, vyvolané jeho odmítnutím oplodnit vybranou dívku jistého velmože, najevo, že je mutant (za ušima má žábry). Pak do jeho osamělého života vstoupí dívenka Enola, která má na zádech vytetované záhadné šifry, vedoucí údajně k legendární Suché zemi, a její nevlastní matka Helen.
obrazek
Zachránily ho před smrtí za slib, že je dostane pryč z Atolu. Tím se však Námořník dostává do konfliktu s bandou pirátů, kteří si říkají Kuřáci, a s jejich bezohledným, psychopatickým vůdcem Deaconem. Také on chce totiž pro sebe a své lidi získat dívku, která má mapu na zádech. Přes zpočátku komplikované soužití samotáře nezvyklého společnosti a nervózního z upovídané Enoly, která mu navíc pomaluje loď podivnými obrázky, se trojice sbližuje a společně čelí novým útokům Deacona a jeho mužů. Jednoho dne je však trimaran obklíčen, zničen a Enola unesena. Zatímco Helen je zachráněna z trosek vynálezcem Gregorem, Námořník se vydává zachránit Enolu.


O filmu

obrazek
Slavný americký velkofilm vznikl v roce 1995 a je velkolepou "vodní" verzí slavného Mad Maxe. Podle scénáře Petera Radera a Davida Twohyho ho natočil režisér Kevin Reynolds (Rapa Nui, Král zbojníků Robin Hood, Fandango). V hlavní roli Námořníka se objeví slavný Kevin Costner, který se proslavil především fenomenálním úspěchem Tance s vlky, romantickým thrillerem Osobní strážce a také rozruchem kolem Vodního světa, který je jedním z nejdražších projektů v historii kinematografie. Po něm Costner natočil Posla budoucnosti.

Podobné filmy

Jedinečný
(The One) Naše dimenze není jediná, každý z nás má ve stovce jiných paralelních vesmírů sv...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Pokrevní bratři
(Blutsbrüder) Prezident Lincoln sjednal s náčelníkem Čejenů trvalý mír, američtí vojáci ho...
zítra 01.05
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Vítězství
(Winning) Paul Newman jako závodnická hvězda Frank Capua dělá vždycky všechno pro to, aby ...
zítra 07.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 13. 8. 2020 Svátek má Alena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz